Test TOP 12 nejlepších autosedaček za rok 2024! (Jak vybrat? + TIPY)

testy autosedacekBezpečnost na prvním místě. Toto heslo by mělo platit vždy a všude, zvláště pokud mluvíme o cestování s dítětem. Zajistit ochranu dítěte v autě je hlavním úkolem nejen řidiče, ale hlavně kvalitní autosedačky. Z názvu je již zřejmé, že mluvíme o zařízení, které slouží na bezpečný transport dítěte do školky, ke starým rodičům, či kdekoliv jinde.

Autosedačka je zařízení sestávající z hlavní části, pevné konstrukce, která se bezpečně připevní na sedačku automobilu. Pohodlnost dítěti zajistí její měkký potah s nastavením opěrky hlavy a vhodné polohy. Proto si určitě zobrazte přehled autosedaček v našem testu autosedaček .

Velmi důležité jsou i bezpečnostní pásy, díky kterým bude vaše dítě dokonale zafixované během celé jízdy. Nemusíte se tak bát, že při prudším zastavení nebo jiné pojistné události se uvolní ze sedačky a poraní. Kvalitní autosedačka je ta nejlepší ochrana vašeho dítěte během jízdy autem.

V našem testu autosedaček najdete přehled těch nejlepších autosedaček na trhu.

 Test autosedaček je zpracován do přehledné tabulky. Věříme, že vám pomůže při výběru a rozhodování ohledně koupě té správné autosedačky.

 

Test autosedaček 0-13 kg

Test autosedaček 9-18 kg

Test autosedaček 15-36 kg

Jak správně vybrat tu nejlepší autosedačku?

Při výběru autosedačky pro vaše dítě myslete zejména na:

  1. Bezpečnostní normu ECE V současnosti najdete na trhu množství autosedaček od těch nejznámějších značek, až po ty méně známé. Ne všechny však splňují bezpečnostní normu. Jsou dovezené ze zahraničí, aniž prošly jakýmkoli bezpečnostním testem. Při jejich koupi tedy podstupujete velké riziko, že vaše dítě během jízdy dostatečně zafixují a ochrání. V první řadě tedy dbejte na to, aby daná autosedačka prošla bezpečnostními testy a splňovala tuto normu.
  2. Typ automobilu Velmi důležitým kritériem z hlediska bezpečnosti je i značka vašeho automobilu. Ne všechny autosedačky jsou vhodné pro každý typ auta. V případě, že vlastníte více aut měli byste se poohlédnout po autosedačkách s označením ,, Universal ,,. Tyto sedí na jakýkoliv typ automobilu. Ušetříte tak peníze za koupi druhé autosedačky do automobilu jiné značky. Nezapomeňte však, že dítě roste a vyvíjí se. Není tedy vhodná pro všechny věkové kategorie dítěte. Tyto informace naleznete v příbalovém letáku, nebo přímo na stránce výrobce.
  3. Připevnění autosedačky Podobně jako v předchozím bodě ani při způsobu přichycení sedačky na sedadla vašeho automobilu nelze zapomínat na kompatibilitu. Opět ne každá sedačka disponuje přichycením, které je vhodné do jakéhokoliv auta. Může se stát, že se vám bude během jízdy hýbat, či dokonce se bude dát přichytit pouze bezpečnostními pásy. Je tedy vhodné hledat sedačky s možností stabilního přichycení o sedadlo. Nejnovější typy sedaček mají systém Isofix , díky kterému pevně připevníte konstrukci autosedačky přímo k sedadlu. Tento systém je však kompatibilní pouze s automobily, které mají specifické označení pro modely Isofix .
  4. Vnitřní komfort dítěte Možnost nastavení polohy, opěrky hlavy, měkkost potahu, to vše ovlivňuje spokojenost dítěte při cestování. Autosedačka by neměla být pro dítě jakási klec, kde musí bez pohnutí sedět. Měla by dítěti poskytnout nejen dostatečnou bezpečnost, ale i pohodlí. Vhodné je tedy, abyste ji spolu s dítětem před koupí vyzkoušeli a zvážily i ty nejmenší drobnosti. Například možnost vybrat potah v případě zašpinění, opěrky rukou, prostor pro nohy, či hloubka autosedačky
  5. Váha dítěte váha vašeho prcka patří mezi jedno z nejzákladnějších kritérií. Neměli byste tedy vozit školkařů v sedačce, kterou jste koupili před narozením. Nejen, že tam dítě bude stísněné, ale i ohrozíte jeho bezpečnost.

Podle váhy dítěte se rozdělují sedačky do několika kategorií:

ECE 0 – vhodná pro děti od narození až po 1 kilogram.
Specifikem této sedačky je její upevnění proti směru jízdy a polo ležatá poloha dítěte. V případě, že dítě převážíte na předním sedadle, nezapomeňte vypnout airbag, který může dítěti v případě nehody vážné ublížit.

ECE 0+ – od narození do 13 kilogramů.
Vhodná zejména pro děti do 18 měsíců, které jsou vyvinutější a větší. Rovněž je uložena proti směru jízdy.

ECE I – od 9 do 18 kilogramů. Autosedačka pro dítě přibližně do 4 let. Typická je zejména bezpečnostními pásy a vyvýšenou plochou na sezení – umožňuje dítěti výhled. V porovnání s předchozími je umístěna v směru jízdy.

ECE II – od 15 do 25 kilogramů.
Ideální pro děti do 7 let s větším prostorem na sezení, nastavitelnou polohou a nechybí ani bezpečnostní pásy.

ECE III – od 22- 36 kilogramů
Do této kategorie patří nejen klasické autosedačky, ale také podsedáky . Je však třeba dát pozor na pevné upevnění bezpečnostních pásů.

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.9]

Napsat komentář

Leave the field below empty!