Test TOP 7 nejlepších outdoorových kamer 2024

test outdoorovych kamerOutdoorová kamera je kompaktní, lehká a odolná videokamera která produkuje vysoce kvalitní širokoúhlé videozáznamy a fotografie ve velmi náročných prostředích. Její malé rozměry a odolnost ji dělají skvělou pomocnicí v nahrávání akčních záznamů, aniž byste se museli strachovat o její poškození při případných nehodách.

Nakolik jsou určeny pro nadšence, kteří baží po akci a chtějí ji přitom natočit, outdoroové kamery buďto obsahují pevnou konstrukci nebo jsou zpevněny a chráněny různými vnějšími doplňky. Jejich využití v různých povětrnostních podmínkách a různých zeměpisných míst vyžaduje nadstandardní a univerzální ochranu, přítomna v tomto druhu kamer, která vám umožní vzít si kameru na různé adrenalinové aktivity – od lyžování po jachting, downhill cyklistika a mnohé jiné.

Outdoorová kamera funguje na stejný způsob jako každá jiná videokamera, avšak její specializace je v kompaktnosti a odolnosti, narozdíl od velkých filmových a handheldových kamerách.Kvůli své menší velikosti a váze se tyto kamery nemohou rovnat jiným druhem kamer, zejména co se týče kvality videozáznamu.

Náš test outdoorových kamer vám představuje žebříček těch nejlepších outdoorových kamer, které najdete na trhu. Při výběru se neváhejte inspirovat.

 

Test – TOP7 nejlepší outdoorové kamery

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.GoPro HERO5 Black Edition
Outdoorová kamera GoPro HERO5 Black Edition
7 990 Kč
2.GoPro HERO5 Session
Outdoorová kamera GoPro HERO5 Session
5 990 Kč
3.GoPro HERO 2018 (CHDHB-501-RW)
Outdoorová kamera GoPro HERO 2018 (CHDHB-501-RW)
4 990 Kč
4.LAMAX X10 Taurus
Outdoorová kamera LAMAX X10 Taurus
4 990 Kč
5.LAMAX X8.1 Sirius
Outdoorová kamera LAMAX X8.1 Sirius
3 690 Kč
6.Niceboy Vega 6 Star
Outdoorová kamera Niceboy Vega 6 Star
2 990 Kč
7.Niceboy Vega 5 Fun
Outdoorová kamera Niceboy Vega 5 Fun
1 990 Kč

Jak si vybrat tu správnou outdoorovou kameru

Na co se dívat a jaké hlavní parametry by nás měly zajímat při koupi?

1. Rozlišení záznamu / fotek

Rozlišení je tím nejhlavnějším faktorem při výběru jakékoliv videokamery.Na trhu je možné najít kamery s různým rozlišením.Ne každé vám však může vyhovovat.

a) HD kamery – 1280×720 (720p)

Takové kamery poskytují videozáznam v dostatečně ostré kvalitě na rozeznání okolí a objektů.HD technologie je z hlediska technického vývoje poměrně zastaralá.Pokud si vyžadujete ostřejší obraz, určitě sáhněte po kamerách s vyšším rozlišením.

TIP: Kvůli jejich nižšímu rozlišení jsou vhodné pouze pro nízké rozpočty a jednoduché využití.

b) Full HD kamery – 1920×1080 (1080p)

Full HD kamery poskytují zlatý střed ve snímání videozáznamu.Záznamy jsou nejenže dostatečně ostré, ale dokonale čisté a je možné zachytit cokoliv, co si přejete.V dnešní době je Full HD rozlišení technologickým standardem využívaným tak pro filmy, jakož i videa na internetu.

TIP: Pokud chcete novodobý standard a skvělý obraz, Full HD kamery jsou tou správnou volbou.

c) 4K UHD kamery – 3840×2160 (2160p)

Technologický nástupce Full HD rozlišení, poskytuje mimořádně čistý obraz, který zachytí každý detail na vašem akčním záznamu.Oproti Full HD, UHD kamery poskytují dvojnásobné rozlišení.Skvělé pro technologické nadšence ale i lidí, kteří to myslí s adrenalinovým natáčením velmi vážně.

TIP: Přestože je 4K rozlišení technologickým nástupcem, potrvá ještě roky, dokud se dostatečně uchytí na trhu a stane se tak standardem.Kvůli jejich vysoké ceně, 4K zařízení nejsou tak cenově dostupné široké veřejnosti jako jejich Full HD protějšky, a tak jsou doporučené jen technologickým gurmánům a lidem s vysokým rozpočtem.Z tohoto důvodu se na trhu a v domácnostech nenachází velké množství zařízení kompatibilních s tímto vysokým rozlišením.

TIP 2: Mnohé zařízení, jako např.starší notebooky, neposkytují dostatečný výkon pro přehrávání 4K videí s 60 snímky za sekundu.Proto je důležité, abyste před koupí takové ultravýkonní kamery zohlednily tak rozlišení svého televizoru, jakož i výkon vašich počítačů v domácnosti.

2. Počet snímků za sekundu (FPS)

Tento parametr určuje schopnost kamery zaznamenávat určitý počet snímků za sekundu.Hollywoodské filmy obecně běží na 24 snímků za sekundu, zatímco mnohé zaznamenávány videa běží na 30 snímků za sekundu.Pokud plánujete outdoorovou kameru využívat k natáčení rychlých aktivit, kamery zachycující více obrázků za sekundu zachytí mnohem více akce než kamery s nižším počtem.60 snímků za sekundu je proto skvělou volbou pro nadšence v downhill, lyžování či jiných sportovních aktivitách kde rychlost hraje hlavní úlohu.

TIP: Kamery schopné zachycovat 60 snímků za sekundu poskytují dokonale plynulý chod videa pro lidské oko.Spojené s vysokým rozlišením, ostré a plynulé video dokáže zachytit opravdu úchvatné scenérie ať už pod vodou nebo na svazích hor.

TIP 2: Mnoho domácnosti využívá starší notebooky nebo počítače, které mohou mít problémy se spouštěním videí s vysokým rozlišením a vysokým počtem snímků za sekundu.Často se jedná o starší notebooky s jedním nebo dvěma jádry s nízkým taktem, pomalým pevným diskem a nedostatečně výkonnou nebo žádnou grafickou kartou.Je proto důležité si prohlédnout, zda má váš laptop problém přehrávat a editovat takové videa s vysokým rozlišením a vysokým FPS.4K obraz a 60 FPS způsobují nejvyšší zátěž ze všech.

3. Zorné pole

Je to prostor zachycován kamerou v každém daném okamžiku vašeho videa.Většina outdoorových kamer má široké zorné pole, zatímco některé umožňují vybrat si mezi širokým, středně širokým a úzkým zorným polem.Samotné zorné pole může být pro vás důležitým faktorem, ale priširoké zorné pole může dodat vašemu videu nepěkný efekt, rybího oka a tak koneckonců může zkreslit finální obraz.

4. Váha, rozměry a tvar

Outdoorové kamery mají různé tvary.Většina takových kamer má kvádrovitý tvar, jak typické GoPro kamery.To z nich dělá skvělými kamerami přímo na hruď, kde díky svému tvaru nebudou překážet při pohybech.Jiné například mají kulovitý tvar.Takové kamery jsou vhodné k upevnění např.na helmu.

Váha kamer je velmi důležitá.Pokud si ji plánujete namontovat na vaši helmu, vaši hlavu určitě nechcete mít zatíženou.Stejně to platí pro rozměry, kdy je kompaktnost kamery vysokou prioritou.

TIP: Obecně sáhněte po menších a lehčích kamerách.Přece jen je základem outdoorových kamer jejich kompaktnost.

5. Odolnost

Pokud si kameru plánujete brát na různé podmínky, důkladně si přečtěte její vlastnosti.Některé kamery mohou být vodotěsné od výroby, jiné budou vyžadovat vodotěsné příslušenství / obaly.

6. Paměť

Pořiďte si paměťovou kartu s tou nejrychlejší zapisovací rychlostí, zvláště pokud plánujete natáčet ve vysokých rozlišeních s vysokým počtem snímků za sekundu.V případě, že karta nebude stíhat, celá vaše nahrávka se bude místy zasekávat a tak poškodí celou atmosféru vašich akčních nahrávek.

TIP: Pokud plánujete koupi 4K / 60 FPS outdoorové kamery, natáčení záznamu v takové kvalitě bude vyžadovat velmi rychlou paměťovou kartu na dokonalý chod videa.Nic nezkazíte, pokud v jakémkoliv případě sáhnete po rychlé paměti.

7. Konektivita

Všestranná konektivita vaší kamery je důležitou vlastností, zvláště pokud vaší budoucí outdoorové kamery chybí displej pro přehrávání natočených videí.Jako základ, na přesun videí postačuje port pro datový kabel.Pokud si potrpíte na všestrannější konektivitě, na trhu se nacházejí kamery se schopnost napojení se na Wi-Fi, Bluetooth či NFC.

8. Výdrž baterie

Vyšší výdrž baterky = více videí a akce.V dnešní době kamera vydrží několik hodin natáčení.To, jak dlouho vydrží baterka závisí i na rozlišení a počtu snímků které má kamera zachytit.

TIP: V případě, že plánujete koupi kamery s nižším rozlišením je výdrž baterie méně nutná než u kamer s vysokým rozlišením kvůli nižšímu potřebnému výkonu na zachycení nahrávky.

9. Příslušenství

Pokud plánujete využívat vaši kameru na různé aktivity, namontování kamery bude vyžadovat různé příslušenství.Ty jsou důležité pro zajištění vaší kamery a tedy předejití pádem.

Nejčastější otázky

Jsou outdoorové / GoPro kamery vhodné na moje hobby?

Odpověď: Outdoorové kamery vyplnili prázdné místo na trhu po kterém byl neuvěřitelný poptávka – lidé si žádali malé a pevné kamery které přežijí těžké podmínky jejich hobby a přitom natočí skvělé záznamy. Proto vznikl tento druh kamer, poskytujíc odolnost při těžkých povětrnostních podmínkách. Avšak ne všechny kamery jsou skvělé na všechny podmínky. Kvalitnější kamery mají sofistikovanější a úplnější ochrany vůči vodě, prachu, pádem a jiným škodlivým faktorem.


Točím downhill / jiný extrémně rychlý sport. Je rozlišení důležité?

Odpověď: Přestože vysokým rozlišením nic nezkazíte, při velmi rychlých scénách (jako je downhill) je vysoké rozlišení méně důležitým faktorem jako při surfingu, jachtingu, paraglidingu a jiných, pomalejších sportech. Lidské oko má své limity, které nám zabraňují v tom, abychom viděli malé detaily ve velmi rychlých okamžicích. v případě velmi rychlých sportech jsou mnohem důležitější snímky za sekundu.


Je kvalita obrazu opravdu horší než u normálních kamerách?

Odpověď: Tak jako fotoaparáty mobilů, tak i outdoorové kamery musí být kompaktní a malé. Méně prostoru pro fotografické zařízení a jeho součásti znamená technické hardwarové limity, které se odrážejí na kvalitě obrazu. Naštěstí technologie se každým rokem posouvá vpřed, a tak se člověk skutečně nemusí obávat o kvalitu obrazu z outdoorových kamer, která zcela postačuje pro akční záznamy.

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.9]

Napsat komentář

Leave the field below empty!