Test TOP 7 nejlepších bluetooth reproduktorů 2024

test bluetooth reproduktoruBluetooth reproduktory jsou skvělým zařízením pro audiofilní lidi, kteří vyžadují doprovod melodií kdekoli jsou a to bez otravy zapojování a správy kabelů. Stačí jednoduše sestavit připojení mezi vaším smartphonem a bluetooth reproduktorem a bez jakékoliv potřeby dockovania spustíte hudbu.

Bezdrátové reproduktory přijímají zvukové signály přes rádiové frekvence, narozdíl od těch kabelových, využívajíc při tom energii z baterie, která postačuje na delší přehrávání. Wireless technologie uživateli umožňuje přesouvat se s reproduktorem od zdrojového zařízení do menších či větších vzdáleností.

Dálka / dosah signálu závisí na základě technologii, kterou reproduktor využívá ke spojení. V případě Bluetooth technologie je tato dálka nižší než u reproduktorech s Wi-Fi technologií. Zároveň je důležité poznamenat, že tento druh bezdrátové technologie má někdy problém penetrovat některé objekty, které se nacházejí mezi zdrojovým zařízením a přijímačem, většinou se jedná o metalické a hrubé objekty.

Náš test bluetooth reproduktorů vám představuje žebříček těch nejlepších bluetooth reproduktorů, které najdete na trhu. Při výběru se neváhejte inspirovat.

 

Test – TOP7 nejlepší bluetooth reproduktory

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.JBL Xtreme
Blueetooth bezdratovy reproduktor JBL Xtreme
4 999 Kč
2.JBL Charge 3
Blueetooth bezdratovy reproduktor JBL Charge 3
4 190 Kč
3.JBL Flip 4
Blueetooth bezdratovy reproduktor JBL Flip 4
2 900 Kč
4.Niceboy RAZE
Blueetooth bezdratovy reproduktor Niceboy RAZE
1 499 Kč
5.Sony SRS-XB10
Blueetooth bezdratovy reproduktor Sony SRS-XB10
1 199 Kč
6.LAMAX Sentinel SE-1
Blueetooth bezdratovy reproduktor LAMAX Sentinel SE-1
1 190 Kč
7.JBL Go
Blueetooth bezdratovy reproduktor JBL Go
649 Kč

Jak si vybrat ten správný Bluetooth reproduktor?

Na co chcete Bluetooth reproduktor využít?

Na trhu je možné najít bezdrátové reproduktory různých tvarů, barev, funkcí a vlastností. Pro vás jako spotřebitele je proto důležité zvážit budoucí využití Bluetooth reproduktoru. Bude výhradně určen pro domácí použití – buďto u televizní soupravě přehrávající zvuk celovečerních filmů, nebo budete ho využívat k přehrávání vážné hudby během vašich studií? Anebo jej chcete aktivně využívat i venku? Na lodi v Chorvatsku, či na zahradě u grilu? Potrpíte si na čistotě zvuku, nebo vám postačuje průměrnější kvalita? Vyžadujete od něj celovečerní přehrávání, nebo jej chcete využít při několikadenní stanovačke?

1. Účel využití bluetooth reproduktorů

Před samotnou koupí byste měli zvážit jaký je váš účel koupě bluetooth reproduktorů.

a) Párty / Událost s mnoha účastníky

V případě, že jste člověk, který vyhledává zábavu, nebo pokud zábava vyhledává vás, je důležité si posvítit na několik rozhodujících vlastností Bluetooth reproduktoru, který máte v plánu zakoupit.

V první řadě se jedná o samotný výkon reproduktoru (W), kdy je třeba zvážit množství lidí, kteří se budou bavit při hudbě vycházející z přenosného Bluetooth reproduktoru. Obecně platí formulka: čím více lidí, tím vyšší výkon. Více lidí produkuje více hluku, a tento hluk je nutné přehlušit vyšším výkonem. Tento výkon je udáván ve wattech, a nic nezkazíte, pokud sáhnete po reproduktoru s vyšším výkonem. Pravidlo říká, čím vyšší výkon tím čistší zvuk a hlubší basy, ale tato skutečnost závisí na několika faktorech, i od samotného výrobce.

Dalším faktorem je výdrž baterie (mAh). Pokud plánujete koupit reproduktor s vyšším výkonem, je důležité se podívat i na samotnou kapacitu baterie (udávaná v mAh). Čím je vyšší výkon reproduktoru, tím vyšší je jeho spotřeba. Pokud plánujete bavit se delší dobu při vyšších decibelech, výdrž baterie je dalším důležitým faktorem. Možnost napojení se na elektrickou síť je přítomná v téměř všech bezdrátových reproduktorech, ale v případě že není takové možnosti, člověk s vyšší kapacitou baterie bude poslouchat hudbu déle.

b) Nenáročné, osobní využití

V tomto případě můžete klidně sáhnout i po levnějších, méně výkonných Bluetooth reproduktorech. Pokud plánujete přehrávat svou oblíbenou hudbu během toho, jak ležíte v posteli během čtení knihy, nebo se učíte a potřebujete přehlušit zvuky z domu, vystačí vám bezdrátový reproduktor menších velikostí, menší kapacity a menšího výkonu. Reproduktor s takovými požadavky zcela vyhovuje i na pouliční pouštění hudby.

c) Součást domácího kina

V případě, že plánujete zakoupit celou sestavu Bluetooth reproduktorů pro vaše domácí kino, je důležité dívat se zejména na samotný výkon, jelikož domácí kina vyžadují schopnost reproduktorů plně pokrýt dynamický zvukový rozsah nacházející se v bohatých zvukových efektech filmů. Vysoký výkon zaručí, že kolísavé výšky, tedy přílišné tichá a přílišné výšky, nebudou šumět a budou křišťálově čisté a hluboké. Výkonná sestava Bluetooth domácího kina poskytne nejen skvělý zvukový, ale i estetický zážitek z vaší futuristicko vyhlížející bezdrátové sestavy.

d) Venkovní použití / Na odpočinek

Pokud plánujete využívat váš budoucí Bluetooth reproduktor ve venkovních prostorách, je vhodné sáhnout po bezdrátovém reproduktoru menších rozměrů a odolností vůči počasí a vody. Ochrana IPX (pokud přítomna) je v takovém případě postačujícím ukazatelem. Obecně je IPX ochrana užitečná až od čísla 4 a vyšší, jelikož právě tehdy poskytuje plnohodnotnou ochranu vnitřních součástí vůči reálným vnějším podmínkám. Pokud ho plánujete využívat na výletní lodi, na člunu, u bazénu nebo kdekoliv kde je přítomna voda či dokonce prach / částečky písku, taková ochrana je určitě důležitá a rozhoduje mezi životem a smrtí vašeho reproduktoru. Některé reproduktory poskytují ochranu vůči kapkám vody, jiné vůči větším tokem vody (náhodné šplouchnutí z bazénu), zatímco ty nejdražší nemají problém s ponořením zařízení do bazénových hloubek i po dobu 30 minut. Čím vyšší číslo IPX ochrany, tím vyšší a sofistikovanější ochrana.

2. Vlastnosti Bluetooth reproduktorů

  • Velikost a tvar – Bluetooth reproduktory se liší nejen velikostí ale i tvarem. Jejich styl se širokospektrální liší, a tak je na vás, zda sáhnete po tyčovém kulatém, kuželovitém, válcovitém či kvádrové reproduktoru. Velikost reproduktoru je stejně důležitým a rozhodujícím faktorem, a to zejména pokud ho plánujete využívat na různé outdoorové aktivity, kdy naplno využíváte jeho přenosné schopnosti. Rozměrově se reproduktory také výrazně liší – od velmi malých, přenosných reproduktorů, které můžete klidně pověsit na vaši klíčenku, po větší reproduktory jiných tvarů, určené zejména na polici v obývacím pokoji či ložnici.
  • Výkon reproduktoru – Výkon reproduktoru je udávána ve wattech (W). Vysoké hodnoty implikují vysokou hlasitost, zatímco nepřímo poukazuje i na jeho zvukovou kvalitu – čistší výšky a hlubší basy. V případě větších událostí je pro uživatele vyšší výkon důležitý, aby poskytl čistý a dostatečně hlasitý zvuk, přehlušující okolí. Pokud jste audiofilem a potrpíte si na čistém zvuku, tento faktor je pro vás tím hlavním.
  • Výdrž baterie – Indikuje maximální kapacitu při plném nabití v miliampérhodinách. Čím vyšší kapacita baterie reproduktoru, tím déle hraní. Pozor na výkon reproduktoru, nakolik vysoký výkon vyžaduje více energie.
  • Vstupy – Bluetooth reproduktory poskytují i přímé, kabelové připojení pro zvukové ale i jiná zařízení. Od klasického 3,5 mm jacku po USB, microSD, micro USB, AUX nebo jiné.
  • Voděodolnost – IP / IPX hodnota určuje celkovou voděodolnost zařízení vůči faktorům, které mohou nenávratně poškodit vnitřek reproduktoru. Čím vyšší hodnota, tím sofistikovanější ochrana vůči vnějším vlivům.
  • Přítomnost mikrofonu – Poskytuje uživateli možnost konferenčního VoIP telefonování.
  • Přítomnost power banky – Power banka uložena uvnitř bezdrátového reproduktoru umožňuje nabíjení jiných mobilních zařízení napojených přes vstup.
  • Funkce rádia – Bluetooth reproduktory mohou poskytovat možnost naladění se na rádiové frekvence, čímž se stávají přenosným rádiem.
Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.7]

Napsat komentář

Leave the field below empty!