Test TOP 7 nejlepších smoothie mixérů 2024

test smoothie mixeruV současnosti jsou na trhu různé kuchyňské spotřebiče, jejichž hlavním posláním je ušetřit nejen čas, ale i energii. Do této kategorie nepochybně patří i smoothie mixér. Tento malý, snadno přenosný pomocník je určen především na mixování ovoce a zeleniny. Během několika vteřin vám z přidaných surovin udělá jemný, tekutý nápoj dle vaší chuti se všemi potřebnými živinami.

Zatímco tedy při klasických, tyčových mixérech vám v nápoji zůstanou kousky ovoce a samotný proces mixování trvá i několik minut, smoothie mixér jednotlivé suroviny rozdrtí rychle a úplně dohladka. Velkou výhodou je i odnímatelná nádoba, v jejíž mixujete svůj oblíbený nápoj. Po dokončení ji jednoduše vyberete, uzavřete a vezmete s sebou do práce. Nemusíte tak nic přelévat, anebo mýt množství dalších nádob a součástek. Díky smoothie mixéru tak můžete mít čerstvou šťávu z oblíbeného ovoce nebo zeleniny kdykoliv budete chtít.

Náš test smoothie mixérů vám představuje žebříček těch nejlepších smoothie mixérů, které najdete na trhu. Při výběru se neváhejte inspirovat.

Test – TOP 7 nejlepší smoothie mixéry

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.G21 Excellent
smoothie mixer G21 Excellent
93 %; 30 recenzí5 090 Kč
2.ETA Vital Blend 3100 90000
smoothie mixer ETA Vital Blend 3100 90000
96 %; 16 recenzí3 590 Kč
3.Tefal BL 811 D38
smoothie mixer Tefal BL 811 D38
94 %; 72 recenzí2 390 Kč
4.Nutribullet NB907CP
smoothie mixer Nutribullet NB907CP
100 %; 8 recenzí1 990 Kč
5.Concept SM 3390
smoothie mixer Concept SM 3390
92 %; 26 recenzí1 690 Kč
6.Braun MQ 3135 BK
smoothie mixer Braun MQ 3135 BK
93 %; 12 recenzí1 590 Kč
7.Sencor SBL 7178BK
smoothie mixer Sencor SBL 7178BK
87 %; 30 recenzí990 Kč

Jak vybrat ten nejlepší smoothie mixér?

Podobně jako většina jiných spotřebičů, i smoothie mixéry se liší jak designem, tak výkonem a cenou. Podle čeho si však z nich vybrat ten správný, který bude splňovat vaše požadavky? Na co byste při jeho koupi neměli zapomenout?

1. Výkon

Mluví především o tom, co všechno mixér zvládne. Na občasné mixování ovoce nebo zeleniny vám postačí i smoothie mixér s menším výkonem kolem 180-300 W. Pokud však plánujete i drtit led, mixovat mraženou zeleninu, oříšky nebo polévku, sáhněte po výkonnějším smoothie mixéru o výkonu minimálně 800W. Včetně těchto na trhu naleznete i mixéry o výkonu 2000W, které vzhledem ke své vyšší ceně využívají spíše prodejci smoothie v obchodních domech.

2. Rychlost

Většina, zejména levnějších mixérů, disponuje výhradně jedním rychlostním stupněm, což však při mixování zeleniny a ovoce není překážkou, naopak to ušetří čas. V případě, že patříte ke skutečným nadšencům smoothie koktejlů, oceníte možnost regulovat rychlost otáček.

3. Velikost nádoby mixéru

Je také důležitým kritériem především z praktického hlediska. Většina smoothie mixérů má nádobu o objemu 0,5-0,7l. Taková velikost je ideální zejména tehdy, chcete-li si smoothie brávat často s sebou do práce nebo do školy. Třeba si však uvědomit, že pro rodinu se dvěma dětmi může být uvedená velikost nedostatečná. Doporučujeme tedy zvolit mixér s podstatně větším objemem nádoby min. 1,5l. Samozřejmě najdete také 2 – 2,5l. nádoby, které jsou ale vhodné spíše pro přípravu polévek nebo omáček.

4. Přídavné nádoby

V tomto případě platí, čím více nádob tím lépe. K levnějším mixérům dostanete většinou jen jednu nádobu a ostatní si musíte dokoupit. Při výběru tedy upřednostněte spíše smoothie mixér s minimálně dvěma, až třemi nádobami, což oceníte zejména tehdy, bude-li jedna v myčce, nebo se poškodí. Včetně množství nádob nesmíte zapomínat ani na jejich materiál. Jedním z nejlepších je tritan kopolyester , který vyniká jak svou pevností, tak odolností vůči zabarvení a vůni ovoce. Po určité době se tak nemusíte bát, že nádoba bude nepříjemně zapáchat nebo ovoce na ní zanechá fleky.

S materiálem jednotlivých nádob souvisí také přítomnost látky zvané bisfenol A (BPA), který je pro lidský organismus škodlivý. Před samotnou koupí si nezapomeňte zkontrolovat, zda dané nádoby mají označení BPA – free , což znamená, že neobsahují zmíněnou látku.

5. Materiál nožů

Může také při koupi smoothie mixéru zavážit. Většina smoothie mixérů má nože vyrobené z nerezavějící oceli, které jsou sice kvalitní, netupí se, avšak při tvrdším ovoci nebo ořeších se mohou poškodit. Ideální tedy je, pokud má ocel po celém povrchu titan, který přispívá nejen k pevnosti, ale také odolnosti nožů.

6. Velikost a design

Rozměry jednotlivých smoothie mixérů jsou různé, zatímco menší smoothie mixér uložíte prakticky kamkoli, s větším to už tak jednoduché není. Zvažte si tedy, jestli máte dostatek místa na kuchyňské lince, jak daleko je elektrická zásuvka, případně ve které části kuchyně budete mixér používat. Také nezapomeňte ani na barvu, ta by měla dokonale ladit se zbytkem kuchyně.

7. Bezpečnost a údržba

V neposlední řadě je nutné myslet i na bezpečnost při mixování. Každý smoothie mixér by měl disponovat speciální pojistkou, která při nesprávném nasazení nádoby zabrání jeho spuštění. Velmi užitečná je i pojistka proti přehřátí či přísavky na spodní části mixéru, díky kterým si během mixování udržuje stabilitu. Co se týče čištění jednotlivých součástek nezapomeňte si ověřit, které části můžete vložit do myčky nádobí a jaké zase budete muset mýt ručně.

8. Hlučnost

Jedná se o velmi důležitý parametr, protože mnoho lidí využívá smoothie mixér ráno, aby si připravili rychlou snídani ve formě smoothie nápoje. Pokud to bude váš případ a chcete tento kuchyňský pomocník používat zejména po ránu, v takovém případě si vyberte méně hlučný. Pokud jej však budete používat zejména během dne, nemusí být pro vás tento parametr rozhodující.

Na jaké dotazy si odpovědět při výběru smoothie mixéru?

Pokud si plánujete pořídit smoothie mixér, v takovém případě byste měli znát odpověď na následující otázky:

 • Jak často budete používat smoothie mixér?

Nejzákladnější otázkou při koupi nového smoothie mixéru je, jak často ho plánujete používat. Chcete si připravovat smoothie nápoje každý den, dvakrát týdně nebo jen tak příležitostně? Díky odpovědi na tuto otázku vám bude jasné, zda potřebujete koupit kvalitní a výkonný smothie mixér, který bude vhodný pro každodenní používání. Nebo zda vám bude stačit levnější model pro občasnou přípravu smoothie.

 • Pro kolik osob budete připravovat smoothie?

Druhou, velmi důležitou otázkou je, pro kolik osob budete připravovat smoothie. Máte v plánu smoothie mixér používat pouze vy, nebo jej využije celá rodina? Pokud ho plánujete používat pouze vy, v takovém případě vám postačí takový model, který bude mít menší nádobu. Pokud však chcete připravovat smoothie pro celou rodinu, v takovém případě se poohlédněte po modelech, které mají k dispozici větší nádobu na mixování. Díky tomu dokážete připravit smoothie pro více členů rodiny.

Typy smoothie mixérů

Na slovenském trhu se nacházejí levnější i dražší modely smoothie mixérů. Kromě cenové kategorie však umíme tyto kuchyňské spotřebiče rozdělit i jinak – nejzákladnější dělení je podle typu mixéru. Smoothie mixéry lze rozdělit do tří základních kategorií.

Tyčové mixéry

Tyčový mixér zná téměř každý člověk, který vaří. Jedná se o ponorný typ mixéru, který se používá pro mixování. Používá se pro přípravu majonézy či mixování polévek. Pomocí něj však umíte připravit i smoothie nápoje, proto se řadí do kategorie smoothie mixérů.

Tyčový mixér je vybaven pulzním spínačem. Mixování funguje na principu, že pohybujete tyčovým mixérem směrem dolů a nahoru. Na konci tyčového mixéru se nacházejí menší nože, pomocí kterých se mixuje. Nevýhodou tohoto typu mixéru je, že má nižší výkon, takže nedokáže důkladně rozmixovat všechny druhy surovin.

Výhodou je nejen jejich cena, ale také nízká hmotnost, menší velikost a jednoduchost ovládání. Nevýhodou je, že při přípravě smoothie z tvrdších surovin je příprava mnohem delší a náročnější. Důvodem je, že tyčový mixér musíte obsluhovat ručně. Tyčové mixéry mají menší výkon ve srovnání s druhými mixéry.

Stolní smoothie mixéry

Stolní mixér se skládá ze základny, ve které se nachází motor a na této základně se nachází nádoba na mixování. Nádoba může být plastová nebo skleněná. Existují dva typy nádob:

 • Nádoba z vrchní části otevřená (zavírá se víkem) a na spodní části nádoby se nacházejí nože na mixování
 • Uzavřená nádoba, která se na základnu připojuje opačně, tedy dnem vzhůru

Stolní smoothie mixéry jsou označovány také jako smoothie makeře a jsou speciálně určeny pro přípravu smoothie nápojů. Smoothie maker má přenosnou nádobu, která když se uzavře víkem, tak slouží jako láhev nebo sklenice. Díky tomu si umíte připravit rychlou snídani nebo svačinu ve formě smoothie , které je ideální na cesty, do práce či fitness centra.

Stolní smoothie mixér má ve srovnání s tyčovým mixérem k dispozici mnohem vyšší příkon a vyšší počet otáček. Díky těmto parametrům se každá surovina dokonale rozmixuje. V porovnání s tyčovým mixérem má k dispozici i více ovládacích prvků. Vše zmíněné patří mezi jeho výhody. A za nevýhody lze považovat hlučnost stolního mixéru a jeho vyšší cenu v porovnání s tyčovým mixérem.

Multifunkční mixéry

Na našem trhu můžete nalézt i multifunkční mixéry. Už pomocí názvu bude mnohým jasné, že se jedná o multifunkční zařízení, pomocí kterých dokážete nejen mixovat ovoce a zeleninu, ale například i sekat suroviny. Tyto modely jsou však ve vyšší cenové kategorii než běžné smoothie mixéry. Navíc mají k dispozici i více příslušenství a řadu užitečných funkcí.

Co by nemělo chybět kvalitnímu smoothie mixéru?

Při výběru smoothie mixéru byste neměli zapomenout na určité vybavení a vlastnosti, díky kterým zlepšíte bezpečnost při používání kuchyňského pomocníka. Mezi ty nejdůležitější patří následující:

 • Protiskluzové nožičky – v případě stolního smoothie mixéru by mělo být toto vybavení samozřejmostí. Díky protiskluzovým nožičkám bude tento kuchyňský pomocník dokonale stát na místě, na kterého jej
 • Integrovaná bezpečnostní pojistka – díky ní se vám nespustí smoothie mixér, pokud je nádoba nesprávně nasazena. Zabrání se tak nechtěnému rozsypání surovin.
 • Pojistka proti přehřátí – zajistí, aby se smoothie mixér vypnul v případě, že mu hrozí přehřátí.

Jak pečovat o smoothie mixér?

Smoothie mixér patří mezi kuchyňské spotřebiče. Pokud si přejete, aby vám vydržel co nejdéle, v takovém případě se o něj musíte pečlivě starat. Je nutné dodržovat pokyny pro práci a údržbu, které udává sám výrobce daného smoothie mixéru.

To znamená, že pokud výrobce uvádí maximální dobu pro provoz smoothie mixéru, v takovém případě je třeba ji dodržovat. V opačném případě se může stát, že kuchyňský spotřebič přetížíte a přestane vám fungovat. Kromě toho, pokud výrobce nedoporučuje mixovat nějaký druhy surovin (například oříšky nebo semínka), v takovém případě se těmto druhům surovin snažte vyhnout.

Co se týče samotného mytí, na něm je třeba si dát také záležet. Smoothie mixér je důležité po každém použití důkladně umýt. Opět je třeba dodržet pokyny výrobce. Některé smoothie mixéry jsou vhodné do myčky na nádobí a některé se v ní nemohou mýt (dokonce to výrobce přísně zakazuje).

Pokud výrobce povoluje dát smoothie mixér do myčky řádnou, nemáte s mytím téměř žádné starosti. Spotřebič (tedy pouze jeho části jako například nádoba a víčko) dáte do myčky nádobí a ta se postará o čistotu. Pokud však nemůžete dát smoothie mixér do myčky, je třeba jej důkladně omývat pod tekoucí vodou.

Pokud byste smoothie maker po každém mytí neočistili, v takovém případě by se časem na spotřebiči mohla začít tvořit plíseň.

Nejlepší značky smoothie mixérů

Na kvalitu jakéhokoli spotřebiče má vliv i jeho značka. Stejně je tomu iv případě smoothie mixéru. Na trhu je ovšem několik značek a není zcela jednoduché si vybrat, pokud se v nich dobře nevyznáte. Prohlédněte si následující přehled nejlepších značek, které mají ve své nabídce smoothie mixéry.

Smoothie mixéry značky Bosch

Bosch je německá značka, která vznikla v roce 1886. Tato značka nabízí široký výběr smoothie mixérů s velmi dobrým poměrem cena/výkon. Značka se zaměřuje hlavně na kvalitu a samozřejmostí je perfektní bezpečnost. Zajímavostí je, že v mixérech se nachází inovativní nůž s výjimečným řezem, který firma sama vyvinula. Řeč je o ostrém noži QuattroBlade , který se postará o důkladné a rychlé mixování.

Smoothie mixéry značky Delimano

Značka Delimano vznikla v roce 2010 a patří pod společnost Studio Moderna. Produkty této značky se prodávají ve více než 21 zemích a znát je můžete z televizní obrazovky z Topshopu . V nabídce této značky naleznete kvalitní smoothie mixéry, které vynikají designem a vynikajícím výkonem. Velmi oblíbeným je smoothie mixér, který se nazývá Delimano Nutribullet .

Smoothie mixéry značky Kenwood

Kenwood je britská značka, která vznikla v roce 1947 ve městě Woking . Firma navrhuje a vyrábí kuchyňské spotřebiče, včetně mixérů. Smoothie mixéry od této značky jsou kvalitní, okouzlí designem a poskytují vysoký výkon.

Smoothie mixéry značky Russell Hobbs

Značka Russell Hobbs vznikla v roce 1952 ve Velké Británii. Nabízí široký sortiment drobných kuchyňských spotřebičů, mezi které patří smoothie mixéry, rýžovary, rychlovarné konvice, toustovače a další. Výrobky značky Russell Hobbs drží trend s nejnovějšími inovacemi a technologiemi.

Smoothie mixéry značky Sencor

Značka Sencor vznikla v roce 1969 v Japonsku. Nabízí cenově dostupné spotřebiče. Právě smoothie mixéry patří mezi jejich nejlepší produkty. Smoothie mixéry značky Sencor jsou známé odnímatelnými noži, které jsou vyrobeny z nerezavějící oceli a navíc jsou pokryty titanovou vrstvou. Díky tomu nedojde ke ztrátě a oxidaci hodnotných vitamínů z ovoce a zeleniny.

Jak připravit smoothie?

Smoothie nápoj obsahuje několik surovin. V zásadě platí, že si jej můžete připravit z takových surovin, které ulahodí vaší chuti. Při přípravě je důležité dodržovat těchto pár zásad:

 • Základ každého smoothie jetekutina . Vybrat si můžete čistou vodu, případně mléko (kravské, sójové, rýžové, mandlové..)
 • Chutný smoothie nápoj připravíte tak, že zvolíte tři až čtyři druhy ovoce nebo zeleniny. Čím více druhů, tím více vitamínů bude nápoj obsahovat
 • Součástí kvalitního smoothie nápoje by měl být tuk. Ten dostanete do nápoje například v podobě zralého avokáda, oříšků, semínek nebo oleje (kvalitního olivového, kokosového, ořechového, makového..)
 • Pokud chcete, aby bylo smoothie sladší, tak nepřidávejte cukr. Stačí přidat zralý banán, který dostatečně osladí smoothie nápoj a kromě toho perfektně zasytí

Pár skvělých smoothie receptů

Pro začátečníky přidáváme i několik receptů na chutné a zdravé smoothie :

Čokoládovo-avokádové smoothie / Sladké pokušení – 2 porce

 • Potřebujete:
 • 2 avokáda
 • 4PL kakaa / granku / nastrouhané čokolády
 • 4 mandarinky
 • Šťávu z citronu
 • Hrst lískových/ vlašských ořechů
 • cca 150 ml vody – dle potřeby

Letní Piňa Colada – 2 porce

 • Polovinu čerstvého ananasu
 • 2 Banány
 • 1 Mango
 • 100 ml. kokosového mléka
 • cca 150-200 ml. vody

Na závěr do sklenice přidáme pár kostek ledu a špetku strouhaného kokosu.

Chutné zeleninově-ovocné smoothie

 • Půl šálku mražených/ čerstvých jahod
 • Půl šálku bílého jogurtu
 • Pár lístků baby špenátu
 • Hrst vlašských/ lískových oříšků
 • Jablko
 • 1 PL medu
 • cca 200 ml. vody

Často kladené dotazy

Vybrat si správný smoothie mixér si umíte podle výše uvedených parametrů, jakými jsou například výkon či rychlost. Mnohé však zajímají informace, které se týkají samotného používání kuchyňského spotřebiče. Mezi často kladené otázky patří následující otázky, na které se dozvíte rovnou i odpovědi.

Proč je výhodné si pořídit smoothie mixér?

Pomocí smoothie mixéru dokážete připravit zdravý a jemný smoothie nápoj, který je nabitý vitamíny. Nachází se v něm mnoho živin, které jsou obsaženy ve slupkách ovoce a zeleniny. V závislosti na použití surovin může být nápoj obohacen i o vlákninu. Smoothie je tak skvělým zdrojem výživných látek, které jsou potřebné pro zdraví každého člověka. Kromě toho, mnoho dětí odmítá jíst ovoce nebo zeleninu. A právě pomocí smoothie mixéru dokážete připravit zdravý nápoj z ovoce nebo zeleniny (nebo jejich kombinace), který dáte dětem vypít. Jedná se o snáze stravitelnou formu ovoce a zeleniny.

K čemu všechno je určen smoothie mixér?

Smoothie mixér je kuchyňský spotřebič, který je primárně určen pro přípravu lahodných smoothie nápojů. To znamená, že každý model smoothie mixéru musí zvládnout přípravu smoothie . Existují však také dražší modely, díky kterým připravíte mnohem více pokrmů, než jen samotný smoothie nápoj. Pomocí dražšího modelu smoothie mixéru dokážete připravit například polévky, zeleninové pyré, dětské výživy a dokonce dokážete podrtit led.

Proč jsou při výběru smoothie mixéru důležité parametry jako výkon a počet otáček?

Abyste připravili co nejrychleji lahodné a jemné smoothie nápoje, pomohou vám vyšší otáčky. To znamená, že čím vyššími otáčkami disponuje smoothie mixér, tak tím rychleji připravíte smoothie. V závislosti na otáčkách však musí být přizpůsoben i výkon kuchyňského spotřebiče. Důvodem je, že pokud by byl nízký výkon, ale vysoké otáčky, tak v takovém případě by se mohl v krátké době poškodit motor smoothie mixéru.

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

Napsat komentář

Leave the field below empty!