Test TOP 7 nejlepších biokrbů – 2024 (Jak vybrat? + TIPY)

test-biokrbuBiokrby (krby na biolíh) jsou stylová designová zařízení, která více než adekvátně dokáží nahradit zážitek z klasických krbů. Na rozdíl od nich však mohou být umístěny téměř v každém interiéru – v paneláku, kanceláři, obchodním centru – i bez potřeby komína. Jejich další velkou výhodou je, že nevyžadují dramatické a nákladné konstrukční zásahy a ani stavební povolení.

Díky různým typům biokrbů , lišících se od sebe velikostí, designem či způsobem montáže, si každý dokáže vybrat ten svůj. Všechny ovšem mají společné to, že místnosti dodají punc elegance, teplo a půvabné světlo plamenů. A to vše s minimální údržbou a mimořádně snadným používáním.

Připravili jsme pro vás komplexního průvodce výběrem biokrbů . Dozvíte se, mimo jiné, jak tato zařízení fungují, jaké mají výhody používání, na co se soustředit při koupi a zodpovíme vám i další často kladené dotazy.

Náš test biokrbů vám představuje žebříček těch nejlepších biokrbů , které naleznete na trhu. Při výběru se neváhejte inspirovat.

Test – TOP 7 nejlepší biokrby

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.Kratki Juliet 1800
biokrb Kratki Juliet 1800
100 %; 1 recenze12 990 Kč
2.KRATKI DELTA 1200
biokrb KRATKI DELTA 1200
90 %; 2 recenze12 990 Kč
3.Kratki DELTA FLAT
biokrb Kratki DELTA FLAT
94 %; 15 recenzí3 990 Kč
4.Kratki DELTA 2
biokrb Kratki DELTA 2
86 %; 50 recenzí2 990 Kč
5.GNT FLAME 650
biokrb GNT FLAME 650
82 %; 3 recenze2 990 Kč
6.Kratki Nest
biokrb Kratki Nest
-1 990 Kč
7.Kratki GALINA
biokrb Kratki GALINA
100 %; 1 recenze1 990 Kč

Jak vybrat ten nejlepší biokrb ?

Parametry, kterých je třeba si při výběru biokrbu všímat

1. Způsob montáže

Již jsme uvedli, že existují tři základní typy biokrbů podle způsobu montáže či upevnění. Jedná se o závěsná, volně stojící a zabudovaná zařízení. Pojďme si popsat, jak tento parametr ovlivňuje vaši volbu.

A) Volně stojící biokrby

Mají obrovskou výhodu v tom, že je můžete v podstatě umístit kamkoli si umanete, jak v domě, tak v bytě. Jsou dostupné v různých velikostech a tvarech a podle jejich dispozic si umíte přizpůsobit i jejich místo či polohu. Mohou být umístěny přímo na zemi, na vyvýšené podlaze, na stole, regálu a podobně. Limitováni jste jen svou kreativitou, velikostí pokoje a místem v ní.

V závislosti na své velikosti mohou být volně stojící biokrby jednoduchým dekoračním doplňkem, ale také centrálním kouskem obývacího pokoje. Do druhé zmiňované kategorie spadají tzv. portálové biokrby , které jsou obestavěné korpusem z konkrétního konstrukčního materiálu (dřevo, kámen či různé imitace). I když je jen přisunete ke stěně, svou velikostí poutají pozornost a dokážou se stát dominantou místnosti.

B) Závěsné biokrby

Jak již název indikuje, tato zařízení jsou umístěna na stěnu pokoje. Je tedy důležité, aby i stěna samotná byla z vyhovujícího materiálu, v potřebné tloušťce as patřičnou odolností. Nejvhodnější z tohoto hlediska jsou klasické zděné stěny. Pokud na nich správně namontujete biokrb (krb na biolíh ), máte jistotu, že nedojde ani k jeho poškození, ani k poškození příčky či nedejbože k narušení statiky.

Jak volně stojící, tak závěsné biokrby mohou jít i do bytu. Důležité však je, aby byl mezi krbem a stěnou prostor pro cirkulaci vzduchu. Závěsné biokrby je také možné umístit do výklenků speciálně určených k tomuto účelu. Montáž je opravdu jednoduchá, zařízení se zavěsí na zafixované kolíky, není zapotřebí žádný větší zásah do zdi.

Tip: mezi závěsným biokrbem a podlahou by měl být prostor přinejmenším půl metru, ideálně 60 – 70 centimetrů. Mezi stropem v místnosti a vrchním rámem biokrbu je třeba nechat alespoň 180 centimetrů, ideálně alespoň dva metry.

C) Vestavné biokrby

Z hlediska náročnosti montáže jde o technicky nejnáročnější typ biokrbů . Jejich umístění by mělo probíhat pod dozorem odborníka, který by měl být i při rozhodování o místě, resp. stěně, do které se zabudují. Jejich výhodou je to, že se dají přizpůsobit na míru potřebám a vkusu zákazníka, přičemž výjimkou nejsou ani atypické vestavné biokrby .

Při jejich vkládání do zdi je nutno použít izolační vrstvu, která reguluje sálání tepla a brání poškození. Je také důležité myslet na obkladový materiál, který by měl být konstrukčně a designově v souladu se stěnou, do které má být biokrb umístěn.

Volba biokrbu podle typu montáže není jen záležitostí vkusu a estetiky, ale odráží také možnosti interiéru. Ne do každé místnosti je totiž možné umístit například vestavný biokrb , zvláště pokud její stěny nejsou v požadované tloušťce či pevnosti. Více flexibilní jsou v tomto ohledu volně stojící zařízení, která však někomu mohou evokovat spíše doplněk, než statickou součást místnosti.

Tip: před koupí vysněného biokrbu vám doporučujeme konzultovat výběr s odborníkem, který vám po zhodnocení možností vašeho interiéru vhodně poradí.

2. Způsob ovládání

Z pohledu způsobu manipulace s biokrbem rozlišujeme dva typy:

  1. Biokrby na dálkové ovládání – v současnosti jde o mimořádně populární typ biokrbů . Jak již název naznačuje, zapínají, vypínají a ovládají se pomocí dálkového ovladače. Kromě klasického „zapálení a zhasnutí“ je v závislosti na modelu možné pomocí ovládání také regulovat výšku plamenů, teplotu, dokonce i doplňovat množství bioalkoholu v nádrži . Tento typ biokrbů funguje na principu dálkově ovládaných hořáků, které potřebují v místě připojení přívod proudu 220V. S výjimkou tohoto požadavku jde o technicky identické řešení jako u ostatních typů biokrbů. Biokrby na dálkové ovládání představují řešení, ve kterém se kloubí moderní design a vysoký uživatelský komfort. Kvůli zapnutí a vypnutí plamenů už nemusíte vstávat ze sedačky, poradíte si z místa. Specifickým druhem biokrbů ovládaných na dálku jsou zařízení ovládaná pomocí aplikace v telefonu.
  2. Klasické biokrby – které se zapalují standardně zápalkami případně zapalovačem z bezprostřední blízkosti hořáku. U vaničky, do které se nalévá bioalkohol , bývají umístěna posuvná dvířka, pomocí kterých se reguluje velikost plamene . Ne všechny biokrby jsou však jimi vybaveny, u některých není možné plamen zvětšovat či zmenšovat, jiné mohou mít odlišné ovládací prvky (například kolečko).

3. Výhřevnost

I když jsou biokrby primárně estetickým doplňkem do místnosti, kvůli přítomnosti plamene mají také topný účinek . Obvykle však nedokážou teplotu v místnosti zvýšit tak, jako klasický krb s komínem, avšak moderní zařízení jsou v tomto ohledu stále lepší.

To, nakolik dokáže biokrb vyhřát místnost záleží na počtu hořáků, jejich velikosti, jakož i na kapacitě nádrže na biopalivo . Obvykle platí, že čím hořáků zařízení má, tím vyšší je jeho topná kapacita. Důležitá je také velikost otvoru, kterým vycházejí plameny.

Výhřevnost biokrbu se u zařízení na míru dá přizpůsobit potřebám klienta. Standardně mají menší biokrby výhřevnost 3-5 kW, což slouží k přitopení místnosti o velikosti 20-30 metrů čtverečních.

Tip: biokrby mají primárně estetický charakter, nejsou určeny k tomu, být hlavním zdrojem sálavého tepla v místnosti. To ovšem neznamená, že je nemůžete použít k přitopení především menších místností. Počítejte ovšem s tím, že úniky tepla (otevřené dveře a okna, klimatizace, průvan) tento efekt minimalizují.

4. Výrobní materiál

Většina moderních biokrbů je vyrobena z plechů lisovaných za studena . Hlavní konstrukční materiál musí být tepluvzdorný , aby působením plamenů nedošlo k jeho poškození a deformaci. Levné výrobní materiály, které navíc nesplňují bezpečnostní zásady, poznáte již po krátkém používání – hoření provází zápach, někdy dokonce i tmavý štiplavý kouř a tvarová deformace hran či povrchů.

Obkladové materiály mohou být různé, také však musí být dostatečně robustní a odolné vůči poškození tlakem a teplem. Často jde o keramiku, kámen, mramor, kovy a kompozity , nebo různé druhy imitací, například dřevěná.

biokrb

Hořáky jsou vždy vyrobeny z nerezového plechu, v opačném případě by biokrb nemohl optimálně a bezpečně fungovat.

Častým doplňkovým materiálem v biokrbech je ohnivzdorné sklo zasazené ve dvířkách. Jde tak o estetický prvek, jako o praktický, jelikož jejich zavíráním a otevíráním dokážete regulovat sálající teplo.

Tip: Před koupí biokrbu se vždy informujte, z jakých materiálů je vyroben. Levné biokrby jsou často vyrobeny ze stejně levných konstrukčních materiálů. Ty mají obvykle krátkou živnost a navíc nesplňují ani bezpečnostní standardy, jejichž porušením může dojít až k poškození majetku či ohrožení života. Dbát na kvalitní materiály je tedy otázkou nejen uživatelské spokojenosti, ale také bezpečnosti.

Funkční princip biokrbů (Jak „funguje“ biokrb?)

Na rozdíl od klasických krbů, biokrby nepotřebují tuhé palivo v podobě dřevěných či uhelných briket a podpůrných hořlavin typu papír či tuhý líh. Fungují na 96% biolíh , označovaný také jako bioalkohol či bioetanol , nebo jednoduše etanol.

Toto tekuté palivo je vyrobeno technologií tzv. alkoholového kvašení z biomasy škrobových rostlin. Jedná se tedy o čistě přírodní látku z obnovitelných zdrojů, bez zbytečných chemických přísad. Bioalkohol do krbů je technicky denaturovaný, tedy průmyslově znečištěný tak, aby se nedal konzumovat.

Přírodní původ bioalkoholu má několik výhod. Při jeho hoření vzniká jen vodní pára a minimální množství oxidu uhličitého, žádný kouř a zápach. Do vzduchu ve vašem interiéru tedy neunikají žádné saze a škodlivé mikročástice, které mohou poletovat z topeniště v klasickém krbu.

POZOR: i když při hoření biolíhu neunikají zplodiny a nešíří se nepříjemný zápach, vzniklá vodní pára a oxid uhličitý mohou navodit dojem „těžkého“ vzduchu. Po každém použití biokrbu tedy doporučujeme místnost pořádně provětrat.

Pro zapnutí biokrbu se etanol jednoduše nalije do vaničky – zásobníku a zapálí buď krbovou zápalkou, nebo zapalovačem (případně dálkovým ovládáním – o tom typu píšeme více níže). Velikost plamene lze regulovat posuvnými dvířky, avšak ne všechny biokrby disponují touto možností.

Barva plamene je příjemně žluto-oranžová, jako u klasických krbů s komínem. Estetický efekt je tedy k nerozeznání.

Výhody používání biokrbů

1. Nevzniká u nich odpad

Každý, kdo má doma klasický krb na dřevěné či uhelné palivo, ví, že jeho čištění je dlouhý, náročný a nepříjemný proces. Při odstraňování spalin a sazí se člověk zašpiní, navíc některé usazeniny jdou dolů jen mimořádně obtížně. Toto však u biokrbů nehrozí.

Hořením etanolu nevzniká tolik odpadu, jako při spalování dřevěných briket v klasických krbech. Žádné saze, žádný kouř, žádné usazeniny, žádný popel. To je obrovskou výhodou, protože tam, kde není odpad, není ani potřeba odstraňovat jej.

Provoz biokrbu je tedy mimořádně nenáročný na pravidelnou údržbu a čištění. Není to výhoda jen, co se týká časové úspory, ale z dlouhodobého hlediska i finanční. Nebudete totiž potřebovat tolik čisticích prostředků, hadříky, smetáčky a různou chemii.

2. Nepotřebujete komín

Na předchozí výhodu je navázána i tato. Jelikož hořením etanolu nevzniká kouř, není potřeba ho odvádět komínem mimo domácnost. To není jen praktickou výhodou, ale, nazvěme to, i logistickou.

Pokud totiž do domácnosti chcete nainstalovat klasický krb, potřebujete myslet na spalinovou cestu, tj . . i vývod kouře komínem. K tomu však musí být rodinný dům dispozičně a velikostně přizpůsoben. Nemluvě o tom, že se jedná o značný náklad.

U biokrbu spalinovou cestu a ani komín nepotřebujete. Jeho umístění do interiéru je dispozičně mnohem jednodušší, než u klasických krbů. Dopřát si jej tedy mohou i majitelé menších domů, či dokonce vlastníci bytů a apartmánů.

3. Nevyžadují zákonnou revizi

Podle zákona o ochraně před požáry je každý majitel plynového kotle či klasického krbu povinen jednou ročně absolvovat revizi certifikovaným technikem. Ten musí přezkoumat technický stav zařízení, energetickou efektivitu a to zda na něm nejsou poškození, která by mohla vést až ke vzniku požáru.

U klasických krbů je to především kvůli přítomnosti komínu. Když se zanedbá jeho údržba, především co se týče odstraňování sazí, markantně stoupá riziko vznícení – i při tenké vrstvě.

Jak jsme již uvedli, při provozu biokrbu nevzniká ani kouř, ani usazeniny a saze. To znamená, že nevzniká ani takové riziko požáru a tím pádem ani povinnost každoroční revize. To představuje další úsporu oproti klasickým krbům.

4. Jsou eco-friendly

Dnes jsou péče o životní prostředí a dlouhodobá udržitelnost zdrojů tématy v popředí veřejného zájmu. Dobrou zprávou je, že s ohledem na obě zmiňované je používání biokrbů kompatibilní.

Jelikož při hoření bioalkoholu nevzniká kouř, do ovzduší komínem neunikají škodlivé mikročástice, které jej znečišťují. Jedná se o značně ekologičtější řešení, než je používání klasických fosilních paliv do běžných krbů.

Zde se skrývá i další enviromentální výhodnost biokrbů . Jelikož k jejich chodu nepotřebujete dřevěné brikety, nepřispíváte nepřímo ke kácení stromů.

5. Jsou jednoduché na montáž

Ve srovnání s běžnými krby je montáž biokrbů v domácnosti až triviální záležitostí. U volně stojících je jednoduše umístěte na požadovaném místě a můžete je začít používat.

Pokud jste si vybrali závěsný biokrb , také se nemusíte obávat. Umístěte jej jednoduše tak, jako byste si zavěsili na zeď novou televizi.

Dokonce i vestavné biokrby jsou jednodušší k instalaci, než ty klasické. Vyžadují již dodržení jistého postupu a měly by proběhnout pod dohledem odborného dozoru, avšak stále jde o značně jednodušší řešení, než je například vybourání komínu.

6. Nepotřebujete projekt ani povolení

Chcete-li si v rodinném domě namontovat klasický krb, čeká vás spousta práce. I té s byrokratickým charakterem.

Potřebujete si totiž nechat vypracovat projekt od kamen. Následně budete potřebovat, v závislosti na velikosti krbu, buď stavební povolení, nebo stavební ohlášení. Nakonec vám ještě musí obec schválit žádost o vybudování malého zdroje znečištění.

Nic z toho při montáži biokrbu nepotřebujete. Obejdete se jak bez projektové dokumentace, tak bez stavebního povolení, nemáte ani ohlašovací povinnost. Jednoduše si vyberete ten, který se vám líbí, a po jednoduché montáži jej můžete rovnou používat.

7. Zapálíte je jednou-dva

Pokud jste někdy už zkoušeli zapálit dřevěné brikety v klasickém krbu, tak víte, že to není vždy zrovna nejjednodušší. Přestože is pomocí novin či lihových tablet.

Zapálení ohně v biokrbu je výrazně jednodušší. Jednoduše nalijete palivo do hořáku, přiložíte zapalovač a je to. Pokud je palivo studené, proces potrvá možná o něco déle, ale vždy kratší, než při manipulování s dřevěnými či uhelnými briketami.

Zářivé teplo a světlo plamenů si tedy umíte dopřát i během pár minut. Například když vás překvapí nečekaná návštěva a vy potřebujete vyhřát a vysvítit obývací pokoj.

8. Jsou mimořádně elegantní a stylové

I když interiérový design je do velké míry věcí osobního vkusu, biokrbem nelze upřít jejich nenucená elegance. Ta se navíc kloubí s moderním designem a místnosti dodává nádech luxusu.

Přítomnost biokrbu dokáže interiéru značně přidat na estetické hodnotě. Dokonce se může stát i ústředním kouskem v místnosti. Málokterý kus nábytku či zařízení totiž natolik poutá pozornost, jako vhodně zvolený biokrb .

Díky tomu, že existují různé variace biokrbů , ať už z hlediska montáže (volné, závěsné, vestavné), nebo provedení, určitě si dokáže vybrat takový, který se hodí právě do vašeho obývacího pokoje.

FAQ – Často kladené otázky o biokrbech

Jak čistit biokrby ?

Biokrb a všechny jeho součásti se musí čistit výhradně mimo dobu používání a teprve poté, co hořáky patřičně vychladly. Pouze takto předejdete jejich poškození či popálení pokožky.

K čištění hořáků a dalších ploch biokrbu můžete použít standardní chemické přípravky určené na nerezové povrchy i ředěné s vodou. K čištění obkladového materiálu je opět nejvhodnější použít chemii určenou pro tyto materiály.

Tip: nevhodnou volbou čisticích prostředků může dojít ke znehodnocení biokrbu . Vyhněte se především používání levných „univerzálních“ přípravků s nejasným složením či způsobem použití. Myslete také na to, že hořáky a plochy, které se zahřívají, musí být po čištění a před používáním dokonalé suché.

Hořáky v biokrbech nevyžadují speciální péči, každé dva roky je však třeba vyměnit.

V jaké cenové hladině se pohybují biokrby ?

Nejlevnější volně stojící biokrby , které můžete položit na stůl, koupíte i za několik desítek eur. Velké designérské biokrby , které tvoří dominantu obývacího pokoje, se pohybují iv horizontu několika tisíců. Samozřejmě existuje i „zlatá střední cesta“, to znamená pěkné a výkonné biokrby za přijatelnou cenu.

Ta se odvíjí od mnoha faktorů, především od velikosti a tvaru (čím rozměrnější, tím dražší), počtu hořáků (čím více, tím dražší), použitého materiálu (především některé obkladové materiály, například mramor či kámen, dokáží cenu zvednout) a toho, zda kupujete biokrb na míru, nebo typizovaný ze standardní nabídky obchodu.

Kolik stojí provoz biokrbu ?

Kvalitní 96% biolíh v objemu 1 litru koupíte za 2 – 5 eur. Při standardním hoření (střední plamen po celou dobu používání) s jedním kilowattovým hořákem vám vydrží 3 – 5 hodin. Tato doba se může lišit v závislosti na kvalitě lihu, ale i výkonnosti hořáků.

Při přepočtu spotřeby na hodiny je na tom biokrb podobně jako při topení s elektřinou. Jedna kilowatthodina elektrické energie na Slovensku stojí přibližně 0,06 až 0,12 €, podobně je to tedy i při používání biokrbu s mírným plamenem. Na maximálním výkonu může být ovšem cena za hodinu hoření i dvojnásobná.

Ve srovnání s klasickým krbem s komínem, při kterém se používají brikety, je provoz biokrbu levnější. Zejména vezmete-li v úvahu i čas potřebný na čištění a údržbu, který je u biokrbů kratší. Nemluvě o tom, že ušetříte i na poplatku za povinnou každoroční revizi.

Hrozí u biokrbu riziko požáru?

Biokrb produkuje reálný plamen, nejde o imitaci. Bioethanol je hořlavinou. Při používání biokrbů tedy existuje reálné riziko požáru, avšak při dodržení bezpečnostních standardů a použití zdravého rozumu je minimální.

V první řadě jsou povrchy v biokrbech a na hořácích vyrobeny z ohnivzdorných nerezových kovů. Ty mají navíc obvykle postřik speciální komaxitovou barvou, která má také vynikající tepelnou odolnost až do hodnoty 500 °C.

Tip: vaničky na biolíh nepřelévejte a dejte si pozor také na to, abyste palivo zbytečně neporozlévali po jiných plochách biokrbu . Vyhnete se tak jejich vznícení a zbytečným rizikům.

Při montáži zabudovaných biokrbů se používá speciální izolační vrstva na zeď, aby se předešlo poškození a požáru. U závěsných biokrbů je zase preventivním opatřením vzduchová mezera mezi zařízením a všemi okolními plochami.

Pokud je tedy biokrb namontován správně as ohledem na bezpečnostní standardy, riziko požáru je minimální.

Jaké příslušenství k biokrbu potřebuji?

Pro provoz biokrbu potřebujete pouze denaturovaný 96% biolíh , krbové zápalky, nebo zapalovač (případně dálkové ovládání). Nic víc k používání nepotřebujete, žádné krbové nářadí, smetáčky, kleště či pohrabáče.

Tip: jako palivo používejte pouze pravý 96% bioetanol , žádné náhrady v žádném případě nezkoušejte. V lepším případě si zničíte hořák, v horším ohrozíte své zdraví a majetek.

Jako dekorační doplněk můžete použít do biokrbu keramické imitace dřevěných briket nebo kameny. Dejte si však záležet na tom, aby tyto doplňky byly opravdu vyrobeny z ohnivzdorných materiálů, v opačném případě může dojít k nepříjemnému překvapení.

Pokud si chcete dopřát spolu s hořením i vůni, můžete do vaničky (nebo do odpařovací misky v blízkosti hořáku) použít pár kapek éterického oleje. V takovém případě však platí, že méně je více. Při použití velkého množství můžete dosáhnout přesně opačného efektu, to znamená silný a nepříjemný zápach v celé místnosti.

Mohu si nad biokrb umístit televizi?

Obecně se nedoporučuje nad biokrb umisťovat hořlavé materiály, ani ve větší vzdálenosti. Sálavé teplo si k nim totiž cestu najde a může dojít k jejich nezvratnému poškození. Přesto je za určitých podmínek možné umístit nad biokrb například televizor.

Dělá se to s použitím krycí odrazové plochy, tedy například skleněny či kovové desky, která tvoří předěl mezi biokrbem a televizí. Odráží sálavé teplo do prostoru a brání tak jeho působení na zařízení nad krbem.

Stejného efektu docílíte také použitím výklenku, resp. vestavěné niky, do které umístíte televizor či podobnou techniku.

Čeho se při používání biokrbu vyvarovat?

V první řadě je třeba používat biokrb výhradně k účelu, ke kterému je určen a který je definován v uživatelské příručce. To znamená jako estetický doplněk s přitápěcím efektem.

Určitě nepoužívejte biokrby ke grilování či jinou přípravu jídla. K tomuto účelu nejsou určeny a velmi jednoduše je takto můžete znehodnotit, nemluvě o tom, že riskujete vznik požáru.

Ani palivo do biokrbu nemá univerzální použití. I přes vysoký obsah alkoholu – ethanolu, jej nepoužívejte k čištění jiných ploch v domácnosti, jako palivo do grilů, či nedej jako prostředek opojení. Jak jsme již uvedli, biolíh je denaturován av žádném případě není určen ke konzumaci

Nahradí biokrb klasický krb?

Otázka, na kterou je náročné objektivně odpovědět. Jsou totiž lidé, kteří nedají dopustit na zvuk praskajícího dřeva v klasickém krbu a nic jiného jim ho nenahradí. Toto je zážitek, který s biokrbem nedosáhnete.

Rovněž mají biokrby nižší výhřevnost, je tedy náročnější vytopit jimi celou místnost stejně, jak to dokážou krby s komínem. Jak jsme však již uvedli, moderní zařízení s více hořáky mají výhřevnost lepší a stále častěji se používají k přitápění interiérů.

Nelze však zpochybnit, že biokrb dokáže pomoci navodit romantickou atmosféru a docílit pocitu uvolnění. Jedná se o mimořádně populární designový doplněk, který se může stát také dominantou místnosti. Vhodnou volbou dokážete dotvořit charakter místnosti a zvednout jeho celkovou estetickou hodnotu.

Pevně věříme, že jste se o biokrbech dozvěděli vše, co potřebujete k informované koupi. S důkladnou znalostí toho, co naleznete v nabídce obchodů si lépe dokážete vybrat takový biokrb , který splní vaše představy a vynikne právě ve vaší domácnosti.

Tip na závěr: neváhejte se ptát výrobce či prodejce biokrbu , pokud jste odpověď na svůj dotaz nenašli v tomto textu. Personál je od toho, aby vás před koupí dokázal patřičně informovat. Jen tak bude vaše volba podložena fundovanými informacemi.

 

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Leave the field below empty!