Test TOP 7 nejlepších tlakoměrů 2024

test tlakomeruTlakoměr je zdravotnické zařízení, využívané pro osobní měření tlaku v pohodlí vašeho domova, u lékaře nebo v nemocnici, nejčastěji doporučené lidem trpícím vysokým nebo nízkým krevním tlakem, kardiovaskulárními nemocemi (například arytmie srdce).

Zařízení využívá nafukovací pás, (manžetu) který se zpočátku nafoukne, a po určitém čase uvolní (nebo jej uživatel nafoukne a vyfoukne sám), čímž se postupně vyvíjí tlak na tepnu a následně se uvolní. Pro měření tlaku uživatele se využívá buďto mechanický nebo digitální manometr. Mechanický manometr využívá jako ukazatel tlaku rtuť nebo aneroid.

Pro běžné používání v domácnosti se využívají většinou digitální tlakoměry.

Náš test tlakoměrů vám představuje žebříček těch nejlepších tlakoměrů, které najdete na trhu. Při výběru se neváhejte inspirovat.

 

Test – TOP7 nejlepší tlakoměry

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.Tensoval Duo Control
tlakomer Tensoval Duo Control
1 999 Kč
2.Veroval duo control L
tlakomer Veroval duo control L
1 999 Kč
3.Omron M7 Intelli IT
tlakomer Omron M7 Intelli IT
1 899 Kč
4.Omron M6 AC
tlakomer Omron M6 AC
1 799 Kč
5.Omron M6 Comfort Intelli
tlakomer Omron M6 Comfort Intelli
1 699 Kč
6.Omron M3
tlakomer Omron M3
1 399 Kč
7.Tensoval comfort classic
tlakomer Tensoval comfort classic
999 Kč

Jak si vybrat ten správný tlakoměr?

Proč si zakoupit tlakoměr?

Díky tlakoměru si můžete v klidu domácnosti změřit váš aktuální krevní tlak v pravidelném režimu, díky čemuž získáte detailní rozpis vašeho krevního tlaku v určitých hodinách dne.

Obecně se tlakoměr využívá jako prevence, poskytuje důležité informace o nynějším stavu vašeho těla, srdce, krevního tlaku. Díky pravidelnému měření předejdete různým menším problémem, ale i závažnějším problémem. Žijeme ve světě shonu a nezdravých potravin. Kardiovaskulární zdravotní problémy jsou statisticky na rapidním vzestupu, to činí tlakoměrem užitečnou pomůckou, zejména pro starší lidi a lidi trpící zdravotními problémy jako je hypertenze či arytmie srdce. V souvislosti s krevním tlakem, bychom měli mít na paměti i vliv potravin a nápojů, které mohou krevní tlak zvyšovat (např. káva) nebo snižovat (ořechy, banány, okurky, okurková šťáva).

Velikost manžety

Při zvažování koupě tlakoměru na krevní tlak je důležité, abyste si předčasně změřili obvod vaší paže (v případě koupě tlakoměru na zápěstí, obvod vašeho zápěstí viz Manžeta na zápěstí) – uprostřed vaší paže mezi loktem a ramenem. Zanedbáním měření si můžete zakoupit tlakoměr s manžetou na paži s nesprávnou velikostí manžety. V důsledku toho mohou být vaše budoucí měření nepřesné.

Velikosti manžet jsou rozepsány tak v centimetrovém obvodu iv mezinárodních označeních (XS, S, M, L, XL). Standardní velikost manžety je obvod 22-32 centimetrů, univerzální manžety mají maximální obvod zvýšený o 10 cm od standardní, čímž rozšiřuje rozsah obvodu vaší paže na 22-42 centimetrů, to dělá tlakoměr s takovou manžetou vhodným pro celou vaši rodinu.

Pokud trpíte obezitou nebo je obvod vaší paže vyšší, zvažte koupi větší manžety. Pokud plánujete využívat tlakoměr pro celou vaši rodinu, zvažte koupi univerzální nebo prodloužené manžety.

Tlakoměry s manžetou určenou na paži mají manžetu vyměnitelnou, a tak si ji můžete klidně zaměnit podle potřeby. Na druhé straně, tlakoměry na zápěstní měření tlaku nemají vyměnitelnou manžetu, nakolik je již pevně vestavěná do zařízení.

Dokoupení manžet

V případě, že plánujete dokoupit manžetu pro váš tlakoměr, je doporučeno zakoupit manžetu od stejného výrobce jako je výrobce vašeho tlakoměru, takto dokážete s jistotou říci, že měření budou přesné a manžeta je plně kompatibilní s měřícím zařízením. V případě nekompatibilní manžety mohou být vaše měření nepřesné.

a) Manžeta na paži

Velká většina vyrobených tlakoměrů s manžetou na paži je plně automatická. Takový tlakoměr nafoukne i vyfoukne manžetu přes zautomatizovaný kompresor, usnadňuje práci a zlepšuje spolehlivost. Při ručních je třeba ručně nafouknout manžetu na určitou hodnotu, což vyžaduje zručnost.

Výhody:
+ Mnohočetnost měřicích způsobů
+ Možnost univerzální velikosti pro celou rodinu
+ Modulárnost – možnost dokoupení manžety
+ Lepší výbava i přesnost

Nevýhody:
– v případě manuálního tlakoměru vyžaduje zručnost
– nevhodné pro cestování

b) Manžeta na zápěstí

Tlakoměr, jehož manžeta se upíná na zápěstí, je skvělý v některých ohledech, ale nedostatečný v jiných. Jeho váha a velikost ho dělají skvělým přenosným zařízením, a tak pokud cestujete a občas si chcete během cesty změřit váš krevní tlak, tlakoměr s manžetou na zápěstí je skvělým řešením. Manžeta není vyměnitelná, je pevně vestavěná do tlakoměru a tak je výlučně osobní. Takové tlakoměry jsou výlučně automatické.

Výhody:
+ Vhodné pro cestování
+ Zautomatizované měření

Nevýhody:
– nevhodné pro starší lidi či lidi s arytmií
– nižší spolehlivost
– bez možnosti výměny manžety

Typy napájení tlakoměrů

  • Na baterie (nejrozšířenější)
  • Na síť (u některých tlakoměrů možné dodatečně zakoupit, pokud adaptér chybí)
  • Solární (vzácné)

Různé parametry a funkce tlakoměrů

  • Certifikát – ukazatel spolehlivosti, pokud chcete mít jistotu přesnosti měření, certifikáty jsou skvělým ujištěním
  • Paměť – tlakoměr obsahuje historii měření
  • Dělená paměť – tlakoměr obsahuje tzv. paměťové profily, které ukládají měření pro dvě či více osob
  • Možnost přesunu dat do počítače – takový přenos vyžaduje přítomnost softwaru na počítači, kde plánujete data přesunout
  • Automatické / Ruční nafukování – automatické nafukování manžety je přesné, rychlé a šetrné, při manuálním nafukování vyžaduje zručnost
  • IntelliSense – inovativní technologie měření, zohledňuje kolísavost krevního tlaku ale i arytmii, měření trvá podstatně kratší, je šetrné a přesné
Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.7]

Napsat komentář

Leave the field below empty!