Test TOP 7 nejlepších žehliček na vlasy 2024

test zehlicek na vlasyÚprava a péči o vlasy není vůbec jednoduchá, obzvlášť pokud je máte příliš kudrnaté nebo velmi křehké. V takovém případě by se měla stát kvalitní žehlička na vlasy vašim nedílným pomocníkem. Jejím hlavním benefitem je nejen důkladné vyžehlení vlasů jednoduše a velmi rychle, ale i jejich natočení.  

Po zapnutí se zahřeje na předem nastavenou teplotu, jejímž prostřednictvím dokáže rozbít silné vazby vodíku způsobující vlnění vlasů. Postupným vkládáním vlasů mezi dvě horké plotny a pomalým pohybem žehličky od kořene vlasů až po konečky se jednotlivé úseky krásně vyrovnají. Dokážete tak v průběhu pár minut váš účes změnit k nepoznání

V současnosti jsou na trhu žehličky, které jsou lehké a malé, klidně se vejdou i do kabelky. V našem testu žehliček na vlasy si jistě vyberete žehličku, která bude pro vás ta nejlepší.

 Náš test žehliček na vlasy vám představuje žebříček těch nejlepších žehliček na vlasy, které najdete na trhu. Při výběru se neváhejte inspirovat právě našim žebříčkem.

Test – TOP7 nejlepší žehličky na vlasy

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.L'Oréal SteamPod 2.0 Retail
zehlicka na vlasy L'Oréal SteamPod 2.0 Retail
4 999 Kč
2.Remington PROluxe S9100
zehlicka na vlasy Remington PROluxe S9100
1 599 Kč
3.Remington S8590
zehlicka na vlasy Remington S8590
999 Kč
4.Remington S8500 Shine Therapy
zehlicka na vlasy Remington S8500 Shine Therapy
799 Kč
5.Rowenta SF3122
zehlicka na vlasy Rowenta SF3122
599 Kč
6.Remington Sleek & Curl S6500
zehlicka na vlasy Remington Sleek & Curl S6500
599 Kč
7.Sencor SHI 110BK
zehlicka na vlasy Sencor SHI 110BK
199 Kč

Jak vybrat tu správnou žehličku na vlasy? Podle jakých kritérií?

  1. Teplota – při koupi žehličky si v první řadě zkontrolujte, zda daný model poskytuje možnost nastavení teploty. Některé žehličky na vlasy disponují pouze jednou, stálou teplotou. Mohou být sice levnější, avšak neefektivní. Každé vlasy vyžadují jinou teplotu, například pokud máte velmi křehké vlasy neměli byste při žehlení přesáhnout teplotu 150 ° C, v případě vyšší teploty by se mohly rychle vysušit a zničit. Dámy s bohatými, vlnitými vlasy by zas měli sáhnout po žehličce, která umožňuje nastavit i vyšší teplotu, od 200 -230 ° C. Pro téměř rovné a přiměřeně husté vlasy je zas nejlepší teplota pohybující se kolem 170 ° C. Včetně žehliček s možností regulace teploty najdete na trhu i novinku v podobě žehličky, která automaticky přizpůsobí teplotu vašim vlasům. Pokud si tedy vlasy žehlíte každý den, tato investice se vám určitě vyplatí.
  2. Povrch žehlící plochy – na výsledný efekt a celkový čas žehlení ovlivňuje i materiál, z něhož je vyrobena žehlicí plocha. Keramický materiál je vhodný spíše na křehké vlasy. Jeho největším benefitem je rovnoměrné rozdělení teploty po celém obvodu, což přispívá k efektivitě žehlení vlasů. V případě velmi jemných a lámavých vlasů však doporučujeme sáhnout raději po keramické žehlící ploše obsahující minerál tourmelín , který přispívá k snižování teploty. Kudrnaté, velmi husté vlasy potřebují zas vyšší teplotu, tedy i žehlící plocha, která se rychle a dobře nahřeje. Tento požadavek dokonale splňuje pevná titanová žehlicí plocha s dlouhou životností. Pokud máte to štěstí a vaše vlasy nejsou ani příliš tenké, nebo husté, zvolte žehličku, která kombinuje několik materiálů, což přispívá k její univerzálnosti. 
  3. Velikost žehlící plochy – jak jsme již v úvodu zmínili, žehlička na vlasy nemusí sloužit výhradně na rovnání vlasů, ale i na vytváření jemných vlnek. Před koupí tedy pečlivě zvažte, na co ji budete využívat. Žehlička na vlasy s širší žehlící plochou se hodí spíše na vyrovnávání, vejde se do ní více vlasů, což v konečném důsledku zkrátí čas žehlení. Užší žehlicí plocha je naopak vhodná pro tvorbu vlnek, protože vlasy kolem ní snadněji obtočíte.
  4. Funkce žehličky na vlasy – při výběru žehličky na vlasy byste se měli kromě zmíněných parametrů zajímat, co všechno ještě daný model dokáže. Pro lepší orientaci si přečtěte něco více o dalších užitečných funkcích:

Další užitečné funkce žehliček na vlasy

Mezi další užitečné funkce žehliček na vlasy patří funkce jako: funkce rychlého nahřátí, funkce automatického vypnutí, nebo funkce žehlení mokrých vlasů.

Funkce rychlého nahřátí

Oceníte ji, zejména pokud si žehlíte vlasy ráno před odchodem do práce. Žehličky s touto funkcí se dokáží zahřát na požadovanou teplotu již za 15 sekund, což vám ušetří množství času. Velmi dobré je, pokud má žehlička včetně této funkce i indikační diodu, která vám světelnou signalizací oznámí, že už je žehlička připravena k použití. Nemusíte tak každou chvilku zkoušet, zda je nahřátá a riskovat popálení.

Funkce automatického vypnutí

Při dlouhodobé nečinnosti se žehlička na vlasy dokáže sama automaticky a bezpečně vypnout.

Funkce žehlení mokrých vlasů

Sejde se zejména v případě, že si myjete vlasy před odchodem do práce nebo do města. Nemusíte si je sušit předtím fénem, vlasy můžete vyžehlit i vlhké, dokonce je přitom nejen vyrovnáte, ale i vysušíte.

Na co slouží silikonové pásky po stranách žehlící plochy?

Mohou být velmi nápomocné, pokud máte příliš vlnité vlasy. Slouží k pevnější uchopení a napnutí vlasů.

Žehličky na vlasy produkující klasické teplo VS. žehličky produkující infračervené teplo

Klasické teplo, které produkují více žehličky může některé typy vlasů vysušovat, zejména ty, které jsou příliš tenké a lámavé. Žehličky produkující infračervené teplo zabraňují znehodnocení vlasů a dělají jich pevnějšími a hebčejšími.

Vestavěný displej u žehliček na vlasy

Prostřednictvím přehledného displeje dokážete kontrolovat teplotu žehličky a správně ji regulovat vzhledem k aktuálnímu stavu vašich vlasů.

Ošetření vlasů při častém žehlení

Vedle euforii z krásných vyžehlených nebo vlnitých vlasů netřeba zapomínat ani na jejich ošetřování. Častým žehlením mohou vlasy ztrácet na kvalitě, je třeba je proto dostatečně chránit. Občas před použitím žehličky doporučujeme nanést na umyté a důkladně vysušené vlasy speciální sprej, který minimalizuje poškození vlasů. Vzhledem k jeho konzistenci se může při žehlení nalepit na povrch žehlicí plochy. Myslete tedy na to, že po dokončení žehlení a vychladnutí žehličky byste jednotlivé desky měli otřít vlhkým hadrem.

Tip na závěr:

Používání žehličky na vlasy může, ale také nemusí přinést požadovaný výsledek, zejména pokud si vyberete žehličku, která není vhodná pro vaše vlasy. Nebojte se tedy číst recenze jednotlivých modelů, ptát se i na ty nejmenší detaily. Ta správná vám musí dokonale sednout tak na vlasy, tak i do ruky.

Mohlo by vás zajímat: Test klasických žehliček

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Leave the field below empty!