Test TOP 7 nejlepších holicích strojků 2024

test holicich strojkuHolicí strojky jsou nedílnou součástí výbavy každého muže, který se zajímá o svůj vzhled a chce vypadat reprezentačně. Díky holicímu strojku si dokážete oholit vaši bradu a vousy za pár minut, a to bez nesčetných kožních poranění, ke kterým dochází s holicími čepeli, a v některých případech i bez nutnosti aplikování holicí pěny. Poskytují preciznost a minimalizují jakékoliv poranění na vaší kůži.

Jak fungují?

Holicí strojky využívají nůžkový střih za pomoci malých čepelí poháněných baterií / baterkami nebo přímým napojením na elektrickou síť. Na trhu se obecně nacházejí dvě varianty strojků:

  • planžetový holicí strojek – obsahuje čepele, které díky oscilaci zastřihává vousy
  • rotační / hlavicový holicí strojek – jeho čepele jsou kruhovité, vousy zastřihuje rotačními pohyby těchto hlavic

Náš test holicích strojků vám představuje žebříček těch nejlepších holicích strojků, které najdete na trhu. Při výběru se neváhejte inspirovat.

 

Test – TOP7 nejlepší holicí strojky

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.Braun Series 9 9290cc Wet&Dry
holíci strojek Braun Series 9 9290cc Wet&Dry
6 199 kč
2.Braun Series 5030 S
holíci strojek Braun Series 5030 S
2 499 Kč
3.Philips AquaTouch S5400/06
holíci strojek Philips AquaTouch S5400/06
2 499 Kč
4.Braun Series 3-3045s
holíci strojek Braun Series 3-3045s
1 999 Kč
5.Braun Series 3-3040s Wet&Dry
holíci strojek Braun Series 3-3040s Wet&Dry
1 699 Kč
6.Braun Series 3 - 3030s
holíci strojek Braun Series 3 - 3030s
1 699 Kč
7.Philips S5100/06
holíci strojek Philips S5100/06
1 599 Kč

Jak si vybrat ten správný holicí strojek

Pokud navštívíte jakýkoli internetový obchod, supermarket či drogerii, ve výlohách spatříte nabídku dvou druhů holicích strojků – hlavicové a planžetové holicí strojky. Jejich mechanismus holení se od sebe liší, no tak jak planžetové, tak i hlavicové strojky si dokáží poradit s vaší bradou a vousy, ale každý svým způsobem. Rozdíl ve způsobu holení je tak činí skvělými kandidáty na holení pod jinými, obecně neměnnými podmínkami.

Rozdíl mezi planžetovým a rotačním strojkem

a) Planžetový

Na trhu se nachází již desítky let a díky tomu se tato technologie neustále zlepšovala. Čepele planžetovího strojku jsou kryty pod tenkým ohnutým kovem. Tyto ohnuté kovové válečky procházejí vašimi konturami, zatímco čepele pod těmito kovy holí vousy projíždějící vrchní vrstvu kovu. Pohyby nahoru a dolů / zprava doleva si tak vaši bradu a vousy důkladně oholíte.

Takový druh holicích strojků je preferovaný zejména muži, kteří se častěji holí a mají obecně kratší a méně husté brady. Zároveň jsou něžnější vůči pokožce, a tak pokud víte, že je vaše pokožka jemnější a citlivější, planžetovými strojky nic nezkazíte. Pokud přes použití planžetového strojku je vaše pokožka poškozena, bude nutné používat produkty na pokožku, které zabrání takovým problémům a zároveň ochrání před kožními podrážděními.

Plusy planžetovího holícího strojku:

+ Hlouběji holení
+ Správná volba na každodenní holení
+ Něžnější na pokožku
+ Obecně levnější

Mínusy planžetového holícího strojku:

– nevyhovující delším a hustším bradám

b) Rotační

Rotační holicí strojek standardně obsahuje 3 rotační hlavy, které aktivně holí vaše vousy a bradu. Tyto rotační hlavy jsou flexibilní a tak se během holení přizpůsobují konturám vašeho obličeje, což poskytuje efektivnější a rovnoměrné holení všech částí. Rotačními pohyby strojku po tváři se vousy dostanou do mezer v hlavicích, kde jsou zastřižené blízko k pokožce. Tyto hlavice se díky pružnosti snadno pohybují po vaší čelisti a bradě. Ve většině jsou tyto holicí strojky poháněné akumulátorem.

Obecně se doporučují rotační holící strojky právě mužům, kteří nemají čas holit se ze dne na den. Rotační hlavice si totiž dokážou snadněji poradit i s delšími vousy. Stejně jsou doporučené mužům s hustší a hrubší bradou, a drsnější pokožkou.

Plusy rotačního holícího strojku:

+ Flexibilní hlavice se dostanou všude na vaší tváři
+ Účinné při delších, drsnějších a hustších brad

Mínusy rotačního holícího strojku:

– u lidí s citlivou pokožkou se mohou objevit kožní poranění či podráždění

 

Rádi cestujete? Nebo si vaše práce vyžaduje časté pracovní cesty?

Pokud máte v plánu delší cesty do zahraničí, nebo je vaše práce zejména o cestování, čas se vám bude zdát hodnotnějším. Elektrický holicí strojek vám umožní rychlé upravení vašich vousů, ale pokud váš budoucí holicí strojek neobsahuje akumulátor, takový strojek není velmi vhodným kandidátem na vaše cesty. Naštěstí většina holicích strojků obsahuje akumulátor, který umožní účinné a spolehlivé oholení kdekoli se nacházíte.

V případě strojků bez kabelu se na trhu nacházejí strojky obsahující znovunabíjatelné akumulátory nebo strojky s baterkami které je nutné po čase vyměnit. Samotný strojek s akumulátorem je obecně dražší oproti strojku na elektrickou síť a strojek s baterkami má pro spotřebitele vyšší náklady z důvodu pravidelné koupě baterek.

Doba nabíjení akumulátoru se liší, ale obecně se jedná o hodinu nabíjení a hodinu výdrže, nebo hodinu nabíjení a 90 minut výdrže.

Pokud nevyžadujete od vašeho holicího strojku akumulátor, nebo nemáte možnost zakoupit dražší holicí strojek, strojky běžící výhradně na kabel jsou právě pro vás, nakolik jsou často tou levnější alternativou.

Voděodolnost

Pozor! Voděodolnost automaticky neznamená, že je holicí strojek navržen na holení se pod sprchou. Doporučujeme číst recenze ze zkušeností a důkladně si přečíst informace před nákupem.

Ne každý elektrický holicí strojek je navržen tak, aby byl odolný vůči proudu vody z vaší sprchy. Je to faktor, za který si připlatíte, ale zkrátí vám čas. Holení se ve sprše vám umožní spláchnout chlupy z okolí do odtoku, což znamená méně práce.

Holení se hned po sprše / během sprchy také usnadňuje práci holení, nakolik zjemňuje chloupky společně s vaší pokožkou.

Příslušenství

Modulárnost rotačních holicích strojků umožňuje výměnu hlavic v případě, že se poškodí nebo se jiným způsobem znehodnotí. Stejně si můžete dokoupit čisticí kartáčky usnadňující práci s pravidelným čištěním.

Přestože je holicí strojek určen na holení, je možné si pro ně dokoupit příslušenství, jako je například hlava pro zastřihování s několika délkami střihů. Tímto způsobem eliminujete potřebu koupě zastřihovače.

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.6]

Napsat komentář

Leave the field below empty!