Test TOP 14 nejlepších vysavačů 2023! (Jak vybrat? + TIPY)

testy vysavačůKu úklidu neodmyslitelně patří čistá podlaha, právě vysavač dokáže podlahu pořádně vyčistit od všech nečistot a odpadků. Dnešní nejnovější a nejlepší vysavače již dokáží vysávat nejen prach a smetí ale dokáží se dokonce poprat i s těmi nejmenšími nečistotami, jakými jsou mikroskopické nečistoty, např. výkaly roztočů. Některé kvalitní vysavače dokonce dokáží šamponováni koberce, což je v mnoha případech velmi užitečné. Dnes si dokážete vybrat za relativně nízkou cenu již velmi slušný vysavač.

Test vysavačů, který vám přinášíme – vám pomůže se rozhodnout a porovnat vysavače v různých kategoriích. Ať už e-shopy nebo kamenné prodejny jsou plné vysavačů a právě proto vám přinášíme objektivní testy vysavačů a informace o nich. Vždy se snažíme dbát na aktuálnost informací, tak abychom poskytovali vždy čerstvé recenze a testy.

Testy vysavačů jsme rozdělili do 3 základních kategorií:
sáčkové vysavače
• bezsáčkové vysavače
• ruční akumulátorový vysavače

Test – TOP5 nejlepší sáčkové vysavače

Test – TOP5 nejlepší bezsáčkové vysavače

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.Rowenta X-trem Power Cyclonic Home & Car RO6963EA
vysavac Rowenta X-trem Power Cyclonic Home & Car RO6963EA
3 999 Kč
2.Rowenta RO3786EA
Vysavač Rowenta RO3786EA
2 699 Kč
3.Sencor SVC 900
Bezsáčkový vysavač Sencor SVC 900
1 299 Kč
4.Sencor SVC 730RD
Bezsáčkový vysavač Sencor SVC 730RD
1 499 Kč
5.SENCOR SVC 730 GR
Bezsáčkový vysavač SENCOR SVC 730 GR
1 499 Kč

Test – TOP4 nejlepší ruční akumulátorový vysavače

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.Electrolux ZB 6106WDT
Vysavač Electrolux ZB 6106WDT
1 899 Kč
2.Electrolux ZB 5104WDB
Aku vysavač Electrolux ZB 5104WDB
1 199 Kč
3.Electrolux ZB 5003W
Aku vysavač Electrolux ZB 5003W
749 Kč
4.Sencor SVC 190W
Vysavač Sencor SVC 190W
499 Kč

 

1. Jak správně vybrat ten nejlepší vysavač?

  1. Jaký bude způsob používání – podlaha / koberec? Vždy předtím než půjdete kupovat vysavač se zeptejte sami sebe, zda potřebujete vysavač na tvrdé podlahy jako jsou např. plovoucí podlaha, dřevěná podlaha nebo nějaký typ tvrdé podlahy, nebo zda chcete vysavač, který perfektně zvládá vysávání koberců. Toto musíte mít na paměti, neboť vysavač, který dobře vysává koberce by měl mít vyšší výkon, protože vlákna koberci vyžadují vyšší sací sílu jako plovoucí podlaha.
  2. Jaký bude způsob čištění? Existují 2 typy vysavačů, které mají 2 odlišné typy čištění. První typ vysavače je bezsáčkový vysavač, který nemá žádné sáčky a tím pádem musíte čistit plastovou nádobku. V případě sáčkových vysavačů není nutné čistit žádnou nádobku, neboť tyto typy vysavačů k vysávání potřebují sáčky, které je třeba časem měnit.
  3. Dalším krokem při výběru vysavače by měl být, jaký způsob sběru nečistoty by měl mít váš vysavač. Na výběr máte 3 druhy sběru nečistoty: suché vysavače, mokré vysavače a robotické vysavače. Suché vysavače jsou zcela klasické vysavače, které nečistoty jednoduše vysají. Mokré vysavače jsou takové, které prach a nečistoty sají do nádobky s vodou, přičemž je nutné tuto nádobku po každém vysávání čistit. Robotické vysavače, už jako z názvu vyplývá, jsou takové, které budou vysávat za vás.
  4. Úroveň hluku – hlasitost. Pokud si potrpíte na tom, aby váš vysavač byl tichý, určitě se podívejte na úroveň hluku u vysavačů. Tato úroveň hluku uvádí dB – takový průměrně hlasitý vysavač má přibližně 70dB, pokud však chcete extrémně tichý vysavač, měli byste uvažovat nad vysavačem s úrovní hluku menší než 70dB
  5. Zjistěte si jaké příslušenství je s vysavačem dodáváno. Samozřejmě, klasický nástavec na podlahy je standard ale pokud chcete dobře vysát i například vaši sedací soupravu, měli byste se podívat, zda daný vysavač disponuje nástavcem na čalounění. Dalšími velmi užitečnými nástavci mohou být i štěrbinový nástavec nebo parketová hubice.

2. Který vysavač je lepší? Ten s vyměnitelnými sáčky nebo bezsáčkový vysavač?

Zde jde opět o to, co preferujete. Sáčkové vysavače, které potřebují sáčky mají nevýhodu v tom, že musíte po několika vysáváních kapsy vyměnit, na druhé straně při bezsáčkových vysavačích musíte tu nádobku čistit. Čili je už na vás či raději vyměníte sáček nebo umyjete nádobku. Nicméně, sáčkové vysavače zvyknou mít vyšší výkon, co byste mohli ocenit zejména pokud ve vaší domácnosti máte větší množství koberců.

3. Kde je možné koupit náhradní sáčky do sáčkových vysavačů?

Zakoupíte je v kamenných elektroprodejnách, které prodávají vysavače nebo jednodušší cesta je e-shop. Jejich cena se pohybuje v rozmezí 125 – 250Kč.

4. Co je energetický štítek a jaké informace na něm najdu?

Energetický štítek je v první řadě pomůcka, která zákazníkovi zjednoduší nákup a zpřehlední mu výběr.
Na energetickém štítku se nacházejí následující informace:

• Reemisia prachu – stupnice od A – G (A = nejlepší), údaj, který udává jaké procentuální množství prachu by se mohlo dostat mimo nádobky / sáčku vysavače
• Účinnost čištění koberců – stupnice od A – G (A = nejlepší), vyjadřuje účinnost čištění koberců (G – minimální čisticí výkon 70%)
• Účinnost čištění tvrdých podlah – stupnice od A – G (A = nejlepší), vyjadřuje účinnost čištění tvrdých podlah (G – minimální čisticí výkon 95%)
• Spotřeba energie – průměrná roční spotřeba energie v kWh
• Hlučnost – hlasitosť vysavače při aktivním používání vyjádřená v dB (decibelech)

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 9 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Leave the field below empty!