Test TOP 7 nejlepších fitness náramků 2024

test fitness naramkuFitness náramek je elektronické ,,smart“ zařízení určené pro záznam každodenní aktivity člověka. Poskytuje tak důležité informace pro lidi, jimž záleží na aktuálním stavu svého zdraví a potřebují monitorovat svou (ne)aktivitu.

Jak funguje?

Uživatel náramku poskytuje náramku data jeho nošením, a to za pomoci různých součástí uložených uvnitř tohoto zařízení. Jedním z nich je akcelerometr (měřič zrychlení). Mnohé náramky obsahují akcelerometr s třemi osami, díky kterým je náramek schopný měřit pohyb v každém směru. Některé náramky obsahují gyroskop, ten měří orientaci a rotaci. Data, která náramek získá díky součástkám kalkuluje a konvertuje do kroků a aktivity, a odtud počítá spálené kalorie a jiné výsledné hodnoty. Některé náramky obsahují výškoměr schopný zachycovat informace o výši hory, kterou uživatel zdolal, anebo schody, kterými přes den prošel – to jsou další soubory dat, které náramek využije pro ještě přesnější souhrn vašeho dne.

Kalkulace náramku nebudou nikdy zcela 100% -ně přesné, jedná se totiž o algoritmy, které v některých případech využívají přibližné, předpokládané a ne přesně naměřené hodnoty.

Náš test fitness náramků vám představuje žebříček těch nejlepších fitness náramků, které najdete na trhu. Při výběru se neváhejte inspirovat.

Test – TOP 7 nejlepší fitness náramky

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.SAMSUNG GALAXY FIT 3 SM-R390
chytry fitness naramek SAMSUNG GALAXY FIT 3 SM-R390
95 %; 13 recenzí1 490 Kč
2.Huawei Band 8
chytry fitness naramek Huawei Band 8
92 %; 14 recenzí1 190 Kč
3.Amazfit Band 7
chytry fitness naramek Amazfit Band 7
98 %; 17 recenzí1 090 Kč
4.Xiaomi Smart Band 8
chytry fitness naramek Xiaomi Smart Band 8
93 %; 46 recenzí890 Kč
5.Xiaomi Smart Band 7
chytry fitness naramek Xiaomi Smart Band 7
90 %; 161 recenzí790 Kč
6.Redmi Smart Band 2 GL
chytry fitness naramek Redmi Smart Band 2 GL
86 %; 19 recenzí590 Kč
7.Xiaomi Smart Band 8 Active
chytry fitness naramek Xiaomi Smart Band 8 Active
93 %; 13 recenzí590 Kč

Jak si vybrat ten správný fitness náramek?

1. Kompatibilita se zařízením

Všechny fitness náramky na trhu jsou vyráběny s předurčenou kompatibilitou, jmenovitě je náramek kompatibilní s operačními systémy Android, iOS a Windows Phone. Na základě operačního systému vašeho smartphonu si zvolíte fitness náramek, který vám vyhovuje jak cenově, tak svými parametry.

Většina fitness náramků má svůj vlastní software, díky kterému si zobrazujete nahromaděné data. Tento software není kompatibilní se všemi operačními systémy a ani se všemi verzemi těchto operačních systémů. Je důležité prohlédnout si v Google Play, Apple Store nebo Windows Store dostupnost a kompatibilitu softwaru náramku, který plánujete zakoupit.

2. Účel (Cena)

Fitness náramky se mohou cenově výrazně lišit, a mají na to dobrý důvod. Fitness náramky mohou obsahovat množství skvělých doplňků jak softwarových i hardwarových, které vám zefektivní a upřesní vaše měření. Dobrou zprávou je, že neustále vycházejí nové generace náramků, které jsou lepší, přesnější a bohatší na funkce, a přestože jsou cenově dostupné, předešlé generace, které následně zlevní, rozhodně nejsou k zahození a klidně vám mohou svými funkcemi postačit.

a) Jestliže od fitness náramku vyžadujete jednoduché funkce pro měření, za nižší cenu vám může fitness náramek s funkcí měření kroků zcela postačit. Data, která náramek zaznamenává, budou následně zobrazeny v aplikaci za pomoci grafů a tabulek.

b) Ty více pokročilé a více zastoupeny, ale stále velmi cenově dostupné fitness náramky obsahují několik základních funkcí, které se vám mohou kdykoli hodit. Jsou schopné měřit kroky, dálku, měří spálené kalorie a celodenní aktivitu. Pokud si náramek všimne, že vaše aktivita klesla na minimum a déle sedíte, může vám vyslat signál, abyste se probrali z nečinnosti, a trošku zaktivnili své tělo, skvělá funkce zejména pokud se zapomenete za židlí na celé hodiny.

c) Ty technologicky vyspělé novinky mohou obsahovat různé funkce a vlastnosti určené hlavně pro náročnější uživatele, kteří vyžadují způsobilost, spolehlivost, ochranu zařízení jako i přesnost. Takové náramky mohou obsahovat už i GPS měření, pro měření geopolohy a tak i přesnější měření vzdáleností, které každodenně projdete. Pokud je vaší primární aktivitou chození, běhání či turistika, fitness náramek s vestavěnou GPS funkcí je skvělým přínosem. Některé GPS trackery s různými aktivitami nemají problém – a dokáží si poradit i s plaváním, horolezectvím, chozením po běžeckém pásu či cyklistikou. V některých případech si nemusíte umět vybrat, protože podané informace o produktu nemusí být dostatečné – v takovém případě je řadou nad zlato obrátit se na uživatelské recenze. Znalost angličtiny je v tomto případě skvělým přínosem v informování se o produktu, o který máte zájem.

Jiné funkce, které fitness náramky mohou obsahovat jsou:

  • měřič spánku

zatímco jednoduché fitness náramky měří spánek primitivnější způsobem, ty vyspělejší, dokáží rozeznat mezi lehkým, hlubokým a REM spánkem, monitorující váš spánek po celou dobu; stejně mohou být vybaveny s vibrujícím budíkem, který vzbudí jen vás a ne i vašeho partnera

  • měřič srdečního tepu, teploty těla a měřič vystavení UV světlu

jednou z hlavních funkcí, díky které je možné rozeznat mezi primitivnější a vyspělejším náramkem je integrovaný senzor určený k měření srdečního tepu

pokud vám záleží na detailním měření vašeho kardiovaskulárního zdraví, je dobrou volbou připlatit si za takovou funkci

  • oznámení

primitivní fitness náramky nemusí vůbec obsahovat systém notifikací, které vás seznámí s vašimi plány či cíli, v době smartphonů jsou pro nás upozornění určitostí a málokdo si možná bude moci zvyknout na náramek, který téměř nijak nekomunikuje s uživatelem

3. Displej

Na jedné straně, je poměrně důležité vidět svůj progres na displeji vašeho fitness náramku, ale existují lidé, kterým nijak nepřekáží neustále se koukání do smartphonu. Na trhu se nacházejí fitness náramky s různými způsoby zobrazování – od LED indikátorů, po černobílé až plnobarevné obrazovky. Čím vyspělejší systém zobrazování informací chcete, tím častěji si budete muset náramek nabíjet, a tím hlouběji si budete muset sáhnout do vaší peněženky.

Na druhé straně je výhodné nemít indikátory, ušetříte si nejen baterii no i vaše peníze, přitom se nestanete závislým ‚na neustálém si sledování displeje, přerušující vaši koncentraci.

4. Ergonomie

Fitness náramky na trh přicházejí v různých tvarech a stylech. Je to subjektivní a poměrně důležitou záležitostí. Většina fitness náramků je určena na neustále nošení, a tedy pokud ho seriózní plánujete zakoupit, je důležité, aby se vám zalíbil a byl příjemný na vašem zápěstí. Je doporučeno vyzkoušet si fitness náramek pokud je to možné, abyste si dokázali představit, co budete nosívat na ruce během dní. Obecně se na trhu nacházejí jednoduché, pryžové ‚náramky, náramky které se velmi podobají smart hodinkám a náramky jejichž vzhled spíše připomínají analogové hodinky či šperk.

5. Výdrž baterie

To, jak dlouho vydrží fitness náramek bez nabíjení, záleží na třech hlavních faktorech:

  • kapacita baterie a druh baterie
  • počet vibrací – samotné vibrace nejsou obrovským faktorem ve snižování kapacity baterie, ale jejich četnost může zvýšit pravidelnost nutnosti dobíjenídruh displeje – čím vyšší rozlišení a bohatší barvy má displej náramku, tím rychleji se může baterka náramku vybíjet

6. Voděodolnost

Pokud plánujete plavat a během toho aktivně využívat váš fitness náramek, budete muset sáhnout po náramku, který dokáže vydržet ponory pod vodou. Pokud neplánujete plavat, ale často běháváte ulicemi či poli, nezáleží na počasí, je důležité, abyste dostatečně informovali o odolnosti vašeho budoucího fitness náramku vůči dešti.

Často kladené otázky

Otázka: Je možné přistoupit k datům náramku i jinak, než přes smartphone?

Odpověď: Mnohé fitness náramky vám mohou poskytnout přístup k datům různými způsoby – přes smartphone aplikaci, přes displej a některé i přes webové rozhraní – díky kterému si přes váš prohlížeč podíváte data získaná s fitness náramkem.


Otázka: Je měřič srdečního tepu výhodný pro jakéhokoli uživatele?

Odpověď: Měření srdce je poměrně užitečnou funkcí pro mnoho lidí, protože je srdeční tep při a mimo zátěži indikátorem vašeho celkového kardiovaskulárního zdravotního stavu . Díky pravidelnému cvičení si tak časem budete moci všimnout jiné, pozitivnější hodnoty týkající se srdečního tepu. Zbavení se nadměrného cholesterolu a jiných problémů se odrazí na konečných hodnotách, z čeho budete mít skvělý pocit založený ne na vašich dojmech, ale na přesných číslech.


Otázka: Bude problém, pokud si zakoupím levnější náramek bez displeje?

Odpověď: Fitness náramek bez displeje je plnohodnotný fitness náramek, a nijak extrémně se nemusí lišit od těch s displejem. Přestože si data nebudete moci podívat přímo na náramku, budete si je moci podívat na smartphonu, zda na vašem notebooku nebo počítači. Ušetříte peněženku, baterii náramku, a je možné, že jejich ergonomie vám bude ještě více vyhovovat, než je tomu v případě náramcích s displejem. [/ Su_spoiler]

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

Napsat komentář

Leave the field below empty!