Test TOP 7 nejlepších smart hodinek 2024

test smart hodinekSmart hodinky (také zvané jako „chytré hodinky“ nebo „inteligentní hodinky“) jsou multifunkční, inteligentní mobilní zařízení, ale také jsou to hodinky v hávu 21. století. Mezinárodní název pro smart hodinky je ustálený termín “ smartwatch „. Je to moderní verze hodinek (a některé smart hodinky jsou prakticky hodinkový smartphone ), poskytující množství užitečných funkcí, některé se překrývají s vaším smartphonem , jiné na vašem smartphonu budete jen marně hledat. smart hodinky jsou výsledkem hardwarové, silikonové miniaturizace (od základních desek po dotykové plochy), jakož i výsledkem aplikování či fúze novodobého vynálezu s vynálezem 19. století.

Tyto novodobé hodinky poskytují mnoho užitečných funkcí, které vám zpříjemní a usnadní váš každodenní život. Na první pohled se mohou smart hodinky zdát jako vyhozené peníze, protože jsou tyto hodinky pro mnohé hodinkový smartphone a fitness náramek dohromady. Ve skutečnosti mají smart hodinky vskutku užitečné funkce a vlastnosti, které je výraznější odlišují od typických hodinek jakož i smartphonů, a od fitness náramků se diametrálně liší.

Náš test smart hodinek vám představuje žebříček těch nejlepších smart hodinek, které najdete na trhu. Při výběru se neváhejte inspirovat.

 

TOP 7 nejlepší smart hodinky

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.Apple Watch Series 3 38mm
smart hodinky Apple Watch Series 3 38mm
5 799 Kč
2.Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800
smart hodinky Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800
5 499 Kč
3.Garmin vívoActive 3 Optic
smart hodinky Garmin vívoActive 3 Optic
5 199 Kč
4.Honor MagicWatch 2 46mm
smart hodinky Honor MagicWatch 2 46mm
4 999 Kč
5.Huawei Watch GT2 46mm
smart hodinky Huawei Watch GT2 46mm
4 999 Kč
6.Xiaomi Amazfit GTS
smart hodinky Xiaomi Amazfit GTS
2 999 Kč
7.Huawei Watch GT
smart hodinky Huawei Watch GT
2 799 Kč

Jak vybrat ty nejlepší smart hodinky?

Na trhu se nachází pestrý výběr různé navržených smart hodinek. Stejně pestrý je i jejich cenový rozdíl, a cena se tedy může astronomicky lišit. Pro každého potencionálního spotřebitele je z tohoto důvodu důležité zohlednit a zmapovat všechny vlastnosti hodinek, jakož i další rozhodující faktory, které mu mohou napomoci k finálnímu rozhodnutí se pro určitý model.

1. Operační systém, kompatibilita

Je důležité předem podotknout, že operační systém fungující na smart hodinkách automaticky neodpovídá kompatibilitě s výlučně stejným operačním systémem na vašem smartphonu. Například Xiaomi Amazfit smart hodinky využívající Xiaomi operační systém nejsou kompatibilní jen s Androidem, ale také i s operačním systémem pro iPhone – iOS . Bohužel, na trhu se nachází mnohem více smart hodinek, které jsou kompatibilní pouze s jedním operačním systémem.

Seznam operačních systémů se skládá ze tří hlavních, a to:

 • smart hodinková verze iOS od Apple s názvem watchOS ,
 • smart hodinková verze Androidu od Google známa pod názvem Wear OS
 • Tizen , operační systém pro smart hodinky založený na Linuxu, hlavním uživatelem tohoto operačního systému je korejský Samsung, samotný operační systém je podporován neziskovým konsorciem Linux Foundation

Kompatibilita smart hodinek s jedním nebo více operačními systémy smartphonů je výrobcem vždy specifikována. Je ovšem třeba zjistit nejen operační systém vašeho smartphonu, ale také i nynější verzi tohoto operačního systému.

Při nepozornosti totiž může dojít k nepříjemné situaci, kdy zjistíte, že vaše nedávno koupeno smart hodinky nemohly být s vaším smartphonem spárované. A to z toho důvodu, že verze operačního systému vašeho smartphone není shodná s udanou minimální kompatibilní verzí, s kterou jsou smart hodinky schopné pracovat a komunikovat.

2. Displej

Displej smart hodinek je pravděpodobně pro drtivou většinu tím nejdůležitějším komponentem ze všech.

 • Velikost

Čím větší je displej smart hodinek, tím více informací se vám může zobrazit během jeho využívání. To samozřejmě přímo úměrně ovlivní konečnou velikost hodinek. A tedy, pokud si potrpíte na vašem vzhledu, pravděpodobně nebudete chtít nosívat hodinky stejně velké / větší, než vaše zápěstí.

Zároveň je třeba podotknout, že na druhu použité technologii displeje, samotná velikost displeje může negativně ovlivnit životnost baterie, protože je třeba rozzařuje větší množství pixelů.

 • Typ displeje

Téměř všechny novodobé smartphony využívají LCD nebo OLED displeje. Na to, aby fungovaly, tyto displeje vyžadují neustálou energii z baterie smartphonu. Tyto technologie se využívají i při smart hodinkách, a to včetně méně rozšířeného AMOLED displeje. Jsou to standardní displeje, které fungují na stejném principu, jako váš smartphone .

Další možností je využití reflektivního displeje. Tento nový druh displeje využívá okolní světlo na udržování svítivosti displeje, díky čemuž může být displej hodinek viditelný bez vypnutí, a to bez výrazného energetického vytížení. Přitom využívá interní svítivost pouze v případě, že se nacházíte v prostředí s nízkým okolním světlem.

TIP: Některé smart hodinky využívající tento typ displeje mohou mít sníženou barevnost za určitých podmínek.

Existují i LCD displeje, které využívají tuto reflektivní technologii. Tyto LCD displeje mohou být vyrobeny buďto s čistě reflektivní módem, nebo s kombinací módů podsvícení a reflekcie, tzv. Transreflektívne LCD .

 • Svítivost a barvy

Na základě využité technologie v smart hodinkách, jakou je např. OLED nebo LCD, nelze automaticky usoudit, že hodinky např. s OLED technologií mají navrch, co se týče zobrazení větší škály barev. Z tohoto důvodu, na zjištění barevnosti displeje si musíte jednoduše buďto podívat vaše vyhlédnuté smart hodinky v kamenném obchodě, nebo si díky internetu podíváte srovnání na portálu, přečtete recenze nebo podíváte videorecenze . Může se totiž stát, že barevnost displeje mnohých smart hodinek bude v e- shopech vynechána ze specifikací.

TIP: Technologie OLED se od LCD liší v tom, že poskytují skutečnou černou – pixely které mají být černé jsou v případě OLED technologie vypnuto, díky čemuž získáváte skutečnou černou, a ne podsvícený tmavě šedý pixel jako je to v případě LCD displejů.

 • Rozlišení

Kvůli velikosti displejů hodinek není rozlišení až tak důležitým faktorem, ale mnozí si na vyšším rozlišení i tak potrpí. Vyšší rozlišení je častokrát vidět. Tato ostrost, díky mnohočetnosti pixelů, vyvolává skutečný pocit kvality. Problémem však je hardwarové omezení co se týče využití vysokých rozlišení na displeji tak malém, jaké mívají smart hodinky. Z tohoto důvodu neočekávejte žádné extra vysoké rozlišení, ani patrné rozdíly.

TIP: Nutno podotknout, že rozlišení v případě hodinek není až tak důležité. Jde totiž o to, že displej hodinek je příliš malý na to, abyste spatřili diametrální rozdíl mezi např. 400×400 a 300×300 rozlišením.

 • Design uživatelského rozhraní

Problém smartfónových uživatelů se přesunul i do světa smart hodinek. Ne každému se zalíbí rozhraní, které bylo se smartphonem / smart hodinkami expedovány. Neintuitivnost , špatný výběr barev, zastarale vypadající font, nebo styl který se vám nezamlouvá, mohou ovlivnit vaše nakládání s daným zařízením. Je proto doporučeno si předem prohlédnout obrázky, kde si můžete všimnout rozhraní a jeho design.

Obecně, kvůli jejich malé velikosti, by mělo rozhraní smart hodinek mít design, v němž se:

 • nezamotáte
 • dokážete dostat do jakýchkoliv nastavení / aplikací bez velkého množství ťuknutí a klikání
 • není příliš modul plný filmů, je průhledný
 • je možné ho porozumět bez dodatečného vysvětlení (tzv. intuitivnost designu)
 • je moderní, a tedy minimalistický, nebo funkční

3. Ovládání

Smart hodinky se dělí na dotykové a nedotykové. Dotykové hodinky využívají typickou dotykovou plochu, jaká se využívá při smartphonech, zatímco nedotykový využívají k ovládání starou školu – tlačítka. Nedotykový hodinky jsou obecně levnější, méně komplexní, jejich baterie vydrží déle a nemají až tak pestrý výběr aplikací. Mnohé nedotykové smart hodinky jsou v skutečnosti něco mezi smart hodinkami a fitness náramkem , nakolik je velká část z nich soustředěna na obsažení sportovních funkcí.

TIP: Pokud chcete mít univerzální hodinky s pestrým využitím, dotykové smart hodinky jsou pro vás tou pravou volbou. Od jejich operačního systému po hardwarové vymoženosti, dotykové smart hodinky jsou podstatně vybavenější oproti jejich nedotykovým protějškem.

4. Životnost baterie a nabíjení

Smart hodinky jsou, kvůli sestrojení a přítomnosti mnoha užitečných funkcí, energeticky náročným zařízením. Dalším problémem je velikost smart hodinek. Baterie, aby se do hodinek vešly, jsou velikostně a v důsledku toho i kapacitně omezené.

Životnost baterie závisí na mnoha faktorech, ale tím největším z nich je právě displej. Obecně platí, že analogově vypadající hybridní smart hodinky fungující na tlačítkách vydrží mnohem déle, než ty dotykové. Na trhu existují hodinky, které budou vyžadovat nabíjení každý večer, a nakolik žijeme v době smartphonů , mnozí lidé nebudou chtít dávat pozor na stav baterky jak smartphonu, tak i smart hodinek.

Je tedy důležité, abyste před koupí zohlednily kapacitu baterie – obvykle se nejedná o kapacitu vyšší, než je 500 mAh (miliampérhodinách). Kapacita však není vše, protože samotné vybavení hodinek může urychlit vybití baterie mnohonásobně. Od velkého čistě podsvíceného displeje, až po vestavěné GPS – tyto vlastnosti a funkce mohou výrazně ovlivnit životnost baterky a je proto důležité si před koupí prohlédnout recenze.

Mnohé smart hodinky nevyžadují kabelové nabíjení. Místo toho využívají bezdrátové nabíjení. Po položení na “ dock “ se začnou hodinky bezdrátově nabíjet.

TIP: Během nabíjení nenechávejte žádné ze zařízení na rozpáleném slunci. To se obzvláště týká bezdrátových nabíječek.

5. Design

Jelikož jsou hodinky (i ty smart ) praktickým módním doplňkem, mnoha lidem bude záležet na exteriérovém provedení. Naštěstí má spotřebitel z čeho vybírat – od plastových, po kovovější modely, od růžového zlata po elegantní černé. Některé jsou modernější, jiné vypadají tradičnější s oldschool nádechem. Je jen na vás, po jakých sáhnete. Nicméně, nakolik jsou hodinky praktickým módním doplňkem, nezapomínejte i na jejich praktické využití a určitě se nenechte omámit krásným exteriérem. Výsledkem může být každodenní nabíjení nebo denní frustrace z nedostatku funkcí či aplikací.

Mohlo by vás zajímat: Dětské smart hodinky

6. Obecné funkce

 • Upozornění
  • Schopnost zobrazit notifikace / upozornění je pro mnohé lidi při koupi smart hodinek jistotou. Díky této funkci si nemusíte neustále vytahovat smartphone z kapsy či kabelky, a díky synchronizaci se smartphonem budou změny v kalendáři / připomenutích v hodinkách použity iv smartphonu .
 • GPS / GLONASS
  • GPS, nebo jeho ruský protějšek GLONASS, je součástí mnoha hodinek a umožňuje v reálném čase sledovat váš pohyb na Zemi. Obecně se využívá pro sportovní funkce, jakým je například krokoměr.
  • Některé hodinky mohou poskytovat hybrid (GPS + GLONASS), přesnost geolokace se díky tomuto, partnerství ‚zvýší.
  • TIP: Tato funkce vytěžuje baterku, a tedy pokud neplánujete využívat přítomnost těchto geolokačních funkcí, je doporučeno je vypnout.
 • Volání
  • Smart hodinky poskytují možnost volat přes samotné hodinky spárované se smartphonem. Jakékoliv příchozí hovory jsou automaticky zobrazeny na hodinkách. Ty obsahují reproduktor i mikrofon, přes které dokážete vést telefonát.
 • Možnost platby
  • Některé smart hodinky obsahují NFC čipy, díky kterým dokážete provést platby a to i bez toho, abyste měli váš smartphone ve vaší blízkosti. Všechny modely Apple Watch mají zapnutý Apple Pay , Wear OS hodinky podporují Android Pay a některé Samsung smart hodinky podporují Samsungů vlastní Samsung Pay .
 • Odpověď na zprávy hlasovou zprávou

  7. Fitness funkce

 • měřič tepu
 • měřič rychlosti
 • měřič tempa
 • měřič zdolaných pater
 • integrovaný krokoměr
 • spálené kalorie
 • mapování, zaznamenávání trasy (přes GPS nebo GLONASS)

8. Další faktory

Vodotěsnost

Pokud běháte, zdoláváte hory či provádíte jakékoliv aktivity na čistém vzduchu, během kterých byste nosívali na vašem zápěstí smart hodinky, určitě dbejte na jejich vodotěsnost. Smart hodinky jsou čistě elektronické zařízení rovné smartphonu , a tak je voda jedním z jejich úhlavních nepřátel.

Obchod – rozmanitost aplikací

Ne každé smart hodinky jsou si rovny svou bohatostí, co se týče kompatibilních aplikací. Bohužel, jediný způsob jak si zjistit rozmanitost aplikací pro daný model hodinek je přes recenze.

Cena

Cena je pro drtivou většinu spotřebitelů rozhodujícím faktorem. Pokud však považujete smart hodinky za investici do budoucna / pro zefektivnění vaší práce, určitě zvažte upřednostnění koupě kvalitnějšího modelu před levným.

Recenze

Recenze mohou být klíčem k té pravé, opravdové stránce různých produktů, a to se stejně týká i smart hodinek. Je důležité zhodnotit produkt nejen po stránce specifik, udaných výrobcem, ale také na základě recenzí od uživatelů.

Často kladené otázky (FAQ)

Otázka: Mám očekávat problémy jakéhokoliv druhu, pokud si zakoupím smart hodinky s podporou GLONASS a ne GPS?

Odpověď: Ve stručnosti: ne. GLONASS je ruská obdoba amerického GPS a je vskutku pokročilý. Není tedy potřeba obávat se. GLONASS se neustále vyvíjí a v následujících letech bude do provozu uveden GLONASS-K2, který výrazně zlepší přesnost geolokace .

Otázka: Je možné spárovat Android smartphone s Apple Watch ? Nebo naopak?

Odpověď: V obou případech: ne. Pro aktivaci a využívání Apple Watch je třeba vlastnit Apple iPhone. Totéž platí pro Android Wear . Existují však výjimky – smart hodinky podporující spárování s iOS ale také s Androidem. Nicméně ty nejsou zastoupeny v hojném počtu.

Otázka: Mohu smart hodinky využívat i během sportu? Nebude mi vyhovovat fitness náramek víc?

Odpověď: Na trhu se nacházejí různé druhy smart hodinek: čistě módní smart hodinky, ale také i sportovní smart hodinky, při kterých se výrobce soustředil právě na sportovní podmínky a funkce. Před koupí je tedy třeba ujistit se předem, zda jsou dány smart hodinky vhodné na takový druh aktivity. Určitě se podívejte, zda jsou smart hodinky vodotěsné, zda obsahují užitečné funkce jakými jsou krokoměr , spálené kalorie, měřič tepu atd. nebo vám bude vyhovovat fitness náramek více záleží už na vás i na funkcionalitě obou zařízení. Doporučujeme před koupí porovnat obě zařízení. Smart hodinky jsou však versatilnejšie , protože nejsou určeny čistě na sport.

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

Napsat komentář

Leave the field below empty!