Test TOP 7 nejlepších nafukovacích vířivek – 2024

test-nafukovacich-virivekVířivý bazén, též zvaný jako ,vířivka‚, je multifunkční bazén, díky kterému si uživatel dokáže maximálně efektivně odpočinout nejen po tělesné, ale i duševní stránce. Nafukovací vířivý bazén je přenosný, tedy mobilní variantu vířivky vestavěné do bazénu, který můžete použít na otevřeném prostranství, jako např. ve vaší zahradě, na chatě apod.

Vířivky poskytují různé módy a funkce jako např. ohřev vody, pulzování apod. Vířivá koupel vás zároveň může uvést do stavu duševního klidu, ať už po náročném pracovním dni nebo po špatném dni, a to nejen masáží za pomoci trysek, ale také i za pomoci aromaterapie.

Náš test nafukovacích vířivek vám představuje žebříček těch nejlepších nafukovacích vířivek, které najdete na trhu. Při výběru se neváhejte inspirovat.

 

TOP 7 NEJLEPŠÍ NAFUKOVACÍ VÍŘIVKY

Jak vybrat tu nejlepší nafukovací vířivku?

 1. Cena

Vířivé bazény nejsou levnou záležitostí a jsou obecně považovány spíše za doplněk než za důležitou součást domácnosti. Pokud však několik set eur není pro vás problém a rádi relaxujete, vířivky jsou skvělým řešením. Cenový rozsah je při vířivkách skutečně rozsáhlý a potenciálnímu kupci výška ceny napovídá o vybavenosti a o vlastnostech dané vířivky.

Nejlevnější vířivky se cenově pohybují nad 400 €, což se rovná pomalejšímu, kancelářskému laptopu. Za 400+ € si tedy můžete dopřát každodenní relax. Přestože taková vířivka nemusí poskytovat některé funkce a konstrukce nebude tak kvalitní, ale i tak si budete moci užít perličková koupel.

Dražší vířivky mají ceny pohybující se již od 700 € a výše. Jedná se o sofistikovanější výrobky obsahující různé vbudované systémy a ochrany. Cena vířivek se však může vyšplhat až do tisíců eur, v takovém případě se jedná o skutečně luxusní a propracovaný výrobek s širokou nastavitelností, kvalitními materiály a množstvím drahých systémů a ochran.

TIP: V případě koupě tak drahé vířivky je skutečně důležité starat se o stav vody i pravidelné čištění všech potřebných součástí. Jakékoliv opravy či výměny drahé vířivky vám mohou výrazně sáhnout do kapsy a koupi vířivky můžete z toho důvodu litovat. Je proto důležité hledět do budoucna a pravidelně se o vířivku starat.

 1. Náklady na provoz

Vířivka je bazén a půl. Jinými slovy, náklady na provoz vířivky budou vyšší než v případě bazénu. Vířivka potřebuje neustálý přísun elektrické energie, což v závislosti na četnosti používání se může pohybovat již od 10 eurového účtu za elektřinu měsíčně. Pokud vaše vířivka umožňuje aromaterapii a jste jí fanouškům / fanynkou, budete muset pravidelně dokupovat esenciální oleje. Následně je třeba do údržby přidat i pravidelné kupování chemických, tedy dezinfekčních a čistících prostředků. Filtrové vložky jsou další položkou, které bude třeba pravidelně vyměňovat.

 1. Rozměry, kapacita osob a objem

Nafukovací vířivka má druhotný název – „mobilní vířivka”. Vířivka s přílišných rozměrech však ztrácí mobilitu. Pokud tedy plánujete brát nafukovací vířivku na svoji chatu či kdekoliv jinde, je třeba zvážit rozměry. Zároveň je důležité změřit volnou plochu, kam ji plánujete umístit. Vířivka totiž musí být umístěna vodorovně, což vyžaduje rovnou plochu.

TIP: Při zvažování rozměrnosti vířivky je třeba si uvědomit, že v případě levnějších a velikostně rozměrnějších variantách může nekvalitní konstrukce a použitý materiál naplno projevit. Z toho důvodu je velmi důležité dívat na recenze spotřebitele.

Objem poukazuje na výšku, délku a šířku vířivky a je vyjádřen v litrech. V případě rodinné idylky, objem vířivek není až tak důležitý. Tak například, 700 litrová vířivka může klidně postačovat čtyřem osobám. 900 až 1000 litrová naopak může poskytovat prostor i šesti lidem.

 1. Trysky

Trysky jsou nejdůležitější součástí vířivky, právě díky nim tyto specializované nafukovací bazény získali název, vířivka ‚. Trysky se nacházejí obvykle na bocích a spodku a jsou díky čerpadlům schopné masírovat téměř celé tělo – chodidla, spodní a horní záda, krk a klouby – tedy všechny části těla, které budou náročnou ale i sedavé prací zatížené. Při výběru vířivky je důležité hlavně dívat na množství trysek a jejich typ. Jinými faktory ke zvážení jsou velikost a rozmístění trysek.

Vzduchové trysky

Vzduchové trysky vytvářejí takzvaný perličková koupel, který vzniká tím, že trysky ze spodní části vířivky pod tlakem vytlačují navrch vzduch, vytvářejíc tím ve vodě bublinky, které aktivně a jemně masírují tělo vibracemi. Jinými slovy, jedná o sycení vody.

Vodní trysky

Vodní trysky provádějí hydromasáž. Trysky vypouštějí pod tlakem vodu, která svým proudem masíruje části těla. Sofistikovanější vířivky mají možnost regulovat intenzitu tohoto proudu.

Záležiac od jejich velikosti a průtoku vody, vodní trysky se dělí na:

 • pulzní
 • přímé
 • Rotační
 1. Hmotnost

Při umisťování je důležité zohlednit i celkovou hmotnost vířivky naplněné vodou společně s lidmi uvnitř. Tato váha může velmi snadno přesahovat 700 kilogramů, hlavně kvůli objemu vířivky. Je proto důležité připravit vodorovnou plochu pro vířivku. Hmotnost zohledňujte zejména pokud plánujete vířivku přesunout dovnitř a používat ji tam. Musí být totiž umístěna na rovinaté ploše, která je schopna takovou váhu zvládnout.

 1. Tvar

Záležiac od vašich možností a prostor, tvar vířivky může být důležitým faktorem. Velikost vířivky společně s jejím tvarem však může negativně ovlivnit prostor uvnitř. Tvary vířivek jsou obvykle v čtyřech variantách: kruh, ovál, mnohoúhelník a čtverec.

 1. Ovládání

Nafukovací vířivky mohou obsahovat dva samostatné ovladače – externí ovladač a ovládací panel na vířivce. Záležiac od sofistikovanosti a vybavenosti nafukovacích vířivek, vířivky mohou poskytovat nastavení téměř všech svých systémů. Nejčastěji jsou to právě regulace teploty vody i ovládání trysek, přesněji jejich intenzitu. Ovládání by mělo být prosté, jednoduché na pochopení a snadno přístupné. Sofistikovanější vířivky mohou mít funkci s názvem „monitorování teploty“ kdy dochází k měření teploty vody. V případě poklesu z vámi stanovené hodnoty se ohřev vody automaticky zapne.

TIP: Ovládací panel, stejně jako externí ovladač, musí být jako pravidlo vodotěsné. Seriózní výrobce vířivek tuto důležitou skutečnost přehlédnout nemůže.

 1. Regulátor proudu

Regulátory proudu jsou vyráběny z plastu nebo nerezového kovu. Je třeba vědět, kde plánujete dát vířivku, nakolik sluneční paprsky dokáží poškozovat nerezový povrch, čímž ztrácí svou nerezovosť a začne rezivět.

 1. Materiál vířivky

Skelet vířivek může být tvořen z různých unikátních patentovaných materiálů nebo i běžných materiálů, jako např. PVC či akrylát. Ty se svou kvalitou liší, ať už vzhledem k vlastnost daného materiálu nebo zemi původu.

Materiál vířivých bazénů by měl být odolný vůči:

 1. škrábancům způsobenými ostrými kamínky, nehty, drápy a jinými ostrými předměty
 2. UV záření ze Slunce

Akrylát

Základnější materiálem je právě akrylát, který svou kvalitou může člověka překvapit i kladně i záporně, záleží totiž na tom, jakým způsobem je vyroben a zpracován. Není totiž akrylát jako akrylát. Akrylát čínského původu bývá nízké kvality a takové vířivky jsou obvykle méně odolné vůči vnějším faktorům. Na druhé straně tu máme akrylát ze, západního světa ‚, za kvalitu, kterého si však připlatíte.

TIP: Je důležité si všímat, s jakým množstvím informací o svém výrobku s vámi prodávající, resp. výrobce rozhodne svěřit. To jednoznačně platí iu materiálech jednotlivých částí.

Laminovaný PVC

Obvykle s UV ochranou a jako pravidlo s třívrstvým skeletem. Vířivka z laminovaného PVC je vysoce odolná. Toto ztužené PVC je tvořeno z tří vrstev, kde první a poslední vrstva je značně vyztužena, což dodává vaší vířivce decentní ochranu vůči poškození i pevnost.

TIP: Pozor, ne vždy mají vířivky z tohoto materiálu i UV ochranu, zeptejte se prodejce.

Prémium PVC / Rhino Tech

Vyztužený a pevný materiál, který nafukovací vířivce dodává potřebnou stabilitu. Zároveň je odolný vůči UV záření a je dokonce mírně mrazu odolný. Je složen ze 6-ti vrstev (ochranná vrstva pro blokování UV záření, samotné PVC, výztuž zpevňující skelet, laminátová tkanina, výztuž zpevňující střední a poslední vrstvu a nakonec opět PVC vrstva / -y). Jedná se o sofistikovanější materiál, který však vířivce nepřidává nijak výrazně na ceně. Přesto dodává uživateli prémiový pocit.

i-Beam

Materiál použitý v tomto případě je obvykle vyztužen PVC. Samotný název i-Beam je však patentovaná struktura, v níž použitá výztuž má podobu vzduchových komor.

 1. Ionizátor

Ionizátor je elektřinou poháněné zařízení, které má za cíl zabránit, resp. zpomalit množení mikrobů, plísní a virů. To znamená, že ionizátor není schopen vodu dezinfikovat a vyčistit ji od špíny, mikrobů a plísní. Vzhledem k tomu, že teplota vody ve vířivém bazénu dosahuje okolo 36 až 40 stupňů, mikroby a jiné škodlivé patogeny se v takových podmínkách dokáží rapidně šířit. Ionizátor aktivně produkuje ionty nabité atomy kyslíku a šíří je do média – vody nebo vzduchu. Tímto způsobem se výrazně zhoršují podmínky pro růst patogenů jakéhokoliv původu. Díky ionizátoru tedy můžete snížit náklady na chemické prostředky jakož i četnost jejich používání.

TIP: Je možné obejít se i bez ionizátoru. Ionizátor sice efektivní v zpomalování či zastavování šíření patogenů je, ale jeho roli mohou nahradit několik opatření majitele vířivého bazénu. Taková opatření však mohou zvýšit finanční náklady z důvodu pravidelnější údržby. 

 1. Filtrace

Filtrace vířivek je důležitým faktorem, který byste měli při koupi jednoznačně zohlednit. Jelikož teplota vody zlepšuje podmínky pro šíření patogenů, efektivní filtrace je nutná. Filtrace však musí být dostatečně výkonná na to, aby dokázala filtrovat všechny části ‚vody, včetně dna, hladiny a vodou nacházející se pod úrovní hladiny. Faktorem při volení efektivní filtrace je právě poměr mezi výkonem filtrace a objemem vířivky.

TIP: Pozor na celkovou hlučnost vířivky. Hlučnost může výkonná filtrace ještě zvětšit, čímž se může vytvořit příliš velký šum na zrelaxování nebo vyrušování sousedů.

Výkon filtrace

K tomu, aby filtrace byla efektivní a splňovala si svůj účel je nutné, aby byla dostatečně výkonná. Ne všechny vířivky na trhu budou mít filtraci výkonnostně postačující na přefiltrování vody jednou za 1-2 hodiny.

Voda v bazénu i vířivce by měla přefiltrovat několikrát do dne. Výkonnostně slabá filtrace vzhledem k příliš vysoký objem vířivky by tedy byla neadekvátní. Výkon filtrace vířivého bazénu je možné vypočítat jednoduše: objem vířivky je třeba vydělit 4 Výsledná hodnota poukazuje na výkon filtrace v metrech krychlových (m ).      

 1. Kartušová filtrace

Kartušová filtrace dokáže čistit nečistoty z vody za pomoci papírové vložky. Z toho důvodu je třeba použitou vložku několikrát týdně vyjmout a proprat pod silným tlakem vody. Jelikož má vložka svoji životnost, je třeba ji pravidelně vyměňovat, jinak filtrační systém nebude moci fungovat efektivně. Pravidelnost vyměňování závisí na pravidelnosti využívání vířivky, ale jako pravidlo se doporučuje vložku vyměňovat alespoň několikrát za sezónu. Tato filtrace je nejvhodnější právě pro nafukovací vířivky.

+ Levná a efektivní filtrace

+ Nízká pořizovací cena

+ Vhodná právě pro nafukovací vířivky

– Je třeba mýt filtr několikrát týdně

– Relativně častá výměna filtrační vložky (několikrát do roka)

 1. Písková filtrace

Tento druh filtrace využívá písek pro přirozenou, nechemickou filtraci vody, její obdobu využívali již staří Egypťané. Voda je zbavována nečistot za pomoci náplně křemičitého písku. Tyto částice písku zachycují nečistoty, zatímco nyní už očištěná voda je schopna přes částice procházet. Skvělou vlastností této filtrace je nejen její přirozenost a absence chemikálií, ale také i minimální údržba či minimalizování pravidelných nákladů na výměnu filtru, jakož i dokupování chemických látek. Přestože se náplň má vyčistit pod tlakem vody jednou za týden (opět, pravidelnost čištění náplně závisí na pravidelnosti užívání vířivky), její výměna je nutná jen jednou za 2 až 3 roky.

+ Vysokoúčinná, přirozená filtrace

+ Snižuje náklady na chemické prostředky i nové filtry

+ Vyčistit náplň je třeba jen jednou za týden

+ Vyměnit náplň se doporučuje jen jednou za 2 až 3 roky

+ Umožňují napojení dalšího příslušenství, jako např. solárního ohřívače, UV lampy apod.

– Vysoká pořizovací cena

TIP: Když se už zmiňuje čistota vody je třeba, tak jako v každém bazénu, udržovat vodu v normální hladině pH. Jedná se o rozmezí mezi 6,5 a 7,4, ačkoli jiné zdroje mohou uvádět rozmezí 7,4 až 7,6. Hladinu pH je třeba udržovat z několika důvodů a v dlouhodobém horizontu se nekontrolovanosť této hodnoty může odrazit na poškození komponent vířivky, zároveň může vysušovat a iritovat pokožku. Hodnotu pH lze otestovat více způsoby, nejlevnějším způsobem je přes papírový tester, pak zde je možnost elektronického testeru. Pro detailnější rozebrání dopadu pH na vířivku a člověka, viz FAQ            

 1. Výhřevnost

Méně důležitým ukazatelem v případě vířivek je jejich schopnost vyhřívání vody. Vzhledem k vysokému objemu vířivek, ohřívání takového velkého množství vody je obtížné. Obvykle se výhřevnost vířivek pohybuje okolo +1 až 2 ° C za hodinu.

 1. Možnost aromaterapie

Aromaterapie je způsob léčení využívající vůně esenciálních olejů. Je však třeba předem upozornit, že aromaterapie není všelékem a častokrát není ani lékem. Jedinými esenciálními oleji, které vykazují jakýkoliv fyziologický účinek na lidské tělo jsou eukalyptový a mentolový olej, které dokáží pomoci s ucpanými dýchacími cestami. Dalším potenciálním, ale dosud vědecky nepotvrzeným esenciálním olejem, který může mít fyziologický dopad na naše tělo, je levandulový olej. Ten obsahuje linalilacetát či linalool. Jsou to chemikálie, které se velmi rychle dostanou do krevního oběhu a mají sedativní účinky, zároveň dokáží mírně zmírnit bolest.

Ostatní účinky spjaté s většinou esenciálních olejů jsou buď placebo nebo psychologického původu. Příjemné vůně ve, vírivkovitej ‚aromaterapie nám pomáhají zklidnit se a zapomenout na strasti a starosti.

TIP: Velkým důvodem, proč některé esenciální oleje mají účinek a jiné ne, je právě skutečnost, že mnohé esenciální oleje nejsou skutečnými esenciálními oleji a jedná se jednoduše o vůně, které zároveň mohou být obohaceny o další syntetické aditiva. Tyto aromata mohou napomoci k relaxu, ale pokud plánujete využít aromaterapii naplno, je třeba najít důvěryhodný zdroj s kvalitními a skutečnými esenciálními oleji. 

POZOR: Oleje mohou mít negativní dopad na filtrační systém. 

 1. Možnost chromaterapie

Chromaterapia je terapie za pomoci barev a světel.

Barvy pomáhají mozku uklidnit se, evokují v něm asociace s různými emocemi, místy a náladami. Tak například, zelené světlo mozku připomíná zeleň. Je potvrzeno, že zeleň – ať už travnaté plochy, lesy nebo parky mají pozitivní vliv na člověka, jednoduše ho uklidňují. Slabomodré světlo uklidňuje stejně a je to zároveň barva reprezentující mysl. Pomáhá tedy v koncentraci. Pro romantičtější, vášnivou náladu je zde červená barva apod.

NEJČASTĚJŠÍ KLADENÉ OTÁZKY (FAQ)

Otázka: Kde bych měl umístit vířivku?

Odpověď: Pokud plánujete umístit mobilní vířivý bazén do venkovního prostoru, nestavte ho přímo na zem. Nejlepší bude pořízení si nepromokavé plachty a izolační podložky, která spodek nafukovací vířivky ochrání před ostrými kamínky, případným sklem jakož i vlhkostí, která by v jiném případě zapříčinila tvorbu plísní. Povrch, na který chcete umístit vířivku, musí být dostatečně pevný na to, aby vydržel váhu naplněné vířivky společně s maximální kapacitou lidí v ní. Co se týče lokace, vyberte místo, které je dále od keřů, stromů apod., Protože podobné nečistoty ve vodě mohou zahltit filtraci. V případě umístění do zimní zahrady nebo obecně do interiéru je opět třeba dbát na celkovou hmotnost vířivky. Křehké kachličky či jiný podklad se mohou poškodit.        

Otázka: Proč je udržování hladiny pH v rozmezí 6,5 do 7,4 důležité? 

Odpověď: 1. Udržování správného chemického balansu vody je důležité pro čistotu vody, a to nejen z důvodu mikrobů a jiných patogenních nečistot, ale i měkkosti / tvrdosti vody. 2. Voda nesmí být zásaditá ani kyselá, jinak dochází k neustálému oxidovaných kovových částí a ničení povrchu vířivky. 3. Chemicky nevybalansovaný voda vysušuje a irituje pleť a pokožku na celém těle, zároveň poškozuje vlasy. 4. Vysoké hladiny pH deaktivují chlor ve vodě, čímž se snižuje účinnost dezinfekčních látek a filtrace.              

Otázka: Jsou vířivky příliš drahé záležitostí?

Odpověď: Nafukovací vířivky lze považovat za rozpočtový variantu vířivek. To znamená, že i za 500 € si můžete pořídit slušnou vířivku. Pravidelné výdaje tu budou, zejména na filtraci, chemikálie a elektřinu, ale vířivku pravděpodobně nebudete využívat po celý rok. Relax je však pro tělo a mysl potřebný a zvyšuje produktivitu. Možnost mít masážní terapii a aromaterapii téměř denně za cenu levného notebooku je určitě něco k zamyšlení.

Ohodnoťte tento článek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Leave the field below empty!