Test TOP 7 nejlepších kamer do auta 2023

test kamer do autaNa cestě je častokrát možné setkat neohleduplných řidičů. Ideální pomůckou jak se proti těmto nezodpovědným řidičům bránit je kvalitní auto kamera nainstalovaná ve vozidle.

Kamery určené do automobilu jsou malé zařízení funkcí velmi podobné klasickým kamerám. Slouží tak na focení, zachycení důležitých momentů v silničním provozu, jakož i na natáčení plynulosti jízdy a dění uvnitř vozu. Jejich instalace a samotné používání je velmi jednoduché. Kameru do auta můžete jinak znát i pod názvem černá skříňka do auta.

Prostřednictvím speciálních přísavek jejich připevníte na čelní sklo tak, aby vám nebránily k přímému výhledu na cestu. Kameru do auta následně prostřednictvím kabelu připojíte do zásuvky autozapalovače, doladíte základní nastavení podle příbalového letáku a můžete začít jezdit. Při správném připojení se kamera spustí současně při nastartování vozidla. Nemusíte se tedy bát, že ji zapomenete zapnout nebo vypnout. Nejlepší kamera do auta je tedy schopná být k dispozici ihned při zahájení jízdy. Některé modely kamer do auta obsahují GPS přijímač. V tomto článku máte k dispozici test kamer do auta, které jsou ty nejlepší na trhu.

Test kamer do auta je zpracován do přehledného testu, kterou tvoří tabulka. Věříme, že vám tento test kamer do auta pomůže při výběru té nejlepší kamery do auta.

Test – Top7 nejlepší kamery do auta (Autokamery)

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.TrueCam A7s
Kamera do auta TrueCam A7s
3 700 Kč
2.TrueCam A6
Kamera do auta TrueCam A6
3 400 Kč
3.TrueCam A4
Kamera do auta TrueCam A4
1 900 Kč
4.Lamax DRIVE C3
Kamera do auta Lamax DRIVE C3
1 190 Kč
5.Xiaomi Yi Dashbord
Kamera do auta Xiaomi Yi Dashbord
1 700 Kč
6.Eltrinex LS500 GPS
Kamera do auta Eltrinex LS500 GPS
4 500 Kč
7.LAMAX DRIVE C7
Kamera do auta LAMAX DRIVE C7
2 000 Kč

1. Jak správně vybrat nejlepší kameru do auta?

Trh nabízí velké množství kamer, od těch nejmenších s jedním displejem až po více funkční s dvěma obrazovkami. Při výběru se však netřeba řídit pouze velikostí, ale i jinými parametry:

  1. Rozlišení obrazu – Prvořadým kritériem při výběru kamer by měla být kvalita obrazu. Je rozdíl, pokud budete u soudu operovat s videozáznamem, který je rozmazaný nebo s jasným, dobře viditelným snímkem. Vhodné by bylo si tedy zvolit kameru s HD rozlišením, případně pokud jste ochoten zainvestovat tak s Full HD. Kvalitu obrazu u jednotlivých kamer si případně můžete ověřit prostřednictvím videí volně dostupných na internetu.
  2. Úhel záběru – Hlavní funkcí auto kamery je zaznamenávat dění nejen v bezprostředním okolí vozidla, ale i za ním případně v protisměru. Pozor, v tomto případě však neplatí tvrzení, čím větší zorné pole, tím lépe. S přibývající velikostí úhlu záběru klesá kvalita obrazu. Nejvhodnější je kamera s 150° úhlem pohledu, který pořídí nejen vpředu, vzadu či vedle vás stojící automobily, ale i protijedoucí.
  3. Počet snímků – Rychlost jednotlivých snímků za sekundu je ovlivněna řadou faktorů. Kvalita a citlivost čipu je jedním z nich. Pokud nejste na čipy odborník, otestovat si je můžete opakovaným nahráváním určité situace. Nesmíte však zapomenout na dostatečné světlo, které citlivost čipu ovlivňuje. Čím lepší světlo, tím vyšší citlivost čipu a větší počet snímků, minimálně 25 za sekundu.
  4. Datum a čas – U klasických kamer pokládáme zobrazení aktuálního data a času na fotografií nebo videa za samozřejmost. Při kamerách určených do aut to však samozřejmostí není. Před koupí si tedy raději ověřte zda kamera, kterou jste si vybrali disponuje touto funkcí. Může vám to pomoci jako věrohodný důkaz při policejním vyšetřování.

Ve srovnání se staršími typy auto kamer se ty dnešní mohou pochlubit nejen vyšší kvalitou, ale také různorodostí svých funkcí.

2. Co je funkce motion detect?

Jednou z nich je i tzv. detektor pohybu (motion detect). Funkce užitečná zejména pro ty z vás, kteří parkujete před panelovým nebo na jiných veřejných parkovištích. Pokud kamera zaznamená v blízkosti vašeho vozidla pohyb jakéhokoli automobilu zapne se a spustí nahrávání. V případě poškrábání nebo jiného poškození vašeho vozidla tak rychleji najdete a usvědčíte viníka.

3. Co je G senzor?

Zajímavý je i G senzor užitečný zejména v případě silného nárazu během dopravní nehody. Správným nastavením jeho citlivosti se pár sekund po nehodě vypne a automaticky uloží celý průběh dopravní nehody. Nemusíte se tedy bát, že se vám důkazní materiál vymaže nebo neuloží v plném rozsahu.

4. Co je WDR?

Součástí kvalitní kamery by měla být i funkce WDR. Citlivost snímacího čipu je natolik citlivá, že během vjezdu do tunelu nebo podzemní garáže se kontrast jednotlivých barev vyrovná. Videonahrávka bude tedy i v tmavší místnosti jasná, jakoby byla natáčena při denním světle.

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.7]

Napsat komentář

Leave the field below empty!