Test TOP 7 nejlepších akumulátorových vrtaček 2024

test akumulatorovych vrtacekAkumulátorová (Aku) vrtačka je elektrické zařízení využívající znovu-dobíjecí baterie (akumulátory) na pohon vrtací hlavy bez dodatečného kabelu, který by byl napojen do sítě. Takový druh vrtaček je nejrozšířenější na trhu a poskytuje spotřebiteli různé funkce usnadňující domácí práce, údržby nebo práce pro profesionály.

Nabité baterie dodávají energii motoru pohánějící vrtací hlavu, která má obecně dvě funkce – vrtat do různých materiálů a šroubovat. Akumulátorová vrtačka může být jedno převodová , ale nejrozšířenější vrtačky jsou právě ty dvoj převodové . V takovém případě je první rychlost (nižší otáčky za minutu) obvykle určena pro šroubování do materiálů, zatímco druhá rychlost (vyšší otáčky za minutu) je určena pro vrtání děr.

 

 Náš test akumulátorových vrtaček vám představuje žebříček těch nejlepších aku-vrtaček, které najdete na trhu. Při výběru se neváhejte inspirovat.

Test – TOP7 nejlepší akumulátorové vrtačky

Název modeluHodnoceníPřibližná cena
1.DeWALT DCD796D2
aku vrtacka DeWALT DCD796D2
5 590 Kč
2.Bosch GSB 18-2-LI Plus 0 601 9E7 120
aku vrtacka Bosch GSB 18-2-LI Plus 0 601 9E7 120
4 490 Kč
3.DeWALT DCD795D2
aku vrtacka DeWALT DCD795D2
4 990 Kč
4.Makita DHP453SYE
aku vrtacka Makita DHP453SYE
4 490 Kč
5.Makita HP457DWE
aku vrtacka Makita HP457DWE
3 299 Kč
6.Makita DF457DWE
aku vrtacka Makita DF457DWE
3 099 Kč
7.DeWALT DCD710D2
aku vrtacka DeWALT DCD710D2
2 999 Kč

Jak vybrat tu nejlepší akumulátorovou vrtačku?

Vždy vybírejte podle několika parametrů. Mezi hlavní patří:

a) Hmotnost

Nakolik je vrtání časově dlouhodobější práce, zvláště pokud jde o vrtání v materiálech s vyšší hustotou a tedy tvrdostí, hmotnost aku vrtačky je důležitým parametrem. Celková hmotnost aku vrtačky může být ovlivňována tak materiálem konstrukce a hlavy, jakož i samotným akumulátorem a jeho množstvím. Obecně je velkým plusem nižší hmotnost akumulátorové vrtačky. Důležité je dávat si pozor na aku vrtačky s nižší hmotností no nekvalitním tělem.

Hmotnost aku vrtaček je typicky uváděna společně s připojeným akumulátorem. Čím nižší hmotnost, tím snazší fyzická manipulace.

V obchodě by měl spotřebitel, pokud je to možné, osobně vyzkoušet držení vrtačky společně s akumulátorem přímo nad jeho hlavou, simulujíc montážní práce. Takto může spotřebitel vyhodnotit, zda je mu dána váha komfortní nebo by měl zvážit sáhnout po lehčí.

b) Držadlo

Držadlo akumulátorových vrtaček je téměř stejně důležitým parametrem jako je jejich hmotnost, protože se opět jedná o komfort při dlouhodobějším vrtání .

  • Tvar držadla: Na výběr jsou buďto takzvané vrtačky s pistolovým držadlem a vrtačky s držadlem ve tvaru T. Nejkomfortnější a nejbezpečnější tvar je právě ten ve tvaru T, spodek zabraňuje vyklouznutí z ruky. Ergonomické tvary zlepšují celkový pocit ale i bezpečnost z držení vrtačky.
  • Materiál držadla (povrchová úprava): Povrch držadla moderních vrtaček je ve většině upraven protiskluzovou ochranou, která zabraňuje vyklouznutí z ruky pracovníka a zvyšuje tak sílu úchopu. Jakékoliv třesení jako vedlejší účinek vrtání může také být tlumené takovou povrchovou úpravou.

c) Akumulátory

Známe 3 hlavní typy akumulátorů:

  1. Li-ion

Novodobější technologie baterií snižující celkovou hmotnost vrtačky. Kapacita takových akumulátorů je vyšší oproti jeho starším protějškem. Na trhu jsou nejrozšířenější, a to právě kvůli tomu, co nabízejí – vyšší výkon a vyšší kapacita, tedy delší pracovní dobu. Jejich nabíjení netrvá tak dlouho, jak je to u starších bateriových technologií. Na rozdíl od starších technologií, baterie typu li-ion nedojdou při nepoužívání. Je doporučeno je nabíjet průběžné, tato technologie baterií se poškozuje pokud je baterie zcela vybitá.

+ Vyšší kapacita
+ Potištěný paměťový efekt
+ Lepší výkon
+ Baterie akumuluje energii efektivněji
+ Je v pořádku ji nabíjet, i když není zcela vybitá

– Baterie ztrácí na kvalitě, pokud se spotřebitelům nechá úplně vybít
– Vyšší cena

  1. NiMh

Novější technologie baterií s vyšší kapacitou a hmotností. Kompromis mezi NiCd a Li-ion bateriemi.

+ Lepší poměr ceny / výkon
+ nižší paměťový efekt než u NiCd
+ levnější akumulátor
+ vyšší kapacita
+ žádná přítomnost toxického kadmia

– přítomen paměťový efekt
– nižší proudová zatížitelnost
– nesrovnatelný výkon s Li-ion bateriemi

  1. NiCd

Starší technologie baterií s vyšším výkonem, vyšší hmotností no nižší kapacitou.

+ Vysoký výkon
+ vysoká proudová zatížitelnost

– vyšší hmotnost
– paměťový efekt
– přítomnost nebezpečného kadmia

Kapacita

Určuje množství ampérhodin, které může baterka maximálně akumulovat. Maximální kapacita baterie se časem snižuje, protože se kvalita jejích článků ztrácí využíváním. Udávána v, Ah ‚.

Napětí

Pokud od vrtačky spotřebitel požaduje vysoký výkon, je důležité si najít právě tento parametr indikující sílu, kterou je vrtačka schopná disponovat při práci. Vyšší napětí se rovná vyššímu výkonu. Nejvyšší napětí jsou určena zejména pro vrtání do tvrdších materiálů, jako je zdivo či jiné, stavební materiály.

Na běžné práce vystačí nižší napětí do 14,4 V

Množství akumulátorů

Pokud spotřebitel hodlá provádět delší práce, vrtačka s 2 akumulátory je výhodnější. Problémem je výsledná vyšší hmotnost vrtačky. Vrtačka / šroubovák s 1 akumulátorem zcela vystačí na jednoduché domácí práce, jako je skládání nábytku.

Nabíječky

Na trhu se nacházejí inteligentní nabíječky, které přes měřící procesy nabijí baterii i za méně než 9 minut bez jakéhokoliv poškození baterie. Pozor na rychlonabíječky, jelikož teplo z rychlého nabíjení poškozuje baterii.

d) Počet převodů

Jedno převodová
Na vrtačce je přítomna pouze jediná rychlost, ve většině případů vhodná pouze na šroubování. Vhodná na domácí a nenáročnější práce.

Dvoj převodová
Vrtačka se dvěma převody / rychlostmi umožňuje šroubování na první rychlosti a vrtání na druhé.

e) Druhy motorů

Klasický elektromotor
Nejrozšířenější motor, závadovejší než bezuhlíkový , vyšší hmotnost, nižší cena a nižší energetická účinnost.

Bez uhlíkový motor
Lehčí, energeticky účinnější, menší a kompaktnější. Vyšší cena než u klasického elektromotoru.

Funkce příklepu aku-vrtaček

Aku vrtačka s funkcí příklepu umožňuje účinné vrtání do zdiva a jiných stavebních materiálů. Existují vrtačky, jejichž vrtáky nevyžadují přítomnost této funkce.

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.7]

Napsat komentář

Leave the field below empty!