Test TOP 7 nejlepších stepperu 2024

test stepperuV dnešní době se lidé stále častěji setkávají s problémy, které jsou následkem nedostatku pohybu. V zaměstnáních spoustu času strávíme za počítačem, domů se odvezeme autem a pak také jen sedíme nebo ležíme. Je důležité si uvědomit, že tělo je přizpůsobeno na aktivní životní styl a málo aktivity mu škodí. V případě, že na cvičení nemáte mnoho času, v souvislosti se stepper to problém nebude.

Steppery vám poskytnou výbornou příležitost na pohyb i když nemáte mnoho prostoru a času. Přečtěte si něco o jejich druzích, výhodách nebo důležitých věcech při nákupu.

Steppery jsou, jak naznačuje jejich pojmenování, zařízení napodobující pohyb, který člověk dělá, když kráčí po schodech. Nejčastěji jsou jejich základem dvě plošiny na nohy, které se střídavě zvedají a klesají. Jsou oblíbené v komerčních posilovnách, ale iu lidí, kteří si chtějí doma v obývacím pokoji dopřát trochu pohybu. Jelikož cvičení na nich spočívá v „kráčení po schodech“, nejvíce se zapojují nohy a zadní partie. Jak se ale později dočtete, dají se koupit i steppery, které v sobě mají také zařízení na zapojení jiných svalových partií, například rukou.     

Náš test stepperu vám představuje žebříček těch nejlepších steppery, které najdete na trhu. Při výběru se neváhejte inspirovat.

Test TOP 7 nejlepší steppery

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.inSPORTline Skeleton
stepper inSPORTline Skeleton
8 390 Kč
2.inSPORTline Bailar
stepper inSPORTline Bailar
4 390 Kč
3.inSPORTline EasyStep
stepper inSPORTline EasyStep
2 890 Kč
4.inSPORTline Active
stepper inSPORTline Active
2 790 Kč
5.InSPORTline Jungy Mini twist
stepper InSPORTline Jungy Mini twist
1 690 Kč
6.InSPORTline Cylina Mini
stepper InSPORTline Cylina Mini
1 590 Kč
7.HMS S 3085 TWIST
stepper HMS S 3085 TWIST
1 590 Kč

Jak vybrat ten nejlepší stepper?

Steppery možná vypadají jako jednoduché zařízení, u kterých není mnoho parametrů, podle kterých by se dalo vybírat. Avšak když si otevřete internetový obchod nabízející sportovní vybavení, zjistíte že je několik druhů a každý z nich nabízí jiné funkce.

Základem je při stepper hledat kvalitní zařízení. Proto si o každém výrobku pozorně před zakoupením zákaznické recenze, které vám pomohou rozhodovat se při výběru.

S výběrem vám pomohou podrobně rozepsány sekce článku: Druhy stepper a Často kladené otázky.

Druhy stepperu

a) Stair stepper – stepper s ručkami  

S tímto typem se můžete nejčastěji setkat ve fitness centrech a posilovnách. Jejich konstrukce je poměrně velká, ale díky tomu vám nabídnou lepší stabilitu a s tím i bezpečnost na vyšší úrovni. Tím, že jsou větší, manipuluje se s nimi náročnější a nemusí vyhovovat ani prostorovým možnostem ve vašem bytě. Vzhledem k mohutnější stavbu jsou tyto steppery odolné a budete na ně moci cvičit ještě dlouho po zakoupení.     

Některé modely nabízejí i podporu s motorem, který vám pomáhá vrátit sešlápnutou plochu zpět nahoru do počáteční polohy. Při manuálních stepper dělá všechnu práci ten, kdo cvičí – když přenesete váhu na jednu plochu, druhá jde nahoru. V případě motorizovaných stepper tedy musíte myslet i na to, abyste ho mohli zapojit do elektřiny. Tento typ se pohybuje ve střední cenové kategorii, takže jsou vhodné pro lidi, kteří vědí že ho budou často využívat i v budoucnosti. 

Výhody:

 • Madla – stabilita, bezpečnost
 • Odolnost
 • Vhodné pro těžších lidi

Nevýhody:

 • Prostorově náročnější než Mini Steppery
 • Složitější manipulace
 • Motorizované jsou hlučnější

b) Mini stepper

Mini steppery, také známé jako twist steppery, jsou menší, přenositelnější a levnější verze větších Stair steppery. Jejich hlavní výhodou je právě menší konstrukce, která je výborná pro lidi, kteří například žijí v bytě. Mini stepper víte odložit například pod postel a vybrat ho pouze když chcete cvičit. Jsou sice prostorově nenáročné, ale s menší a lehčí stavbou zařízení jsou spojeny některé nevýhody. Určitě je důležité dívat při výběru na maximální nosnost. Právě vylomeny součástky z důvodu překročení tohoto limitu jsou asi nejčastějším problémem, se kterým se zákazníci u tohoto typu setkávají. Také se při Mini stepper můžete často setkat se snahou od výrobce ušetřit na materiálech. Dávejte si pozor na zařízení, která mají hlavní konstrukci z plastu. Tyto výrobky jsou sice levnější a lehčí, ale pokud chcete něco spolehlivé, vybírejte raději steppery s kovovou konstrukcí. Nejlépe se problémům s kvalitou vyhnete čtením recenzí a hodnocení na internetu, případně se zeptejte prodejce.           

Mini steppery nabízejí i různé doplňky, které dokážou do vašeho cvičení přinést jiné pohyby. Oblíbené jsou například elastické popruhy, které jsou připnuté k přední části stepperu. Díky nim dokážete do cvičení zapojit i ruce, ramena nebo záda. Některé modely Mini stepper poskytují i funkci “ Twisting „, která z běžného a přímého šlapání udělá pohyb s přidaným otáčením. Tím dosáhnete úplně jiný pocit při cvičení a můžete se více zaměřit na určité svaly. Cena Mini stepper je ve srovnání s jinými typy nejnižší, proto jsou nejoblíbenější v běžných domácnostech.

Výhody:

 • Lehké a přenosné
 • Doplňky a funkce pro zajímavější cvičení
 • Cena

Nevýhody:

 • Hrozba nižší kvality
 • Bez držadel – neposkytují oporu
 • Nevhodné pro těžších lidi

c) Stairmaster stepper

Tento typ je v podstatě to nejlepší, co můžete v oblasti steppery najít. Jsou určeny primárně pro fitness centra a domů si je kupují jen sportovci, kteří berou pohyb opravdu vážně. Cvičení na těchto zařízeních by se dalo přičíst chůzi po eskalátoru v protisměru. Také fungují na principu schodů, které jako by nikdy nekončily, ale samozřejmě jsou menší – nejčastěji skládají ze čtyř schodů. Složitý mechanismus si ale vyžaduje hodně místa, takže pro mnoho domácností jsou nevhodné. Dalším problémem může být cenová kategorie.

Třeba avšak podotknout fakt, že pokud na některém ze stepper zažijete opravdu poctivé cvičení, bude to právě Stairmaster . Cvičení na nich si můžete nastavit přesně na své potřeby. Tato zařízení bývají vybaveny počítači, které podrobně monitorují průběh vašeho tréninku, takže i sledování dosažených pokroků je s nimi jednodušší. Pokud chodíte do fitness centra, kde jeden z těchto strojů mají jednoznačně byste je měli vyzkoušet. Lidé dokonce cvičení na nich označují za návykové. Asi jedinou nevýhodou oproti ostatním stepperem je to, že se musíte během cvičení stále soustředit na pohyb schodů. Třeba dávat pozor na to, kdy přichází další schod, nebo naopak kdy poslední odchází.

Výhody:

 • Nejvyšší kvalita konstrukce
 • Nejlepší z pohledu úrovně cvičení

Nevýhody:

 • Cena
 • Velikost a hmotnost zařízení
 • Je třeba soustředit se na schody

Často kladené otázky

Když už si vyberete typ stepperu, který bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám, zbývá ještě několik věcí na rozhodnutí. Tyto otázky zákazníků zajímají při koupi steppery nejvíce, neboť často dokážou ovlivnit celkový zážitek z cvičení.

S motorem nebo manuální? 

Steppery s motorem poskytují plynulejší cvičení, což se projevuje i na šetření kloubů. Na druhé straně, motor potřebuje elektřinu a také vydává nějaký zvuk. Přizpůsobte si tedy výběr stepperu vašim podmínkám a preferencím. Také cena se bude lišit podle toho, zda si vyberete manuální nebo stepper s motorem.

Je nutný i počítač?

Toto záleží jen na vašem osobním rozhodnutí. Někdo chce stepper proto, aby si mohl například při sledování televize na určitý čas dopřát trochu pohybu. Tehdy počítač pravděpodobně není velmi potřebný. Pokud ale chcete sledovat své pokroky, určitě se vám vyplatí hledat stepper s počítačem. Třeba avšak dodat, že dnes už většina stepper i tak počítač má a liší se pouze množstvím funkcí.

Jak je vyřešen přesun zařízení?

Týká se to hlavně větších a těžších zařízení. Některé mají kolečka, což výrazně usnadní přesun stepperu po bytě. Pokud na přesun třeba více lidí, rozmyslete si, jestli raději nechcete něco menší. Ušetří vám to čas a námahu, kterou raději můžete vložit do cvičení.

Je složení stepperu složité?

Pokud při montáži třeba zvedat a přenášet těžké díly, raději si vybírejte z Mini stepper. Samozřejmě, dá se to vyřešit tak, že poprosíte někoho, aby vám se složením pomohl. Pokud se ale i pi používání něco pokazí, znovu budete muset čekat na pomoc.

Jsou steppery šetrné k tělu? 

V porovnání s chůzí po schodech má stepper několik výhod. Asi nejdůležitější je právě to, že šetří klouby. Celkově je pohyb na stepperu plynulejší a jemnější než reálné došlapování na schod. Pokud máte nějaké zdravotní problémy s klouby, může vám pomoci investice do zařízení s motorem. V každém případě se předtím ale poraďte s lékařem.    

Když jste si svůj stepper vybrali, zbývá ho už jen koupit a začít cvičit. Po určitém čase trénování určitě uvidíte, jak dokáže i 30 minut cvičení na stepperu podpořit vaše svalstvo. Vylepšíte si kondici a vaše svaly na nohou a zadních partiích se postupně pěkně vyrýsují. Pokud si koupíte pokročilejší stepper , který zapojuje i ruce a vrchní část těla, máte postaráno io jemný trénink partií vrchní části těla. A to vše můžete dosáhnout díky těmto jednoduchým zařízením doma v obývacím pokoji. Pro lidi, kteří potřebují soukromí a nechtějí chodit do fitness center, případně mají volnou pouze chvíli na cvičení, jsou steppery výborným řešením.

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 9 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Leave the field below empty!