Test TOP 5 Caterpillar (CAT) mobilních telefonů – 2024

test-caterpillar-mobiluNa svět moderních technologií jsme si zvykli a zařazujeme je do svých činností během každého dne. Podmínky některých zaměstnání a našich volnočasových aktivit však nejsou zrovna pro používání techniky nejvhodnější. V případě, že pracujete v opravdu nepříznivých podmínkách, které zahrnují tekoucí vodu nebo prašné prostředí, pravděpodobně pro Vás bude nejvhodnější volbou Caterpillar mobilní telefon. Telefon vyniká zvýšenou odolností a spoustou zajímavých funkcí, které ocení nejedno povolání.

S Caterpillar telefony se setkáváme pod označením CAT a máme je zafixovány jako robustní mobilní telefony. Jejich konstrukce je obrovskou výhodou především ve sférách, kde hrozí častý pád na tvrdý podklad. CAT telefony jsou vytvářeny značkou Bullit Group pod licencí Caterpillar Inc. První telefon CAT byl představen v roce 2013 a dnes pod tímto označením najdeme klasické tlačítkové telefony i smart telefony, které využívají operační systém Android. Pojďme si však na ně posvítit lépe!

Náš test Caterpillar telefonů vám představuje žebříček těch nejlepších CAT telefonů, které najdete na trhu. Při výběru se neváhejte inspirovat.

Test – TOP 5 nejlepší Caterpillar (CAT) telefony

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.Caterpillar CAT S62 PRO
caterpillar telefon Caterpillar CAT S62 PRO
13 999 Kč
2.Caterpillar CAT S52
caterpillar telefon Caterpillar CAT S52
8 499 Kč
3.Caterpillar CAT S42
caterpillar telefon Caterpillar CAT S42
5 999 Kč
4.Caterpillar B35
caterpillar telefon Caterpillar B35
2 999 Kč
5.Caterpillar CAT B26
caterpillar telefon Caterpillar CAT B26
1 399 Kč

Jak vybrat ten nejlepší Caterpillar telefon?

V první řadě je třeba ujasnit si, zda hledáte telefon tlačítkový nebo sáhnete raději po inteligentním modelu – chytrém telefonu. Výhodou tlačítkových je dobrá cenová dostupnost a jednoduché ovládání. Jsou vhodné jako první Caterpillar telefony, po kterých sáhnete, pokud ještě s tímto typem nemáte žádné zkušenosti. Na druhé straně však i volbou chytrého telefonu CAT získáte odolný chytrý telefon, na kterém budete moci využívat všechny dostupné aplikace díky tomu, že běží na systému Android.

A. Tlačítkové telefony CAT

U CAT telefonů mají možnost vybrat si i fanoušci nestárnoucí klasiky v podobě tlačítkových telefonů. Na trhu jsou momentálně dostupné tři modely tlačítkových telefonů CAT:

 • CAT B26
 • CAT B35
 • CAT B30
1. Zvládnou extrémní podmínky

Telefony značky CAT jsou navrženy do extrémních podmínek, a to platí i o tlačítkových modelech. U typů CAT B26 a CAT B35 se setkáváme s odolností vůči vodě podle standardů IP68 a MIL SPEC 810G. Oba telefony mohou být potopeny až do hloubky 1,2 metru a vydrží zde 35 minut. Specifikace MIL SPEC 810G je vhodná pro lidi, kteří se často plaví na moři nebo se nacházejí v extrémně slaném prostředí. Telefony vydrží i tuto zátěž.

Některé Caterpillar mobily vydrží pád z výšky přibližně 1,8 metru, aniž by v nich došlo k poškození vnitřních nebo vnějších komponentů. Model CAT B26 vydrží i nízké teploty až do hodnoty -55 ° C a extrémní výkyvy teplot od -25 ° C do -55 ° C po dobu až 4 hodin, což z něj činí ideální model pro ty, kteří ve své práci přicházejí do styku s mrazivým prostředím. Například laboratoře často využívají k uchovávání vzorků mrazničky s velmi nízkou teplotou.

Model CAT B30 je vhodný jako první model, který z této řady vyzkoušíte. Není tak odolný jako předchozí dva modely, což se odrazí i na jeho snížené sumě. Stále vyniká odolností při pádu z výšky 1,8 metru, což je stejně jako u předchozích modelů potvrzeno Drop Testem. V tomto případě se setkáváme s odolností vůči vodě na úrovni IP67, což znamená, že může být ponořena do 1 metru, přesný čas však výrobce uvádí ve svém popisu produktu. Je odolný vůči prachu, což představuje výhodu v prašném prostředí stavby, ale ocení jej i zemědělci, kteří se u sklizně obilí také setkávají s extrémně prašným prostředím.

2. Displej a jeho rozlišení

U tlačítkových telefonů jsme se naučili neočekávat zázraky a telefony CAT přicházejí u modelů CAT B26 a CAT B35 o velikosti displeje 2,4“ av případě modelu CAT B30 o velikosti 2,0“. Rozlišení displejů telefonů:

 • CAT B26 – 320 x 240 bodů
 • CAT B35 – 320 x 240 bodů
 • CAT B30 – 220 x 176 bodů
3. Výdrž baterie

Baterie v tlačítkových telefonech CAT opravdu vydrží hodně. Podle oficiálních údajů výrobce lze na jedno nabití udržet telefon po dobu 13 hodin telefonování a 18 hodin v pohotovostním režimu. Pozitivem je, že svůj telefon nebudete muset příliš často nabíjet. Oceníte to zejména patříte-li mezi nadšence turistiky, kdy potřebujete odolný telefon.

4. Dual SIM

Všechny tři modely mají možnost Dual SIM, což znamená, že můžete pohodlně používat dvě SIM karty. Takže pokud běžně přepínáte mezi svým osobním a pracovním telefonním číslem, telefony CAT Vám umožní mít je pohodlně v jednom zařízení.

5. Snadné používání

Z hlediska náročnosti používání jsou tlačítkové telefony opravdu jednoduché. Pokud hledáte telefon, který jednoduše zapnete a používáte, pak je klasický model pro Vás vhodnou volbou. Výhodou je i poměrně nízká cena, za kterou dostanete telefon se skvělými vlastnostmi předurčujícími jej k přežití v extrémních podmínkách.

6. Oblíbené služby ze chytrých telefonů

Model CAT B35 umožňuje svým uživatelům nadále využívat služeb, na které jsou zvyklí již u chytrých telefonů. Mezi ně patří například Google Assistant, Google Maps, Google Search a YouTube. Další služby je dále možné do telefonu dostat prostřednictvím KaiStore, který je na telefonu dostupný. Tímto způsobem si můžete do telefonu nainstalovat oblíbené aplikace jako jsou Facebook či Twitter.

7. Další specifikace tlačítkových telefonů CAT

Ve výbavě telefonu CAT B26 objevíte možnosti jako FM rádio, Bluetooth a slot pro paměťové karty a 2MPix zadní fotoaparát. Model CAT B35 nabízí pro své uživatele už i možnost připojení na WiFi. V případě jednoduchého modelu CAT B30 objevíte rovněž 2MPix fotoaparát a Bluetooth, není však možné využívat rádio ani WiFi připojení.

B. Smart telefony CAT

V případě, že od svého telefonu očekáváte více než jen základní funkce ukryté v odolném těle, je pro Vás lepší volbou chytrý telefon. Větší obrazovka, možnost využívat nejnovější aplikace, na které jste zvyklí, vysoká odolnost vůči vodě a pádům ai spousta nových a zajímavých funkcí, které si rozhodně najdou své fanoušky. Na trhu jsou momentálně dostupné smart Caterpillar telefony:

 • CAT S52 Smartphone
 • CAT S42 Smartphone
 • CAT S61 Smartphone
 • CAT S41 Smartphone
 • CAT S31 Smartphone

Nejnovější telefon značky CAT je model CAT S42, který byl představen v lednu roku 2020. Pokud však hledáte telefon, ve kterém se snoubí odolnost s četnými funkcemi, pak bude pro Vás vhodnou volbou model CAT S61, který kromě základních funkcí obsahuje také testování kvality ovzduší, termální kameru a laserový měřič vzdálenosti.

Odolnost vůči extrémním podmínkám

Stejně jako v případě tlačítkových telefonů CAT, ani chytré telefony nezaostávají svou odolností vůči extrémním podmínkám. Z toho důvodu jsou ideální volbou pro hasiče, záchranáře, instalatéry, lidi pracující v zemědělství a stavebnictví a mnohé jiné.

Stejně jako u předchozích modelů i zde se setkáváme s odolností vůči vodě. Každý z telefonů byl vystaven zátěžovým testům a označen specifikací, která přesně vyjadřuje, do jaké hloubky se může telefon potopit a na jak dlouho, aniž by došlo k jeho poškození. S těmito specifikacemi (IP67, IP68, IP69 a IP69K) se setkáváme iu jiných značek telefonů. Vždy je však třeba si ověřit v oficiálních informacích výrobku přesnou hloubku a dobu ponoření telefonu. Přestože telefony mohou být označeny stejnou specifikací, čas a hloubka se mohou podstatně lišit.

 • CAT S52 Smartphone – IP68 (1,5 metru na dobu 35 minut)
 • CAT S42 Smartphone – IP68 (1,5 metru na dobu 35 minut)
 • CAT S61 Smartphone – IP68 a IP69K (3 metry na dobu 60 minut)
 • CAT S41 Smartphone – IP69 (2 metry na dobu 60 minut)
 • CAT S31 Smartphone – IP68 (1,2 metru na dobu 30 minut)

Samozřejmostí je také vojenský standard, který objevíme pod označením MIL-STD s konkrétním číselným označením. To se může lišit v závislosti na různých modelech. V případě chytrých telefonů CAT je vojenský standard MIL-STD-810G. Nejnovější telefon CAT S42 se vyznačuje již novějším MIL-STD-810 H. Rozdíl mezi nimi spočívá v aktualizaci staršího standardu MIL-STF-810G na novější standard MIL-STD-810H. Ve zkratce si můžeme vojenský standard představit jako řadu testů, které odhalují odolnost daného zařízení. Příklady testů, kterými musí telefon projít jsou:

 • Pád z výšky
 • Vibrace
 • Vítr a déšť
 • Písek a prašné prostředí
 • Extrémní výkyvy teploty
 • Mořská mlha (klíčový je vysoký obsah soli)
 • Vysoká a nízká vlhkost

Každý ze chytrých telefonů je testován na pád z výšky 1,8 metru. Pád z této výšky nepoškodí žádný z komponent Vašeho CAT telefonu. Telefony se testují při pádu na tvrdé podloží, jako je například beton. U běžných telefonů můžete narazit na ochranná pouzdra, která mají zajistit ochranu telefonu při pádu. Ve většině případů však obal chrání telefon jen před rozbitím displeje, u vnitřních komponent stále může dojít k poškození. U telefonů CAT však nedochází k poškození ani vnitra, ani vnějších součástí.

Telefony disponují kvalitním sklem na displeji, které je připraveno ke zvládnutí extrémních podmínek a pádů. Není proto třeba obávat se poškození.

Operační systém

Smart telefony CAT využívají operační systém Android. Díky tomu můžete stahovat a využívat celou řadu oblíbených aplikací, jejichž používání Vám usnadňuje i zpříjemňuje život.

Velikost displeje a rozlišení

U telefonů CAT se setkáváme s rozměry dotykového displeje, které začínají na hodnotě 4,7“u nejstaršího modelu.

 • CAT S52 Smartphone – 5,65“ IPS HD+ displej s rozlišením 1440 x 720 bodů
 • CAT S42 Smartphone – 5,5“ IPS HD+ displej s rozlišením 1440 x 720 bodů
 • CAT S61 Smartphone – 5,2“ Full HD displej s rozlišením 1920 x 1080 bodů s ochranou Gorilla Glass 5
 • CAT S41 Smartphone – 5“ IPS Full HD displej s rozlišením 1920 x 1080 bodů a ochranou Gorilla Glass 5
 • CAT S31 Smartphone – 4,7“ IPS displej s rozlišením 1280 x 720 bodů a ochranou Gorilla Glass 3

Skvělá výdrž baterie

Inteligentní telefony CAT se stejně jako jejich tlačítkové varianty pyšní skvělou výdrží baterie. Nový model CAT S42, který byl představen v lednu, má vysokokapacitní baterii 4200 mAh . S touto kapacitou baterie se opravdu nemusíte obávat brzkého vybití. Sám výrobce telefonu deklaruje, že tento model lze propojit s dalšími zařízeními a použít jej jako powerbanku v případě potřeby. Model CAT S61 má kapacitu posunutou ještě o úroveň výš, a to až na 4500 mAh a vydrží až 37 dní bez nabití ve stavu úsporného režimu.

Modely CAT S42 a CAT S61

Z řady chytrých Caterpillar telefonů jsme si vybrali poslední dva modely, které byly představeny. Do našeho výběru se model CAT S42 dostal proto, že je momentálně nejnovějším telefonem z řady CAT a zajímalo nás, jak se zlepšil v porovnání s modelem CAT S61, který vyniká ve své řadě zajímavými vlastnostmi, mezi něž patří například možnost měřit kvalitu ovzduší na daném místě.

Nejnovější model CAT S42 – co se o něm vyplatí vědět

Za zmínku u nového CAT S42 stojí i výkonný procesor. Uvnitř Caterpillar telefonu CAT S42 se nachází výkonný čtyřjádrový procesor Mediatek Helio A20, který podporuje operační paměť 3 GB. Pro ukládání dat v podobě zvukových či obrazových souborů Vám slouží úložiště o velikosti 32 GB. Přestože se na první pohled může zdát úložný prostor na telefonu skromný, vždy můžete využít možnosti rozšířit jej prostřednictvím paměťových karet, které telefon podporuje. Získáte tak mnohem více prostoru pro vše, co potřebujete v telefonu uschovat.

Nejnovější model CAT S42 má 2 fotoaparáty (zadní 13Mpx a přední 5 Mpx). V jeho případě nechybí ani možnost rychlého LTE připojení a podpora NFC.

Caterpillar telefon CAT S61 – chytrý pomocník se skvělými funkcemi

Podíváme-li se dovnitř modelu CAT S61 objevíme výkonný osmijádrový Qualcom SD630, který podporuje vnitřní paměť o velikosti 4 GB. Vnitřní paměť má velikost 64 GB, máte ovšem opět možnost zvětšit ji pomocí paměťových karet microSD. Stejně jako u nejnovějšího modelu zde nacházíme podporu LTE a NFC. Zadní i přední fotoaparát jsou o něco lepší, než je tomu u jeho novějšího příbuzného (zadní 16 Mpx a přední 8 Mpx).

V úvodu jsme zmiňovali i zajímavé funkce, kterými tento model vyniká. První z nich je teplotní kamera, jejíž výhodu objevíte v momentě, kdy chcete zjistit odkud Vám uniká teplo. Díky této funkci nebudete potřebovat žádné další přístroje k detekci. Rovněž je výhodou i měření kvality vzduchu, které tento model umožňuje. Oceníte jej například v prašném prostředí. Pokud potřebujete změřit vzdálenost mezi dvěma body, opět můžete použít model CAT S61, který na tuto funkci používá laser. Tuto funkci lze používat pro měření vzdálenosti do 8 metrů.

Oba modely jsou Dual SIM (stejně jako ostatní Caterpillar telefony). Umožňují vám pohodlně používat domácí i pracovní číslo.

FAQ – Často kladené dotazy

Pro koho jsou Caterpillar telefony vhodné?

Filozofií Caterpillar telefonů je vytvořit odolné modely, které dokážou snést i extrémní podmínky v podobě vysoké vlhkosti, prašného prostředí, pádů z výšky na tvrdý povrch či výrazných výkyvů teplot. CAT telefony jsou stavěny pro povolání, která s extrémními podmínkami přicházejí do kontaktu na denní bázi. Stejně je však ocení nadšenci turistických výprav, kteří se rovněž musí u svého mobilního telefonu obávat pádů z výšky či toho, jak na něj bude účinkovat zvýšená vlhkost.

Jaký je rozdíl mezi IP67, IP68 a IP69?

Obecně znamená označení IP67, že telefon může spadnout do vody do hloubky méně než jednoho metru na dobu 30 minut, aniž by došlo k jeho poškození. IP68 zvyšuje tuto hloubku na 1,5 metru za stejné časové období a IP69 zaručuje ochranu před vodou do hloubky 3 metrů po dobu 30 minut. Každý výrobce však může upozorňovat na jemné odlišnosti v těchto definicích.

Co znamená označení IP69K?

IP69K označuje schopnost produktu odolávat vniknutí vody s vysokou teplotou (vodní páry). Rovněž označuje i schopnost odolat vodě, která proudí pod vysokým tlakem .

Který CAT telefon se vyznačuje vysokou odolností?

Každý z CAT telefonů se vyznačuje vysokou odolností vůči celé řadě faktorů. Pokud hledáte skutečného šampiona na tomto poli, v našem srovnání jednoznačně vítězí model CAT S61, který vyniká zajímavými funkcemi v podobě měření vzdálenosti či kvality ovzduší.

Vyznačují se CAT telefony dobrou výdrží baterie?

Rozhodně ano. Nejnovější Caterpillar mobil, konkrétně model CAT S42, je dokonce podle samotného výrobce možné použít i jako powerbanku pro nabíjení ostatních zařízení.

Který telefon CAT se vyplatí vybrat – tlačítkový nebo chytrý?

Odpověď na tuto otázku v podstatné míře závisí na tom, co od svého telefonu očekáváte. Pokud hledáte spolehlivého pomocníka do těžkých podmínek a očekáváte jen základní funkce telefonu, tlačítkový model bude vhodný. Pokud však chcete využívat všechny moderní aplikace, rozhodně sáhněte po chytrém telefonu, který Vám umožní využít všech výhod. Kromě toho chytré CAT telefony disponují i dalšími kvalitními funkcemi.

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 35 Průměrně: 4.7]

Napsat komentář

Leave the field below empty!