Test TOP 7 nejlepších smart hodinek pro děti 2024

test-smart-hodinek-pro-detiRodiče jsou vždy klidnější, pokud mají dokonalý přehled o tom, co dělá a kde se nachází jejich dítě. Většina dětí má proto mobilní telefon, díky kterému se umí rodiče s dítětem spojit a tak ujistit, zda je v pořádku. Skvělou alternativou mobilního telefonu jsou smart hodinky pro děti. V tomto článku se dozvíte, co jsou to chytré hodinky pro děti a k čemu se používají. Kromě toho se dozvíte spoustu užitečných informací, které vám pomohou vybrat si správný model smart hodinek pro vaše dítě.

Smart hodinky pro děti jsou malá elektronická zařízení, která poskytují základní funkce běžných hodinek (informují o čase). Je v nich zabudován operační systém, který umožňuje využívat více užitečných funkcí. Jsou charakteristické zejména tím, že většina modelů je vybavena SOS tlačítkem či lokalizačním systémem GPS, díky kterému se dozvíte přesnou polohu vašeho dítěte. Mnohé smart hodinky pro děti podporují posílání zpráv a telefonování. (Zdroj: https://www.gadgetreview.com)

Smart hodinky pro děti jsou podobné klasickým chytrým hodinkám. Liší se hlavně tím, že nenabízejí tolik funkcí jako běžné inteligentní hodinky pro dospělé. Kromě toho, zásadním rozdílem je, že jsou speciálně navrženy pro děti a jejich bezpečnost.

V našem testu smart hodinek pro děti najdete srovnání těch nejlepších dětských smart hodinek. Při výběru se neváhejte inspirovat.

Test – TOP 7 nejlepší smart hodinky pro děti

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.ARMODD Kidz GPS 4G
detske smart hodinky ARMODD Kidz GPS 4G
94 %; 64 recenzí2 590 Kč
2.Carneo GuardKid+ 4G
detske smart hodinky Carneo GuardKid+ 4G
90 %; 18 recenzí2 590 Kč
3.CARNEO GuardKid+ 4G Platinum
detske smart hodinky CARNEO GuardKid+ 4G Platinum
87 %; 90 recenzí2 590 Kč
4.LAMAX WatchY3
detske smart hodinky LAMAX WatchY3
99 %; 10 recenzí2 190 Kč
5.Niceboy Watch KIDS PATROL
detske smart hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL
81 %; 31 recenzí1 990 Kč
6.Carneo GuardKid+ mini
detske smart hodinky Carneo GuardKid+ mini
85 %; 41 recenzí1 790 Kč
7.LAMAX BCool
detske smart hodinky LAMAX BCool
96 %; 61 recenzí1 090 Kč

Jak vybrat ty nejlepší chytré hodinky pro děti?

Parametry, kterých je třeba si všímat při výběru smart hodinek pro děti

Při výběru jakéhokoli zařízení se lidé obvykle orientují podle dvou atributů, a to cena a kvalita. Smart hodinky pro děti jsou dostupné od více výrobců a v různých cenových hladinách, přičemž jednotlivé modely se odlišují svými parametry. Pokud se nevyznáte, tak vybrat si správně smart hodinky pro dítě může být docela obtížné. My vám chceme výběr usnadnit, proto jsme si pro vás připravili analýzu hlavních parametrů, kterých byste si při koupi měli všímat. Před koupí smart hodinek pro dítě se zaměřte hlavně na následující parametry a vlastnosti:

1. Materiál a odolnost chytrých hodinek pro děti

Při výběru smart hodinek pro děti se zaměřte na dvě zásadní věci, a to, z jakého materiálu jsou vyrobeny a do jaké míry jsou odolné. Co se týká materiálu, ten je velmi důležitý, protože hodinky budou v přímém kontaktu s pokožkou vašeho dítěte. Vyvarujte se materiálům, které nejsou hypoalergenní , případně těm, které by mohly poškodit zdraví dítěte. V některých případech výrobce původ použitých materiálech zamlčí. Při výběru je třeba dát si na to pozor. Pokud jsou materiály zdraví neškodné, v takovém případě sám výrobce tuto skutečnost uvede.

Na našem trhu je v současnosti dostupných několik modelů dětských smart hodinek, přičemž většina z nich je dostatečně odolná. Výrobci myslí na skutečnost, že hodinky jsou určeny pro děti. Třeba si však uvědomit, že přesto by se s hodinkami mělo šetrně zacházet. Nejedná se o hračku, ale o zařízení, které je odolné jen do určité míry.

Při výběru věnujte pozornost konstrukci hodinek. Smart hodinky pro děti by měly mít kvalitní konstrukci, která bude maximálně odolná, zejména vůči nárazům. Smart hodinky se vyrábějí z různých materiálů.

detske-smart-hodinky

Kromě konstrukce se zaměřte na řemínek hodinek. Kvalita materiálu, ze kterého bude řemínek vyroben, má zásadní vliv na odolnost a trvanlivost hodinek. To znamená, že vybírejte kvalitní materiál, který zajistí, že se dítěti při nošení chytrých hodinek neroztrhne či jinak nezničí. (Zdroj: https://www.gadgetreview.com)

Smart hodinky pro děti mají řemínek obvykle silikonový, plastový nebo gumový. Jejich výhodou je, že se hodinky pohodlně nosí a neškrábou dítě na zápěstí. Navíc je tento materiál odolný vůči vodě, díky čemuž se při různých hrách či sportování, když se dítě potí, řemínek na chytrých hodinkách nezničí.

Při výběru je třeba myslet i na ochranu displeje. Vyberte si takový model, který má na něm tvrzené ochranné sklo či folii. Není-li taková možnost, je vhodné si ochranné tvrzené sklo pořídit dodatečně. Prodloužíte tak životnost displeje na dětských chytrých hodinkách. (Zdroj: https://www.thetrendspotter.net)

2. Vodotěsnost a odolnost vůči nečistotám

Při výběru dětských chytrých hodinek je velmi důležitým parametrem vodotěsnost. Rodičům je známo, že děti a opatrnost nejdou ruku v ruce. Při hře je dítě hlavou někde jinde a určitě si neuvědomí, že má chytré hodinky, na které je třeba si dávat pozor. Obzvláště při kontaktu s vodou (ať už při mytí rukou nebo během hraní v bazénu). Abyste se vyhnuli takové situaci a následnému poškození smart hodinek, vybírejte takový model, který je vodotěsný. Později oceníte, pokud při výběru budete myslet také na odolnost vůči nečistotám, jako je například prach.

Oba parametry, tedy vodotěsnost a odolnost vůči nečistotám jsou označeny dvěma velkými písmeny, a to IP. První písmeno I označuje odolnost vůči nečistotám a druhé písmeno P označuje vodotěsnost. Za těmito dvěma písmeny výrobci uvádějí číselnou hodnotu, respektive dvě čísla. Nyní si vysvětlíme, která čísla tam mohou být a co označují.

První číslo za označením IP udává stupeň ochrany před nečistotami a může být označeno následovně:

 • IP 0x – bez ochrany
 • IP 1x – větší plochou těla, například hřbetem ruky (> 50 mm)
 • IP 2x – prstem (> 12 mm, délka 80 mm)
 • IP 3x – nástrojem (> 2,5 mm) drobných
 • IP 4x – nástrojem, drátem (> 1 mm)
 • IP 5x – jakoukoli pomůckou
 • IP 6x – jakoukoli pomůckou

Druhé číslo za označením IP udává stupeň vodotěsnosti a může být označeno následovně:

 • IP x0 – bez ochrany
 • IP x1 – svisle padající kapky vody
 • IP x2 – šikmo padající kapky pod úhlem 15°
 • IP x3 – kropení vodou pod úhlem 60° (déšť)
 • IP x4 – proti stříkající vodě ve všech směrech
 • IP x5 – tryskající voda
 • IP x6 – intenzivně tryskající voda
 • IP x7 – dočasné ponoření (maximální hloubka 1 metr, maximální trvání 30 minut)
 • IP x8 – trvalé ponoření (maximální hloubku ponoření uvádí výrobce, typicky 3 metry)

Smart hodinky pro děti by měly disponovat hodnotou alespoň IP67 , což znamená, že jsou odolné vůči prachu a vydrží i dočasné ponoření do vody (ne však koupání v bazénu).

3. Výdrž baterie

Výdrž baterie je v případě chytrých hodinek velmi důležitá. Nikdo nemá zájem o hodinky, které nevydrží fungovat alespoň jeden den bez neustálého dobíjení. V závislosti na tom, jaké funkce budou na smart hodinkách využívány, tak mohou vydržet několik dní bez nabíjení (obvykle 7 až 10 dní), zatímco jiné modely budete muset nabíjet každý den. Obecně platí, že čím více funkcí hodinky nabízejí, tak tím je i nižší výdrž baterie.

detske-smart-hodinky

Výrobci udávají výdrž baterie buď v hodinách, nebo ve dnech. Třeba si však důkladně zjistit, zda se jedná o maximální výdrž baterie nebo běžnou. Například pokud výrobce udává, že maximální výdrž baterie je 3 dny, tak při maximálním využití chytrých hodinek vám ve skutečnosti tolik nevydrží. Určitě je budete muset nabíjet dříve než za tři dny. Tady platí pravidlo, že čím více se budou hodinky používat, tím bude menší výdrž baterie.

U tohoto parametru je třeba upozornit, že před prvním nabitím dětských chytrých hodinek je nutné si důkladně přečíst pokyny. Každý model vyžaduje před prvním použitím určitý čas na nabití (ten se může lišit). Pokud tyto pokyny nedodržíte, může to mít negativní vliv na životnost baterie. (Zdroj: https://momlovesbest.com)

4. Hmotnost a velikost smart hodinek pro děti

Smart hodinky určené pro děti by neměly být příliš obtížné, aby byl zajištěn komfort při nošení. V opačném případě, tedy pokud by byly obtížné, tak by dítě těžili při nošení na zápěstí. Výrobci se snaží vyrábět modely, které jsou lehké. Jejich hmotnost se pohybuje v rozmezí od 28 až do 197 gramů.

Na velikost hodinek ovlivňuje úhlopříčka displeje. Tento údaj se udává v palcích. V případě dětských smart hodinek se pohybuje zhruba od 1,3“ až do 1,57“.

Při výběru se zaměřte na délku řemínku, aby hodinky na ruce dobře seděly. Dítěti je třeba změřit obvod zápěstí, díky čemuž budete umět vybrat správný rozměr řemínku. V tomto případě je však nejlepší volbou nastavitelný řemínek, protože každé dítě roste a pochopitelně, věkem se velikost zápěstí bude měnit. Zvolíte-li nastavitelný řemínek, v takovém případě zajistíte, že dítě bude moci využívat smart hodinky delší dobu.

 

5. Možnosti nastavení jazyka

Při výběru chytrých hodinek pro děti si ověřte, jaké jsou dostupné možnosti nastavení jazyků. To znamená, že je třeba si ověřit, jakým jazykem bude možné smart hodinky ovládat. Ne pro všechny výrobce je slovenský (nebo český) jazyk samozřejmostí. Mnohé modely dětských smart hodinek umožňují nastavení a ovládání pouze v anglickém jazyce a pro dítě, které neovládá tento cizí jazyk může být docela složité je ovládat.detske-smart-hodinky

6. Kompatibilita

Tento parametr vypovídá o tom, s jakým operačním systémem lze smart hodinky spárovat. V současnosti je většina modelů kompatibilní s operačním systémem Android a také iOS . To znamená, že byste neměli mít problém při spárování s jakýmkoli mobilním telefonem a to bez ohledu na používaný operační systém. Může se však stát, že některý model dětských chytrých hodinek bude kompatibilní pouze s jedním operačním systémem. Před koupí si to nezapomeňte ověřit, abyste se vyhnuli zbytečným nepříjemnostem.

7. Věkové rozpětí a pohlaví

Při výběru věnujte pozornost věkovému rozpětí doporučenému výrobcem. Je rozdíl, jestli kupujete smart hodinky pro šestileté dítě nebo pro desetileté. Větší dítě ocení užitečné funkce, jako jsou například bezkontaktní platby, údaje o spálených kaloriích či počtu kroků, sledování spánku a mnoho jiných. V případě zmíněného šestiletého dítěte budou tyto funkce nevhodné nebo zbytečné. (Zdroj: https://www.rollingstone.com)

Při výběru smart hodinek pro děti hraje důležitou roli pohlaví vašeho dítěte. Modely pro mladé slečny jsou dostupné ve více dívčích barevných provedeních, jakými jsou například růžová, bílá nebo fialová. Pro kluky jsou dostupné hodinky v chlapeckých barvách, jako modrá, zelená, žlutá a šedá.

8. Jednoduchost použití

Ovládání smart hodinek musí být jednoduché, což zajistí, aby jejich dítě mohlo hlavně samo a snadno používat. Některé modely jsou vybaveny více tlačítky, jiné se ovládají dotykem prostřednictvím displeje. Existují také modely, které lze ovládat v kombinaci obou, tedy pomocí dotykového displeje i tlačítek.

Pro děti jsou vhodnější smart hodinky s větším displejem, neboť umožňují lepší ovládání pomocí dotykové obrazovky. Děti sice mají menší prsty, avšak příliš malý displej by mohl způsobit, že se nebudou umět správně trefit na danou ikonu. Máte-li možnost zvolit si šířku řemínku, zvolte širší. Ten zajistí jak pohodlí, tak i snazší manipulaci s hodinkami.

9. Ověřené značky

Na našem trhu jsou chytré hodinky pro děti dostupné od různých výrobců. Navzájem se odlišují hlavně svými parametry, funkcemi či cenou. Mezi nejznámější značky chytrých hodinek pro děti patří:

 • Lamax – česká značka, která má ve své nabídce převážně sluchátka a bluetooth reproduktory, kromě toho nabízí dětské smart hodinky se spoustou rodičovských funkcí.
 • Helmer – také česká značka, která ve svém sortimentu nabízí GPS lokátory, kamery do auta, sluchátka, pomůcky pro výcvik psů. V nabídce naleznete také smart hodinky pro děti. Ty jsou ve vyšší cenové kategorii, avšak poskytují slušnou výdrž baterie (zhruba sedm dní) a samozřejmostí je lokalizace v českém jazyce.
 • Garmin – tato americká značka vznikla v roce 1989 a je světovým výrobcem GPS navigačních systémů. Do povědomí lidí se dostala také díky kvalitním inteligentním hodinkám. V jejich sortimentu naleznete také modely smart hodinek pro děti, které disponují potřebnými bezpečnostními funkcemi.
 • Vtech – čínská značka, která vyrábí elektronické vzdělávací hračky pro celý svět. V nabídce naleznete moderní a barevné smart hodinky pro děti, které poskytují řadu her, praktické a zábavné funkce a mnoho dalšího. (Zdroj: https://en.wikipedia.org)
 • TCL – je také čínský výrobce, který se zaměřuje na spotřební zboží jako televizory, mobilní telefony, chladničky, pračky, klimatizace a další. Jejich portfolio doplňují chytré hodinky pro děti, které mají barevný design. Nechybí funkce geolokace , tlačítko SOS a mnoho jiných aplikací pro sledování a bezpečnost dítěte. Pomáhají vést dítě k aktivnímu životnímu stylu (disponují krokoměrem) a jsou vybaveny dalšími užitečnými funkcemi, jako například budík či rozvrh hodin.
 • Canyon – kvalitní a stylová holandská značka, která se zaměřuje na gadgety , doplňky a nositelná zařízení. V nabídce naleznete elektroniku jako sluchátka, klávesnice, myši, powerbanky , inteligentní náramky, bluetooth reproduktory či IP kamery. V nabídce se nacházejí dětské inteligentní hodinky se zajímavým designem. Samozřejmostí je mnoho užitečných funkcí a vlastností (například GSM telefonické hovory, lokalizace GPS, SOS tlačítko, nastavení bezpečné zóny a další). (Zdroj: https://czech.canyon.eu/)
 • Carneo – jedná se o slovenskou značku, která má ve své nabídce smart hodinky a další smart příslušenství. Jejich hodinky vynikají kvalitou, technickou podporou a cenou. Dětské smart hodinky nabízejí ovládání v českém jazyce a jsou vybaveny funkcemi jako GPS, SOS tlačítko, krokoměr, připomínky a budíky. Většina modelů má k dispozici slot pro SIM kartu. Kromě toho jsou voděodolné a prachuvzdorné. (Zdroj: https://www.carneo.sk)

10. Bezpečnostní funkce

Smart hodinky pro děti mají řadu bezpečnostních funkcí, které ocení zejména rodiče. Zajišťují vynikající kontrolu nad dítětem. Setkat se můžete s následujícími bezpečnostními funkcemi:

 • GPS lokalizace – mnoho modelů smart hodinek pro děti je vybaveno GPS, což je vlastně lokalizační systém, který umožňuje sledování dítěte (například ve škole, venku či na kterémkoli místě, kde se právě nachází). Funguje tak, že prostřednictvím aplikace v telefonu lze sledovat pohyb dítěte, přičemž se musí počítat s nějakou odchylkou (zhruba 5 metrů). Díky tomu rodiče vědí, kde se právě jeho ratolest nachází. Tato funkce se na dětských smart hodinkách považuje za nezbytnost.
 • Bezpečnostní zóny – tato funkce je propojena s GPS. Umožňuje nastavení určité zóny či lokality a v případě, že dítě do ní vstoupí nebo zónu překročí, přijde na telefon upozornění. Následně může rodič kontaktovat dítě a zjistit, proč se z dané trasy (zóny) odklonilo. Je to velmi užitečná funkce, kterou využijete, například když se dítě nachází ve škole nebo na kroužcích, u prarodičů či kamarádů.
 • SOS tlačítko – jedná se o bezpečnostní funkci, která je také velmi vyhledávaná. Smart hodinky jsou vybaveny SOS tlačítkem a v případě, že je dítě v nouzi nebo v ohrožení, tak toto tlačítko na několik sekund podrží (případně jej zmáčkne – každý model smart hodinek má jiné použití). Rodičům přijde prostřednictvím aplikace v jejich telefonu upozornění nebo se vytočí tísňový hovor nebo se odešle SMS na přednastavené číslo (může být jich i více).
 • Historie pohybu – prostřednictvím mobilní aplikace v telefonu si můžete prohlédnout historii pohybu dítěte. Funkce zajistí, že si rodič umí zjistit, kde se jeho dítě pohybovalo během celého dne.
 • Rodičovská kontrola – díky této funkci umíte zajistit, aby si dítě během školního vyučování nehrálo hry na hodinkách. Kromě toho je možné mu vyhradit určitý čas na hraní her či surfování na internetu a po uplynutí této doby se jednoduše hodinky zablokují a dítě je nebude umět používat. Velkou výhodou je, že si dokážete prohlédnout, co si dítě prohlíželo na internetu.
 • Rodičovský zámek – tato funkce umožňuje vypnout hodinky na dálku pouze prostřednictvím aplikace ve vašem telefonu. Dítě je nedokáže samo vypnout. Je to nápomocná funkce, zejména v případě, kdy dítě ztratí hodinky.
 • Telefonování a posílání zpráv – některé modely dětských smart hodinek umožňují telefonování a posílání textových nebo hlasových zpráv mezi dítětem a rodičem. Je k tomu potřebná SIM karta (musí mít kredit), která se vkládá přímo do inteligentních hodinek. Většina modelů chytrých hodinek pro děti má SIM kartu přímo v balení.
 • Skrytý odposlech a fotografování – tato funkce je možná trochu přehnaná, avšak oceníte ji v případech, kdy vaše dítě neodpovídá. Doporučuje se používat ji opravdu jen v kritických situacích. Funguje tak, že pomocí aplikace dokáže rodič aktivovat mikrofon na hodinkách a díky němu uslyšíte, co dítě nebo osoby při něm právě říkají. Některé modely umožňují i pořízení fotografie. V případě použití této funkce dítě o tom nebude vědět.

11. Praktické a zábavné funkce

Kromě výše zmíněných bezpečnostních funkcí jsou smart hodinky pro děti vybaveny také praktickými a zábavnými funkcemi. Ocení je zejména uživatelé neboli děti. Mezi nejpoužívanější praktické nebo zábavné funkce patří hodinky, budík, připomínky, LED světlo, fotoaparát a kamera, krokoměr a počítání spálených kalorií, hraní her a další.

12. Cena, poměr ceny a kvality

Smart hodinky pro děti jsou dostupné v rozmezí od 20 až do 160 eur. Vliv na cenu mají jednotlivé vlastnosti a funkce. Při výběru je třeba si ujasnit, o jaké funkce máte zájem. Pokud jich bude mnoho a nebudete jich využívat, v takovém případě zaplatíte za smart hodinky zbytečně moc peněz.

Smart hodinky pro děti do 50 eur

Smart hodinky pro děti v barevných provedeních se základní funkcí GPS lze pořídit do 50 eur. Většina těchto modelů využívá SIM kartu, díky čemuž může uživatel telefonovat a posílat zprávy. Třeba si však ověřit, v jakém jazyce lze hodinky ovládat.

Smart hodinky pro děti od 50 do 100 eur

V cenové kategorii od 50 do 100 eur naleznete modely dětských smart hodinek s vynikajícím poměrem cena/kvalita. Takové modely mají obvykle atraktivní barevný design, umožňují hraní her a mají dostatek bezpečnostních funkcí.

Smart hodinky pro děti nad 100 eur

Smart hodinky pro děti, které stojí 100 eur a více, disponují nadstandardní výbavou. Jsou nabité různými praktickými a zábavnými funkcemi, přičemž mají kombinaci více bezpečnostních funkcí.

Často kladené dotazy o smart hodinkách pro děti

Jak lze rozeznat dětské smart hodinky od klasických?

Poznáte je podle poutavého a většinou i pestrobarevného designu. Není to ovšem pravidlem, protože existují také klasické černé smart hodinky, které jsou určeny pro děti. Rozdílem je, že dětské chytré hodinky jsou vybaveny několika bezpečnostními funkcemi, které klasické chytré hodinky nemají.

Od jakého věku jsou vhodné chytré hodinky pro děti?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Každé dítě je jiné. Některé jsou šikovnější, jiné o něco méně. Třeba brát ohled na schopnosti vašeho dítěte. Výrobci obvykle u každého modelu dětských smart hodinek uvádějí, od kolika let jsou vhodné.

Proč musí být chytré hodinky pro děti dostatečně odolné?

Každý jeden rodič ví, že dítě při používání nehledí na danou věc. Nemusí to být hned záměrně, ale jednoduše může být dítě ještě malé a tudíž ne dostatečně opatrné. Proto je velmi důležité, abyste vybrali chytré hodinky, které budou dostatečně odolné.

Je možné na všech chytrých hodinkách pro děti vyměňovat řemínek?

Většina modelů umožňuje výměnu řemínku, existují i takové, které jsou připevněny napevno a tím pádem je nelze vyměnit. Někteří výrobci přidají v balení náhradní kus řemínku v jiném barevném provedení. Před koupí si proto raději ověřte, zda lze řemínek vyměnit.

Může mít dítě na ruce chytré hodinky i během koupání v bazénu?

Existují modely chytrých hodinek, které bude moci mít dítě na ruce i během koupání v bazénu. Informuje vás o tom označení IP68, což značí, že chytré hodinky jsou odolné i při ponoření, které trvá déle (když dítě plave). Setkat se můžete také s označením IP67, avšak tyto modely jsou odolné pouze vůči dešti nebo při dočasném namočení (například když si dítě myje ruce). Počítejte s tím, že za takový model chytrých hodinek pro děti si připlatíte.

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Leave the field below empty!