Test TOP 7 nejlepších fénů na vlasy 2024

test fenu na vlasyFén je elektrické zařízení využívající neustálý proud teplého vzduchu na vysušení a nastajlovanie vašich vlasů. V počátku byl vysoušeč vlasů jednoduše sestaven přístroj, jehož dopad na zdraví vlasů byl obecně odignorovaný, ale jak technologie pokročila lety, vysoušeče vlasů získali mnoho skvělých funkcí, vylepšení a nástavce které vám jednoduše a rychle vysuší a upraví vaše vlasy.

Vysoušeč vlasů je napojen na elektrickou síť, od které neustále odebírá elektrickou energii. Tato energie je vodiči posílána do dvou částí fénu – do ohřívacích tělísek, kde se proudící vzduch ohřívá a opouští vzduch přes hrdlo, a do ventilátoru, jehož otáčení se vtahuje vzduch dovnitř elektrického zařízení, odtud vzduch putuje přes tělo, kde se ohřívá a následně vypouští přes hrdlo / nástavce. V případě, že je přítomna funkce např. ionizaci, do vzduchu se díky takovému zařízení dostávají záporně nabité elektrony, zlepšující celkovou zkušenost s fénováním.

 Náš test fénů na vlasy vám představuje žebříček těch nejlepších fénů, které najdete na trhu. Při výběru se neváhejte inspirovat .

Test – TOP5 nejlepší fény na vlasy

Jak si vybrat ten správný fén?

Proč byste si měli zakoupit fén?

Na trhu se dnes nacházejí mnohé elektrická zařízení, které vám mnohonásobně ušetří váš drahocenný čas, jsou to zařízení které byste měli považovat za skvělou investici. Jednou z nich jsou právě vysoušeče vlasů nebo jinak řečeno fény na vlasy. Díky fénem bude sušení vašich vlasů trvat ne hodinu nebo dvě, ale pár minut, záležíc od kvality po níž sáhnete. Za připlacení si dokážete zakoupit opravdovou kvalitu, která vám vydrží roky.

Kromě sušení vlasů se fén po celém století vývinu zlepšil v mnoha ohledech. V dnešní době vysoušeče vlasů nejen suší, ale také chrání vaše vlasy a zároveň vám dodávají možnost nastylovat váš účes jak chcete díky fyzikálním zákonům které tyto novodobé sofistikované zařízení využívají.

Hlavní parametry, které při výběru berte v úvahu

Příkon

Příkon vysoušeče vlasů je asi nejdůležitějším faktorem ze všech, zvláště pokud vám jde nejen o čas, ale i o zdraví vašich vlasů. Příkon je faktor se kterým se dokážete orientovat v širokých výběrech fénů. Čím je vyšší příkon, tím je vyšší elektrická spotřeba. Ačkoli to zní na první pohled neintuitivní a iracionální sáhnout po fénu s vysokou spotřebou, silný fén znamená silný proud vzduchu. Díky silnému proudu vzduchu si dokážete vysušit vaše vlasy mnohem rychleji než s levným fénem, jehož síla se nedá srovnat s osvědčenou kvalitou.

No v tomto případě je samotný čas faktorem ovlivňujícím i samotné zdraví vašich vlasů. Vlasy jsou totiž poškozeny, pokud jsou vystavovány vysokým teplotám – horká sprcha láme a vysušuje vlasy a jejich kořínky, a horký vzduch není žádnou výjimkou. Mikroskopicky je to velmi patrné, hladká textura je poškozena, takovými štěrbinami dochází k lámání vlasů. Díky vysokému příkonu fénu vystavujete vaše vlasy silnému vzduchu, což znamená, že jejich vysušíte lépe a rychleji. To znamená, že nejsou příliš dlouho vystavovány horkému vzduchu. Silné proudění vám také dává volnou ruku nad tím, jakou teplotu využijete na sušení. To je opět obrovským plusem pro zdraví vašich vlasů, pokud plánujete sáhnout po fénu.

Platí pravidlo čím vyšší příkon fénu, tím delší je jeho životnost. Často se stává, že levné fény vám doslouží po roce či dvou, zatímco fény za které si připlatíte a mají vysoký výkon se tak snadno a rychle neodpálí, a klidně vám vydrží mnoho let. Proto je jen užitečné přemýšlet nad fénem jak nad dobrou investicí šetřící vaším drahocenným časem.

Možnost nastavení teploty

Vysoušeče vlasů mají obecně možnost nastavit teplotu vzduchu. Teplota vzduchu je důležitá – ačkoliv vyšší teploty urychlují sušení, vlasy poškozují a při dlouhodobém využívání budou tyto poškození patrné. Skvělou volbou je výkonný vysoušeč vlasů s více možnostmi teploty. Profesionální často obsahují více stupňů, což přímo úměrně odpovídá jejich výsledné ceně.

Funkce studený vzduch

Funkce studeného vzduchu vám umožní příjemně a bez obav vysušit vaše vlasy, zároveň vám studený vzduch napomůže k nastylováni vašeho účesu.

Ionizace

Ionizaci vzduchu předchází poškození vašich vlasů tím, že do vzduchu vydává záporně nabité elektrony, a díky fyzikálním jevem vám uzavře pokožku, napomůže k rozkladu molekul vody, a tedy mnohonásobně urychlí sušení. Finální výsledek vypadá mnohem profesionálněji a vaše jemné vlasy budou vypadat plnější. Pozor na přespříliš vysušení vlasů, tehdy je výsledek chudší na objem.

Váha

Pokud trávíte sušením vašich vlasů i dvacet minut, určitě nechcete přestat jen kvůli tomu, že je fén těžký a vaše ruka potřebuje odpočinek. Pokud tedy víte, že fénování bude kvůli vašim vlasům trvat déle, sáhněte po těch lehčích.

Difuzér na vlasy

V případě, že se zvyknete s vašimi vlasy často krát pořádně vyhrát, vysoušeče vlasů s difuzérem vám dodají právě to, co chcete. Díky difuzérem získáte kontrolu nad vašimi vlasy, protože jejich touto technologií nadzvedne už od samotných kořínků. Velmi užitečné pro kudrnaté lidi.

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 11 Průměrně: 4.6]

Napsat komentář

Leave the field below empty!