Test TOP 7 nejlepších běžeckých pásů 2024

test bezeckych pasuBěžecký pás je stacionární mechanicko-elektronický trenažér běhu a chůze, dvou nejpřirozenějších pohybů člověka. Je součástí každého fitness centra umožňující zlepšování výdrže sportovců, účinné spalování kalorií, zpevňování svalů, zvětšování objemu plic a podobně. Jejich velikost je vyhovující pro jakoukoli domácnost, včetně bytů.

Co se týče běžeckých pásů, mají jednu obrovskou výhodu. Nemusíte přemýšlet nad tím, zda vám venku nebude zima nebo uvažovat, zda si půjdete zaběhat do deště. Běžecký pás můžete jednoduše využít v teple vašeho domova.

Tento druh zařízení funguje na dvou pohonech: motorový, který je poháněn elektromotorem a mechanický / bezmotorový, tedy levnější běžecký pás určený pro nenáročné uživatele, využívaný zejména pro chůzi, pás je poháněn mechanickou silou uživatele.

Věříme, že vám náš test běžeckých pásů pomůže při správném výběru.

 Náš test vinoték vám představuje žebříček těch nejlepších vinoték, které najdete na trhu. Při výběru se neváhejte inspirovat.

 

Test – TOP 7 nejlepší běžecké pásy

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.Acra GB5000
bezecky pas Acra GB5000
21 999 Kč
2.Housefit SPIRO 20 iRun
bezecky pas Housefit SPIRO 20 iRun
18 990 Kč
3.Spokey Movena
bezecky pas Spokey Movena
16 990 Kč
4.inSPORTline Lavister
bezecky pas inSPORTline Lavister
12 990 Kč
5.inSPORTline Neblin
bezecky pas inSPORTline Neblin
12 990 Kč
6.Housefit TEMPO 20
bezecky pas Housefit TEMPO 20
10 990 Kč
7.Master F-07
bezecky pas Master F-07
5 990 Kč

Jak si vybrat ten správný běžecký pás

Běžecký pás je zařízení poskytující prostor a možnost běhat či chodit uvnitř vašeho domova, aniž byste si museli plánovat trasu, zda jít ven za každých podmínek. Během a chozením člověk spaluje velké množství kalorií a zvyšuje si výdrž i zlepšuje celkovou imunitu svého těla. Fyzická zátěž chůzí či během také zpevňuje postavu a zesiluje svaly, zejména stehenní a lýtkové.

Nakolik je na pásu možné provádět dva druhy pohybů – chůze a běh, je důležité uvažovat do budoucna. Pokud spotřebitel hodlá provádět výhradně chůzi, klidně se může rozhodnout pro úzký běžecký pás s malým množstvím funkcí. Pokud však člověk plánuje intenzivně běhat, volba širšího a více vybaveného pásu by měla být nutností, tak pro komfort, efektivitu cvičení i bezpečí.

V případě vyšší hmotnosti jednotlivce, je nutné dívat na nosnost samotného zařízení. Kvalitnější konstrukce vydrží mnohem více a tak je nejlepší si přečíst recenze jednotlivých pásů ohledně jejich odolnosti.

Také si přečtěte a prohlédněte náš výběr TOP 5 fitness náramků -> fitness náramky

Typy běžeckých pásů

a) Podle pohonu

Motorový

Motorový běžecký pás je poháněn elektromotorem uvnitř, se silou od 1,5 HP (koňská síla) po 5+ HP, elektromotor pohání samotný pás a umožňuje mu obsahovat různé jiné, velmi nápomocné funkce, jako je například ovládání rychlosti pásu či nastavení sklonu.

Pozor: Motorové běžecké pásy mají druhou vlastnost, zvanou kontinuální výkon motoru, ten je udáván v CHP. Při výběru běžeckého pásu je právě tato hodnota tou nejlepší referencí.

Je třeba dbát na váhu uživatele, a tedy zvolit běžecký pás, jehož motor je dostatečně výkonný na bezproblémový pohon i s vysokou zátěží. Obecně je zlatým středem motor s 2,0 CHP, pokud odpovídá dostatečné kvalitě.

Tip: Motor, který neustále běží na jeho maximu, se opotřebuje mnohem rychleji než motor, který může výkon potáhnout ještě výše. Totéž pravidlo platí i pro nosnost konstrukce.

Bezmotorový

Levnější varianta běžeckého pásu pro nenáročné uživatele využívá mechanickou sílu uživatele jako pohon pásu. Samotnou zátěž pásu lze nastavovat za pomoci magnetického odporu. Zatímco automatické běžecké pásy jsou poměrně dražší a mohou si vyžadovat roční údržbu, manuální běžecké pásy jsou konstrukčně mnohem jednodušší a tím pádem je méně věcí kde se takový pás může pokazit.

Na bezmotorovém pásu se nenastavuje rychlost jako to je u motorového, zde si uživatel rychlost nastavuje podle svého tempa. Je stejně důležité pamatovat si, že manuální pás neobsahuje tlačítko, které by pás zastavilo – v tomto případě je třeba se držet obou rukojetí a položit chodidla mimo pásu.

Výhody takového pásu jsou jeho váha, cena a jednoduchost skladování. Zároveň nevyžaduje žádný přísun elektřiny. Každý model je různý, některé mají lepší možnosti skladování nebo mohou obsahovat kolečka, které umožňují snadnější přesuny. S manuálním pásem se člověk může přesunout i ven na verandu a užívat si čerstvý vzduch během svého běhu či joggingu.

b) Podle použití

Domácí běžecký pás (levnější pásy vhodné výlučně do domácnosti na domácí použití)

+ Nejsou hlučné na rozdíl od jiných typů

+ Snadno se skladují

+ Vhodné pro celou rodinu

+ Nízká cena

– Kvalitou se nevyrovnají komerčním či klubovým

– Chybí pokročilejší funkce

Klubový běžecký pás (častou volbou hotelů)

+ Obsahují mnohé užitečné funkce

+ kvalita

+ Výhodnější záruka

– Vyšší cena

Profesionální běžecký pás (součástí vybavení fitness center)

+ Splňují nejpřísnější normy EU

+ Dlouholetá záruka

+ Vysoká kvalita

+ Široký výběr pokročilých funkcí

+ Servis pro fitness centra jako balík služeb

+ Vysoká výdrž konstrukce a jednotlivých částí zaručuje plynulý chod

Důležité parametry pásů

Rám pásu

Spotřebitel zde musí zvážit:

– Nosnost pásu (je lepší mít rezervu, než být neustále na limitu)
– Doporučená výška uživatele
– Design
– Ergonomie

Běžecká plocha

– Odpružení – zmírňuje dopady a tudíž tlak na klouby
– Rozsah náklonu – nakolik člověk běží po rovné ploše a není vystavován dynamicky se měnícímu prostředí v přírodě, náklon a jeho rozsah je důležitým faktorem při zapojování všech svalů, to člověk může doplnit i impulzivním zrychlováním či zpomalováním
– Rozměry – pokud plánujete běhat, je bezpečnější mít širší a delší pás, pro chůzi stačí nižší rozměry, ale mít rezervu i v tomto ohledu nikdy neuškodí

Motor

– HP – maximální koňská síla, určuje krátkodobý maximální tah motoru, váha uživatele je faktorem, na jehož základě by se měl rozhodnout – platí: čím vyšší hmotnost, tím vyšší výkon
– je výhodnější mít rezervu ve výkonu, motor se neopotřebuje rychle pokud není neustále na maximu
– silnější motory jsou naopak často tišší
– CHP – kontinuální koňská síla je tím přesnějším ukazatelem, nakolik poskytuje informaci o neustálém výkonu motoru a nejen jeho maximu
– regulace výkonu motoru
– max. rychlost (až do 25 km / h pro běh)
– min. rychlost (výlučně pro chůzi)

Snímač tepu

– V reálném čase monitoruje tep uživatele (součástí profesionálnějších pásů)

Jiné funkce

– Počet spálených kalorií
– Přednastavené profily tras / programy
– schopnost propojení s Androidem či iOS
– Měření času, kilometrů a rychlosti

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 11 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Leave the field below empty!