Test TOP nejlepších elektrických koloběžek Xiaomi 2024

nejlepsi-elektrokolobezky-xiaomiElektrické koloběžky (elektrokoloběžky) se v současnosti těší velké popularitě. Díky nim se způsob přepravy stal mnohem vzrušujícím a zábavnějším. Navíc jsou mimořádně ekologické. V tomto článku se dozvíte, co jsou elektrokoloběžky a jak fungují. Kromě toho se dozvíte, podle čeho se rozhodovat při koupi elektrokoloběžek značky Xiaomi .

Elektrokoloběžky jsou podobné klasickým koloběžkám, rozdílem však je, že jsou poháněny elektrickým motorem. Slouží k přesunu člověka z jednoho místa na druhé. Primárně se na nich jezdí ve stoje, ale některé modely umožňují jízdu vsedě, kdy je na elektrokoloběžce dodatečně namontováno sedadlo.

Elektrokoloběžka funguje tak, že stačí stisknout tlačítko k tomu určené. Tehdy se vyšle signál do baterie, která pohání motor a ten následně zajistí pohyb kol. Žádná elektrokoloběžka nemá zpátečku, pohybuje se pouze jedním směrem, a to dopředu. Pro zastavení jízdy je k dispozici minimálně jedna nebo více brzd, které slouží ke zpomalení nebo celkovému zastavení.

Náš test elektrokoloběžek Xiaomi vám představuje žebříček těch nejlepších elektrických koloběžek Xiaomi, které naleznete na trhu. Při výběru se neváhejte inspirovat.

Test – TOP nejlepší elektrické koloběžky Xiaomi

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra EU
elektrokolobezka Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra EU
85 %; 1 recenze21 990 Kč
2.Xiaomi Mi 4 Pro
elektrokolobezka Xiaomi Mi 4 Pro
89 %; 7 recenzí15 990 Kč
3.Xiaomi Mi Pro 2
elektrokolobezka Xiaomi Mi Pro 2
95 %; 93 recenzí12 990 Kč
4.Xiaomi Electric Scooter 4 EU
elektrokolobezka Xiaomi Electric Scooter 4 EU
100 %; 4 recenze11 990 Kč
5.Xiaomi Mi Electric Scooter 3
elektrokolobezka Xiaomi Mi Electric Scooter 3
91 %; 22 recenzí9 990 Kč

Jak vybrat nejlepší elektrokoloběžku Xiaomi

Parametry, které je třeba při výběru elektrokoloběžky Xiaomi všímat

Elektrokoloběžky od značky Xiaomi jsou na našem trhu dostupné ve více modelech. Liší se od sebe svými parametry, funkcemi a cenou. Vyznat se a vybrat si mezi nimi jeden model může být náročné, hlavně tehdy, nejste-li odborník na elektrokoloběžky . Abychom vám tento výběr usnadnili, připravili jsme si pro vás analýzu hlavních parametrů, kterých byste si při koupi měli všímat. Než si zakoupíte svou elektrokoloběžku Xiaomi , zaměřte se hlavně na následující parametry a vlastnosti:

1. Výkon elektrokoloběžek Xiaomi

Aby elektrokoloběžka fungovala, musí ji něco pohánět. Každá elektrokoloběžka je vybavena motorem, který pohání baterie. Výkon motoru elektrokoloběžek se udává ve wattech. Elektrokoloběžky Xiaomi nabízí docela slušný výkon, který se pohybuje od 250 do 300 W.

Obecně platí, že čím vyšší výkon motoru má elektrokoloběžka , tak tím je možné dosáhnout vyšší rychlosti při jízdě. Kromě toho, má-li elektrokoloběžka vyšší výkon, dokáže lépe zvládat jízdu na komplikovanějším terénu (například jízda do kopce).

Při výkonu je třeba brát v úvahu i hmotnost jezdce, který bude stát na elektrokoloběžce . Čím je člověk těžší, tím je vhodnější vyšší výkon motoru.

TIP: V případě, že hledáte elektrické koloběžky různých značek, doporučujeme vám náš článek -> nejlepší elektrické koloběžky

2. Nosnost elektrokoloběžek Xiaomi

Nosnost elektrokoloběžek představuje maximální zatížení nebo maximální hmotnost jezdce, které je toto elektrické zařízení schopno unést. Z bezpečnostních důvodů by se tento limit neměl překračovat. Nosnost elektrokoloběžek Xiaomi se pohybuje od 100 do 115 kilogramů.

Hmotnost jezdce ovlivňuje zrychlení a rovněž i dojezd elektrokoloběžky . To znamená, že pokud si vyberete model, kde bude doporučená nosnost například 110 kilogramů a vaše váha bude stejná, v takovém případě bude elektrokoloběžka pomalejší a bude mít menší dojezd než v případě, kdy by měl jezdec například 90 kilogramů.

Kromě toho, je nutné si uvědomit, co všechno by mohlo zvýšit vaši hmotnost. Například budete-li na elektrokoloběžce jezdit s těžkým batohem, je třeba brát v úvahu i jeho hmotnost.

3. Maximální rychlost elektrokoloběžek Xiaomi

Každá elektrokoloběžka má určenou maximální rychlost, kterou udává výrobce. Tento parametr se udává v kilometrech za hodinu. Elektrokoloběžky Xiaomi nabízejí maximální rychlost od 20 do 25 km/h.

Rychlost ovlivňuje i dojezd elektrokoloběžky . Zde platí jednoduché pravidlo – čím rychleji bude jezdec na elektrokoloběžce jezdit, tím bude dojezd kratší.

4. Hmotnost elektrokoloběžek Xiaomi

Hmotnost je velmi důležitým faktorem při výběru elektrokoloběžky. Ani ne tak při používání, ale hlavně při jejím přenášení. Každou elektrokoloběžku je třeba při přepravě zvedat ať už do kufru automobilu nebo v horším případě ji bude třeba vynášet po schodech. Proto je důležité při výběru elektrokoloběžky myslet na to, jak ji budete přenášet a jestli nebude pro vás příliš těžká.

Elektrokoloběžky Xiaomi váží zhruba od 11 do 15 kilogramů. Takovou váhu nést v jedné či dvou rukou lze každému zcela zabrat a to bez ohledu na pohlaví nebo věk uživatele.

Budete-li elektrokoloběžku využívat pouze rekreačně, v takovém případě hmotnost není důležitým faktorem. V opačném případě, tedy plánujete-li ji využívat téměř každý den (například jako dopravní prostředek či přesouvadlo do práce), tehdy je hmotnost elektrokoloběžky důležitá.

5. Dojezd elektrokoloběžek Xiaomi

Dojezd představuje maximálně možnou vzdálenost, kterou dokáže elektrokoloběžka ujet na jedno nabití. Čím delší vzdálenost budete chtít ujet, tím bude zapotřebí delší dojezd. Na dojezd elektrokoloběžky ovlivňuje několik faktorů. Například rychlost, náročnost terénu nebo hmotnost jezdce.

Dojezd elektrokoloběžek Xiaomi se pohybuje od 20 do 45 kilometrů. V případě, že by vás náhodou překvapilo vybití baterie, můžete elektrokoloběžku použít jako běžnou koloběžku a odrážet se za pomoci jedné nohy.

6. Kapacita baterie elektrokoloběžek Xiaomi

Kapacita baterie na elektrokoloběžkách Xiaomi se pohybuje zhruba od 5 200 mAh až do 12 800 mAh .

Každá baterie na elektrokoloběžce se musí pravidelně dobíjet. Při manipulaci s ní a rovněž i při samotném nabíjení je třeba dodržovat určitá pravidla. V opačném případě se může stát, že vám baterie nevydrží a v horším případě ji můžete poškodit. Následující tipy vám pomohou udržet výdrž baterie co nejdéle, a tím pádem životnost elektrokoloběžky bude delší:

 • Baterii dobíjejte vždy, když je to možné – nečekejte, až se baterie zcela vybije. Baterii na elektrokoloběžce nabíjejte vždy, když je to možné, ideálně po každé jízdě.
 • Před odpojením nabíječky vypněte zdroj napájení – předtím, než budete chtít odpojit elektrokoloběžku od nabíjení, ujistěte se, že je nabíječka vypnutá z elektrické sítě. V opačném případě vám taková chyba může narušit výkon baterie.
 • Vždy používejte nabíječku, která byla dodána k elektrokoloběžce – při nabíjení elektrokoloběžky je třeba používat nabíječku k tomu určenou, jinak se může stát, že baterie na ní bude znehodnocena nebo poškozena. V takovém případě je více než pravděpodobné, že přijdete io záruku od výrobce.

7. Kolečka na elektrokoloběžce Xiaomi

Při výběru elektrokoloběžky dbejte také na kvalitu koleček. Třeba si ověřit dva důležité parametry. Jsou jimi velikost koleček a materiál, ze kterého jsou vyrobeny.

U velikosti platí zásada, že čím větší kolečka, tak tím bude elektrokoloběžka jezdit rychleji. Na druhé straně velká kolečka ovlivňují ovládání – elektrokoloběžka se může o něco těžší ovládat. Většina modelů elektrokoloběžek Xiaomi má 8,5“ kolečka.

Materiál, ze kterého jsou kolečka vyrobena, ovlivňuje pohodlí při jízdě a také rychlost. Existují dva druhy koleček:

 • Pevná kolečka – jsou vyrobena z polyuretanu. Jejich výhodou je, že se nemusí dofukovat a nedostanete na elektrokoloběžce defekt. Nevýhodou je, že po přejetí kamínku či přecházení po nerovném povrchu to patřičně pocítíte. Pokud kolečka opotřebujete nebo odředete, budete je muset celé vyměnit.
 • Gumová kolečka – tento typ koleček je třeba pravidelně dofukovat a může se stát, že na nich dostanete defekt. Co se však týká ježdění, to je mnohem pohodlnější, jelikož při jízdě po hrbolatém povrchu to téměř vůbec nebudete cítit. V případě, že gumová kolečka opotřebujete, nemusíte je celá vyměňovat, ale pouze jejich plášť.

8. Brzdy na elektrokoloběžce

Kvalitní brzdy nebo brzdový systém je důležitý pro udržení kontroly nad elektrokoloběžkou a jsou nezbytné pro celkovou bezpečnost při ježdění. Na elektrokoloběžce mohou být brzdy mechanické (používají se na kolech) nebo elektromagnetické.

Elektrokoloběžky Xiaomi si dají obzvlášť záležet na bezpečnosti. Všechny modely mají k dispozici dvě brzdy. Přední kolo je vybaveno kvalitním antiblokovacím brzdným systémem E-ABS a zadní kolo využívá kotoučovou brzdu.

9. Ovládání a rychlostní režimy

Elektrokoloběžky značky Xiaomi mají jednoduché a intuitivní ovládání. Pomocí jednoho tlačítka můžete elektrokoloběžku zapnout nebo vypnout, přepnout režim rychlosti či ovládat osvětlení.

Mezi řídítky je k dispozici multifunkční displej, který slouží k zobrazení informací a údajů, jako například rychlost či výkon.

Každá elektrokoleběžka od značky Xiaomi má k dispozici tři rychlostní režimy. Vybrat si můžete:

 • Režim chodec (s omezenou rychlostí do 5 km/h)
 • Standardní režim (maximální rychlost 20 km/h)
 • Sportovní režim (maximální rychlost 25 km/h)

10. Praktická aplikace MI Home

Elektrokoloběžky značky Xiaomi můžete pomocí rozhraní Bluetooth propojit s mobilní aplikací Mi Home. Díky ní můžete ze svého chytrého telefonu upravovat nastavení, zobrazovat údaje o jízdě, zamknout nebo odemknout elektrokoloběžku , sledovat detailní statistiky či dokonce aktualizovat firmware.

11. Cena elektrokoloběžek xiaomi

Elektrokoloběžky značky Xiaomi patří k velmi oblíbeným a nejvíce vyhledávaným. Mají inovativní a elegantní design, samozřejmostí je kvalitní konstrukce. Dostupné modely jsou určeny pro ježdění po městě. V závislosti na konkrétním modelu a dostupných parametrech či funkcích se jejich cena pohybuje zhruba od 245 eur až do 500 eur.

Značka xiaomi a dostupné modely

Xiaomi Corporation je čínská nadnárodní společnost, která navrhuje, vyvíjí a prodává inteligentní chytré telefony a spotřební elektroniku (inteligentní hodinky, vysavač nebo bezdrátová sluchátka). Společnost dbá zejména na kvalitu produktů, které jsou prodávány za skutečně férové a zejména dostupné ceny. Díky tomu si každý člověk může užít nebo zjednodušit svůj život za pomoci inovativní technologie.

Kromě toho, společnost Xiaomi vyrábí několik modelů kvalitních elektrokoloběžek . Jsou určeny pro jízdu do města. Na našem trhu si můžete vybrat z následujících modelů:

 • Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
 • Xiaomi Mi Scooter PRO 2 Mercedes F1
 • Xiaomi Mi Essential
 • Xiaomi Mi 3
 • Xiaomi Mi Electric 1S
 • Xiaomi Mi Electric Scooter
 • Xiaomi Electric Scooter 3

Často kladené dotazy o elektrokoloběžkách xiaomi

Od kolika let lze jezdit na elektrokoloběžce ?

Každý výrobce většinou uvede, od kolika let je daný model elektrokoloběžky vhodný. Platí jednoduché pravidlo – čím vyšší výkon, tím vyšší doporučený věk jezdce.

Je třeba mít na elektrokoloběžce nějaké povinné příslušenství?

Ze zákona je povinné, aby každá jedna elektrokoloběžka byla dostatečně osvětlená. To znamená, že musí mít vpředu i vzadu funkční osvětlení. V případě, že ho nějaký model elektrokoloběžky nemá, osvětlení je třeba dokoupit samostatně.

Je nutná při jízdě na elektrokoloběžce přilba?

Elektrokoloběžka může dosahovat docela vysoké rychlosti a proto je důležité dbát při jízdě na bezpečnost. Každý jezdec do 18 let je povinen nosit na hlavě přilbu. Máte-li více let, sice to není povinné, není na škodu si pořídit kvalitní přilbu, která během jízdy bude chránit vaši hlavu.

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Leave the field below empty!