Test TOP 5 nejlepších smoothie mixérů 2024

test smoothie mixeruV současnosti jsou na trhu různé kuchyňské spotřebiče, jejichž hlavním posláním je ušetřit nejen čas, ale i energii. Do této kategorie nepochybně patří i smoothie mixér. Tento malý, snadno přenosný pomocník je určen především na mixování ovoce a zeleniny. Během několika vteřin vám z přidaných surovin udělá jemný, tekutý nápoj dle vaší chuti se všemi potřebnými živinami.

Zatímco tedy při klasických, tyčových mixérech vám v nápoji zůstanou kousky ovoce a samotný proces mixování trvá i několik minut, smoothie mixér jednotlivé suroviny rozdrtí rychle a úplně dohladka. Velkou výhodou je i odnímatelná nádoba, v jejíž mixujete svůj oblíbený nápoj. Po dokončení ji jednoduše vyberete, uzavřete a vezmete s sebou do práce. Nemusíte tak nic přelévat, anebo mýt množství dalších nádob a součástek. Díky smoothie mixéru tak můžete mít čerstvou šťávu z oblíbeného ovoce nebo zeleniny kdykoliv budete chtít.

Náš test smoothie mixérů vám představuje žebříček těch nejlepších smoothie mixérů, které najdete na trhu. Při výběru se neváhejte inspirovat.

 

Test – TOP5 nejlepší smoothie mixéry

Název produktuHodnoceníPřibližná cena
1.Delimano Nutribullet 600
Smoothie mixer Delimano Nutribullet 600
2 499 Kč
2.Sencor SBL 2200WH
Smoothie mixer Sencor SBL 2200WH
399 Kč
3.Gorenje BSM 600
Smoothie mixer Gorenje BSM 600
649 Kč
4.Klarstein NutriRocket
Smoothie mixer Klarstein NutriRocket
1 249 Kč
5.Electrolux ESB 2500
Smoothie mixer Electrolux ESB 2500
899 Kč

Jak vybrat ten nejlepší smoothie mixér?

Podobně jako většina jiných spotřebičů, i smoothie mixéry se liší jak designem, tak výkonem i   cenou. Podle čeho si však z nich vybrat ten správný, který bude splňovat vaše požadavky? Na co byste při jeho koupi neměli zapomenout?

 1. Výkon – říká především o tom, co všechno mixér zvládne. Na občasné mixování ovoce nebo zeleniny vám postačí i smoothie mixér s menším výkonem okolo 180- 300 W. Pokud však plánujete i drtit led, mixovat mraženou zeleninu, oříšky nebo polévku, sáhněte po výkonnějším smoothie mixéry s výkonem minimálně 800- 1500 W. Včetně těchto na trhu najdete i mixéry s výkonem 2000W, které vzhledem ke své vyšší ceně využívají spíše prodejci smoothie v obchodních domech.
 2. Rychlost – většina, zejména levnějších mixérů disponuje výhradně jedním rychlostním stupněm, což však při mixování zeleniny a ovoce není překážkou, naopak to ušetří čas. V případě, že patříte ke skutečným nadšencům smoothie koktejlů, oceníte možnost regulovat rychlost otáček.
 3. Velikost nádoby mixéru – je také důležitým kritériem především z   praktického hlediska. Většina smoothie mixérů má nádobu s objemem 0,5- 0,7l. Taková velikost je ideální zejména tehdy, pokud si chcete smoothie brát často s sebou do práce nebo do školy. Je třeba si však uvědomit, že pro rodinu s dvěma dětmi může být uvedena velikost nedostatečná. Doporučujeme tedy zvolit mixér s podstatně větším objemem nádoby min. 1,5 l. Samozřejmě najdete i 2 – 2,5l. nádoby, které jsou ale vhodné spíše na přípravu polévek nebo omáček.
 4. Přídavné nádoby – v tomto případě platí, čím více nádob tím lépe. K levnějším mixérem dostanete většinou jen jednu nádobu a ostatní si musíte dokoupit. Při výběru tedy upřednostněte spíše smoothie mixér s minimálně dvěma až třemi nádobami, což oceníte zejména tehdy, pokud jedna bude v myčce nebo se poškodí. Včetně množství nádob nesmíte zapomínat ani na jejich materiál. Jedním z nejlepších je tritan kopolyester, který vyniká tak svou pevností, jakož i odolností vůči zabarvení a vůni ovoce. Po určitém čase se tak nemusíte bát, že nádoba bude nepříjemně zapáchat nebo ovoce na ní zanechá fleky.

S   materiálem jednotlivých nádob souvisí i přítomnost látky zvané bisfenol A (BPA), který je pro lidský organismus škodlivý. Před samotnou koupí si nezapomeňte zkontrolovat, zda dané nádoby mají označení BPA – free, což znamená, že neobsahují zmíněnou látku.

 1. Materiál nožů – může také při koupi smoothie mixéru ovlivňovat. Většina smoothie mixérů má nože vyrobené z nerezové oceli, které jsou sice kvalitní, netupí se, avšak při tvrdším ovoci, nebo ořechách se mohou poškodit. Ideální tedy je, pokud má ocel po celém povrchu titan, který přispívá nejen k pevnosti, ale i odolnosti nožů.
 2. Velikost a design – rozměry jednotlivých smoothie mixérů jsou různé, zatímco menší smoothie mixér uložíte prakticky kamkoliv, s větším to už tak jednoduché není. Zvažte si tedy, zda máte dostatek místa na kuchyňské lince, jak daleko je elektrická zásuvka, případně v které části kuchyně budete mixér používat. Také nezapomeňte ani na barvu, ta by měla dokonale ladit se zbytkem kuchyně.
 3. Bezpečnost a údržba – v neposlední řadě je nutné myslet také na bezpečnost při mixování. Každý smoothie mixér by měl disponovat speciální pojistkou, která při nesprávném nasazení nádoby zabrání jeho spuštění. Velmi užitečná je i pojistka proti přehřátí, nebo přísavky na spodní části mixéru, díky kterým si během mixování udržuje stabilitu. Co se týče čištění jednotlivých součástek nezapomeňte si ověřit, které části můžete vložit do myčky nádobí a jaké zas budete muset mýt ručně.

Pár skvělých smoothie receptů

Pro začátečníky přidáváme i několik receptů na chutné a   zdravé smoothie:

Čokoládově avokádové smoothie / Sladké pokušení – 2 porce

 • 2 avokáda
 • 4PL kakaa / Granko / nastrouhané čokolády
 • 4 mandarinky
 • šťávu z citronu
 • Hrst lískových / vlašských ořechů
 • cca 150 ml vody – podle potřeby

Letní Piňa Colada – 2 porce

 • Polovinu čerstvého ananasu
 • 2 Banány
 • 1 Mango
 • 100 ml. kokosového mléka
 • cca 150- 200 ml. vody

Na závěr do sklenice přidáme pár kostek ledu a   špetku strouhaného kokosu.

Chutné zelenino-ovocné smoothie

 • Půl šálku mražených / čerstvých jahod
 • Půl šálku bílého jogurtu
 • Pár lístků baby špenátu
 • Hrst vlašských / lískových oříšků
 • jablko
 • 1 PL medu
 • cca 200 ml. vody
Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

Napsat komentář

Leave the field below empty!