Test TOP 7 nejlepších topinkovačů 2024

test topinkovacuTopinkovač je kuchyňské zařízení, které si své místo našlo v téměř každé kuchyni. S nástupem času se díky své užitečnosti stal nedílnou součástí ranních chvil mnoha lidí, kteří si své vstávání už prostě nevědí představit bez křupavých a teplých topinek.

Topinkovač funguje na bázi ohřevu pečiva za pomoci topných tělísek. Elektrickou energii, kterou spotřebovává, přeměňuje přímo na teplo. Díky velmi horkým tělískům se tak pečivo uvnitř toasteru velmi rapidně vysouší, díky čemuž z něho vzniká křupavý a teplý výsledek. Na trhu se však nachází velké množství topinkovačů, funkcionalita, kterých se může velmi značně lišit.

 Náš test topinkovačů vám představuje žebříček těch nejlepších topinkovačů, které najdete na trhu. Při výběru se neváhejte inspirovat.

 

Test – TOP7 nejlepší topinkovače

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.Severin AT 2509
topinkovac Severin AT 2509
1 290 Kč
2.DeLonghi CTO 2103
topinkovac DeLonghi CTO 2103
1 290 Kč
3.Braun HT 550
topinkovac Braun HT 550
899 Kč
4.Tefal TT 3601
topinkovac Tefal TT 3601
799 Kč
5.Sencor STS 5050
topinkovac Sencor STS 5050
699 Kč
6.Electrolux EAT 3300
topinkovac Electrolux EAT 3300
699 Kč
7.Sencor STS 2607BK
topinkovac Sencor STS 2607BK
299 Kč

Jak vybrat ten nejlepší topinkovač?

V úvahu byste měli brát několik různých faktorů:

a) Cena

Cena je pro mnohé lidi faktor, který by nechtěli při koupi jakéhokoli zařízení zvažovat. Pokud však nemáte vysoký rozpočet a ani vysoké nároky, na trhu najdete velmi slušné toustovače, které vám zcela postačí.

Výsledná cena topinkovače odráží vaše priority – chcete mít topinky zpracovány rychleji? Chcete je víc najednou? Chcete si nastavit, jako velmi opečené mají být? Chcete senzor, který vám topinku perfektně opeče? Popřípadě požadujete i menší, ale za to užitečné mechanické funkce, jako je vycentrování malých topinek, ohřev, či dokonce zpracování croissantů a jiného pečiva?

TIP: Pokud máte na snídani málo času, zvažujte zejména topinkovače s vyšším výkonem, aby tak topinky byly hotové rychleji.

b) Velikost a výkon

Velikost topinkovače je asi tím nejdůležitějším faktorem, který byste při koupi topinkovače měli zvážit. Topinkovače pro ty, kteří mají velkou rodinu, která oblibuje teplé topinky při večeři či během vstávání, jsou nákladnější než ty standardní. Velikost topinkovače, jakož i jeho výkon (udávaný ve W – watt), bude ovlivňovat to, jak dlouho budou topinky, popřípadě jiné pečivo, připravovat.

 • Topinkovač s nízkým výkonem no nestandardní velikostí
  • Topinky se z důvodu nízkého výkonu budou připravovat déle než obvykle – výkon topinkovače se dělí na počet topinek, což značně může zvýšit čas zpracování. Pokud jste velká rodina, a každý z vás vstává v stejný čas, zvažte koupi topinkovače nejen s vyšší kapacitou, ale i s vyšším výkonem
 • Topinkovač s vysokým výkonem a nestandardní velikostí
  • Takový topinkovač je tou nejlepší volbou pro velké rodiny, protože příprava topinek pro více lidí trvá nějaký čas. Cena je však přirozeně vyšší
 • Topinkovač s vysokým výkonem a standardní velikostí
  • Topinkovač vhodný pro pár / malou rodinu s dostatečně vysokým výkonem na včasné zpracování topinek / jiného pečiva
 • Topinkovač s nízkým výkonem a standardní velikostí
  • Vhodné pro menší rodiny
  • Nejlevnější varianta

c) Materiál topinkovače a jeho design

Pokud jste esteticky cítící typ člověka, určitě budete chtít, aby topinkovač ladil s vaší kuchyní. Je tedy na vás, zda sáhnete po topinkovači, který bude / nebude barevně / materiálově vyčnívat z vaší kuchyňské sestavy.

Materiál topinkovače je důležitý zejména tehdy, pokud máte v domácnosti malé děti. Kovové tělo topinkovače může během používání výrazně nahřát, člověk se tak při dotyku velmi snadno popálí. Některé kovové topinkovače však mohou obsahovat izolační plášť, který izoluje teplo generované uvnitř, a tak se vnější metalické tělo nijak nezahřeje. Za tuto vlastnost se však zvyšuje konečná cena topinkovače.

Plastové topinkovače jsou nejlevnější. Nevydrží však tak dlouho jako kvalitní kovový, a v případě, že je bílé barvy, topinkovač může časem zežloutnout.

Další užitečné funkce

Automatické vysouvání

 • Díky automatickému vysouvání se po dokončení topinka vysune do nejvyšší možné polohy, odkud si ji můžete vybrat prsty. Nehrozí tak popálení se o vnitřně stěny topinkovače

Automatické vycentrování

 • S touto funkcí topinkovač vycentruje menší kusy chleba / pečiva, výsledkem jsou tedy rovnoměrně zpracovány topinky

Regulátor opékání

 • Někdo je má rád mírně upečené, někdo je má rád, když chytí zlatavou barvu. S touto funkcí si každý přijde na své

Senzor vlhkosti pečiva

 • S tímto smart senzorem je topinkovač schopen perfektního zpracování pečiva uvnitř, dokáže totiž měřit jeho momentální stav a na základě toho upravovat teplotu topných tělísek k dosažení precizního výsledku

Režim rozmrazování a ohřívání

 • Rozmrazování umožní rozmrazit pečivo, aniž ho topinkovač upekl – užitečná funkce, zejména pokud máte tendenci zamrazovat pečivo
 • Režim ohřevu zaručí čerstvost pečiva bez jakéhokoliv opečení

Nádoba na drobky

 • Jelikož se pečivo drolí, postupem času se drobky nahromadí do takové míry, že je topinkovač třeba vyčistit. Avšak s nádobou na drobky je toto čištění raritou, nakolik se nádoba jednoduše vybere, vysype, a vloží zpět.

Odnímatelný nástavec

 • Pokud máte chuť nejen na topinky, ale i na čerstvé rohlíky, croissanty či jiné pečiva, topinkovač s odnímatelným nástavcem vám váš pařížský sen o křupavém croissantů umožní. Díky odnímatelnému nástavci si budete do topinkovače moci vložit různé jiné druhy pečiva, různé velikosti a

Často kladené otázky (FAQ)

Q: Jak bych měl/a vyčistit můj topinkovač? Je třeba ho pravidelně čistit, pokud obsahuje zásobník na drobky?

A: Pokud váš topinkovač neobsahuje žádný zásobník, budete ho muset čistit častěji. Prvním krokem při čištění je odpojení topinkovače a následně jeho otočení hlavou dolů, díky čemuž z něj vypadnou drobky i menší kusy pečiva. Druhým krokem je mechanické čištění, a to za pomoci hadříku.

Topinkovače se zásobníkem by také měly čistit, ačkoli ne tak často a tak důkladně, jak je to v případě topinkovačů bez zásobníku.

Q: Mohu při čištění využívat chemický prostředek?

A: Pokud se nejedná o nic agresivní, což by mohlo poškodit vnitřek topinkovače, jemný chemický prostředek by neměl nic pokazit.

Q: Vysoký výkon, nebo velikost?

A: Pokud se kvůli rozpočtu rozhodujete mezi těmito dvěma faktory, je to na vás. Nicméně časový rozdíl mezi pečením najednou s nízkým výkonem, a řadovým pečením, je minimální. Na druhé straně pokud chcete mít najednou větší množství topinek, možná lepší volbou bude topinkovač větších rozměrů. Koneckonců, doporučujeme si zvolit na základě vašich priorit.

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.9]

Napsat komentář

Leave the field below empty!